Willeboordse-mannen weg bij de brandweer MMK viert 200-jarig bestaan met concerten 66 We hopen dat we meer mensen trekken met een persoongebonden budget 32 WALCHEREN ONDERNEMEN MET ZORGGELD Nieuwe Vlissingse winkel wil werkervaring en opleiding bieden aan mensen met een zorgindicatie. Verdachte Tirol van meer geweld beticht DAT IS LEKKER HET NIEUWE JAAR BEGINNEN Eastborn boxspring Nummer 10. 3 keer op rij als beste getest! I lUIKir BY BLANKENBURGH Een spandoek met de tekst 'Peter, bedankt', getuigt van het afscheid dat zijn ploeg hem bereidde. Grin nikend: „Laat ik het zo zeggen; het werd nachtwerk." Na 38 jaar heeft de Serooskerke- naar definitief een punt achter zijn brandweercarrière gezet. Van jongs af aan was hij te vinden in de voormalige kazerne aan de To renstraat. „Ik ging altijd met opa Piet mee naar de oude garage. De zolder daar was een fantastische plek om te spelen. Er hing één peertje en er stonden allerlei oude spulletjes." „Opa Piet had twaalf kinders. Drie zonen, onder wie mijn va der, zaten ook bij de brandweer. Een van mijn ooms was een soort uitvinder. Hij bedacht toen al een persluchtbeugel. Toen ik 17 was, vroeg mijn opa of ik ook bij de brandweer wilde. Gek genoeg had ik daar nooit bij stilgestaan. Ik was er gewoon altijd al. Ik ben toen een hele reeks cursussen gaan doen in Middelburg, tot pelo tonscommandant aan toe." Het was een geweldige tijd. Zeker met 'de meute', zoals hij de ploeg vrijwilligers, waarvan hij een aan tal jaar postcommandant was, noemt. „Zij zijn familie gewor den. We hebben veel gelachen, maar af en toe ook een traantje ge- De muzikale leiding van beide concerten is in handen van Ri chard Vrijhoef. Het jubileumcon cert is op zaterdag 28 februari. MMK speelt die avond in wisse lende bezettingen, onder anderen met reünisten en met de jeugdle den. In het tweede deel van het concert brengt MMK met pianist laten. Naarmate je ouder wordt, besef je pas echt de ellende die achter die gruwelijke gebeurtenis sen zit. Toen ik jong was, heb ik veel dodelijke ongevallen meege maakt. De Vrouwenpolderseweg was een stuk gevaarlijker, met bijna haakse bochten. Ik herinner me ook een woningbrand met twee doden. Door roken in bed. Gelukkig is het de laatste jaren wat rustiger." „De kameraadschap onderling helpt ook om dingen te verwer ken. Even bijpraten met koffie. Er is de laatste tijd meer aandacht voor de ziel van de brandweer man. Dat is goed, hoewel ik daar zelf niet zo'n behoefte aan heb. Ik heb m'n eigen manier om dingen te verwerken." Los van de brandweer komt hij nog niet. In het dagelijks leven werkt hij bij Les Pompiers; brand wachtdiensten en brandveilig heidsadviezen. De sleutel van de kazerne heeft hij nog niet ingeleverd. „Nee, ik kom vast nog wel eens koffie zet ten. Of als de nood hoog is, hel pen met een oefening. Maar ver der niet. Ik ben echt gestopt. Ik kan me ook niet meer vinden in de afbraak van alles wat wij heb ben opgebouwd. Het sluiten van posten, kleinere voertuigen.... Nee, dat vind ik heel erg." De brandweerploeg in Serooskerke is heel hecht Wij zijn een soort familie Rutger de Ronde het Warsaw Concerto van de Britse componist Richard Addinsell, werk van John Williams (onder meer uit de Har ry Potterfïlms) en muziek van Ramses Shaffy. Dit concert begint om 20.00 uur. Kaarten voor dit concert kosten 10 euro. Zondag 1 maart geeft MMK een sing-along concert met medewerking van het Koor A58 en accordeonist Monty van Belzen. Het publiek kan meezingen met onder meer (oud-)Hollandse liedjes en hits. Dit meezingconcert begint om 14.30 uur. Een kaartje kost 5 euro. VLissiNGEN - Als alles zijn plek heeft gevonden in het lang leeg staande winkelcentrum aan de Dreesstraat in de Vlissingse wijk Paauwenburg, is de Zeeuwsche Beurs een eigenaardig soort wa renhuis: antieke meubels en curio sa- annex gebruikte fietsenwin kel, schoonheidskamer, meubel atelier, fotostudio, vitaliteitssalon en zelfbouwkeukenwinkel. Onder de regie van stichting Cu rieus verzamelen zich aanbieders van goederen en diensten in het grote winkelpand. Daar dreef Da vid Quist lange tijd zijn fietsen- zaak De Fietsenmakker, tot hij in het grotere gebouw aan de Troel- straweg kon trekken. Hij wilde de zaak aan de Dreesstraat voor de resterende 2,5 jaar huurtijd die hij nog had, niet leeg laten. Hij zocht companen. Quist kende Middelburger Remco van den Berg uit het vakonderwijs, en die sprak weer een buurman aan die net als hij werkloos was gewor den. Die buurman, Peter Warrin- ga, maakte bij zijn vorige werkge ver schoolboeken. Quists idee was een werkleerplek te vormen waar mensen die in het reguliere onderwijs of in een werkomge ving uitvallen met een zorgbud get een stiel kunnen leren ken nen en aan werken kunnen wen- nen. Zo werd de stichting Cu rieus geboren. Er hebben zich inmiddels meer ondernemers aangesloten bij De Zeeuwsche Beurs. „Allemaal men sen die het nét even anders wil len doen", zegt voorlopig stich tingsvoorzitter Warringa. Aman da dK richt er straks een kapsalon in en Wendy ten Hoeve een visa- giestudio; samen vormen ze de 'Schoonheidskamer', waar ze sta ges willen bieden aan leerlingen. Fotografe Mieke van Wijnen uit Middelburg richt er een fotostu dio in. In een aparte kamer heeft vitaliteitscoach Muriel Moeslan een behandelruimte. „Mogelijk komt daar ook iemand werken die speciale massages aan kanker patiënten geeft", aldus Warringa. Wesley van Rossum heeft voorlo pig zijn handen vol aan het afwer- ken en ombouwen van de winkel ruimte, maar hij renoveert straks meubelen in de werkplaats. Hij gaat in de leer bij de Middelburg se meubelmaker Danny Smit. Die werkplaats, waar Quist tot voor kort leerlingenfietsenmakers aan inruilrijwielen liet werken, is recent verhuisd naar Middelburg. De gereviseerde fietsen staan bij De Zeeuwsche Beurs te koop. Links in de winkel komen de oud-koloniale meubelen, rotan, sofa's, landelijk rustieke eettafels, kabinetten, snuisterijen en schil derijen die deels uit geschonken boedels en deels van handelaren Martin Scherrenburg en Peter An- deweg komen. Van De Hamer- noot in Middelburg pronkt er een vleugel. „Van de verkoop krijgen wij commissie. Wij willen kwali teit bieden; we zijn absoluut geen rommelwinkel." De winkel wordt geleid door Laylan Zring, oud-studente econo mics and business international aan de Hogeschool Zeeland. De win kel heeft kleine werkhoeken waar mensen als dagbesteding hun creativiteit uiten. De Zeeuwsche Beurs trekt van zelf mensen aan, maar nog weini gen hebben een zorgindicatie. „We hopen dat we meer mensen met een persoongebonden bud get aantrekken, voor onze inkom sten", vertelt Warringa. Voorlopig komt er nog weinig geld van de Sociale Verzekeringsbank. Via Emergis zijn er al wel een paar cliënten bij De Zeeuwsche Beurs aan het werk, maar die vergoedin gen laat ook op zich wachten, ver telt Warringa. „We hebben beslo ten dat geregel uit handen te ge ven aan Zorgbureau Zeeland." SINT PHILIPSLAND - Een van de ver dachten die woensdag 4 februari is aangehouden op verdenking van een mishandeling in Oosten rijk - een 27-jarige man uit Sint-Philipsland - wordt ook in verband gebracht met een zware mishandeling in oktober 2013. Hij is inmiddels in bewaring ge steld voor beide feiten. De verdachte zou op 5 oktober 2013 in café 't Durp in Sint Philips- land een man zo ernstig mishan deld hebben, dat die als gevolg hiervan tot op heden niet heeft kunnen werken. Het onderzoek naar deze mishandeling is nog steeds in volle gang. „v t 4 Zeeuwsche Beurs is bont warenhuis Peter Willeboordse neemt als laatste van drie generaties Willeboordse af scheid van de brandweerpost Serooskerke. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen SEROOSERKE - Met het vertrek van Peter Willeboordse (56) komt er een einde aan drie generaties Wille boordse bij de brandweer in Serooskerke. Opa Piet was de eer ste, Peter sluit de rij definitief. MIDDELBURC - Het Middelburgs Mu ziek Korps (MMK) viert dit jaar het tweehonderdjarig bestaan. Dat ge beurt onder meer met het uitbren gen van een jubileumboek dat in juni verschijnt. Maar eerst zijn op 28 februari en 1 maart twee con certen in de Zeeuwse Concertzaal. Peter Willeboordse www.middelburgsmuziekkorps.nl door Claudia Sondervan LIVinU WOON 6 SLAAPCOMFORT LAHGEVIÏIE 5B-B4 MIDDELBURG 0II8-6335S2 www.livingbvblankenburgh.nl Peter Warringa, voorzitter Wist u dat? Wij kosteloos uw oude bedsysteem afvoeren en beschikbaar stellen aan stichting Embrace te Kapelle. Zij ondersteunen hiermee een daklozen-project te Hongarije. Een prettig idee dat uw oude bed toch nog een 2e leven tegemoet gaat. O Embrace

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32