Routinewerk Kandidaten geschrapt ZEELAND 31 commentaar 18 maanden na poging doodslag met bierfles 'Menselijkerwijs een wonder dat schipper is gered' Hooge Platen Caljouw Rademaker Het overpompen van zand uit een zee gaande zuiger in een beunschip is routinewerk. In het rustige Westerscheldewater tussen de Hooge Platen en de Zeeuws- Vlaamse oever gebeurt het aan de lopende band. Toch ging het in de nacht van donderdag op vrijdag vreselijk mis. Het zand- schip Rick kapseisde. Twee mannen werden gered, maar de zoon van de schipper was gisteravond nog vermist. Hij heeft het ongeluk hoogstwaar schijnlijk niet overleefd. Het is erg vroeg voor vragen over de veiligheid van dit soort operaties. Zeker is, dat het mengsel van zand en water dat in een beunschip wordt gespo ten zeer onstabiel is en gevaar oplevert. Maar zo'n schip is daarop berekend. Dus is het niet zo vreemd dat twee opva renden tijdens laden onder deks waren. Zolang de oorzaak van het plotselinge kapseizen van de Rick niet is opgehel derd, zullen bemanningen extra voorzichtig moeten zijn. MIDDELBURG - De 44-jarige Arn hemmer Davy O. is gisteren door de rechtbank in Middelburg voor poging tot doodslag veroordeeld tot een celstraf van achttien maan den waarvan zes voorwaardelijk, ook moet hij zijn slachtoffer een schadevergoeding van 1179 euro betalen. Er was tien maanden waarvan drie voorwaardelijk ge vorderd. O. moest zich twee we ken geleden verantwoorden om dat hij op 18 juli vorig jaar een Vlissinger, die zijn vriendin lastig viel, met een bierfles op het hoofd zou hebben geslagen. De man liep daardoor een slagaderlij ke bloeding op en moest een nacht ter observatie in het zieken huis blijven. De vriendin van O. vertoefde des tijds op het strand voor de Vlis- singse Boulevard en werd daar las tiggevallen door het latere slacht offer. Omdat deze bleef aanhou den waarschuwde zij haar vriend O. Toen de Arnhemmer het slachtoffer op de zonnetrap zag zitten, liep hij naar hem toe, zei 'Hé vieze rat' en deelde een vuist- stoot uit. BRESKENS - Om 7.25 uur vrijdag ochtend gaat opnieuw de pieper bij het reddingstation van de KNRM Breskens. Of de Zeemans- hoop weer naar het gekapseisde zandschip Rick wil komen. De ei genaar is levend uit het schip ge haald, bijna acht uur na het onge val. KNRM-schipper Marcel van den Nieuwendijk: „Menselijker wijs is dit een wonder." De Zeemanshoop was er kort na middernacht ook bij. Een flinke vloot was snel ter plaatse; slepers van Multraship Terneuzen, een loodsboot, reddingboten uit Cad- zand en Hansweert en de zandzui ger Interballast 1 die langszij de Rick lag. De Kustwacht coördi neerde de reddingsactie, waarover de Zeemanshoop ter plekke de lei ding had. „Vier, vijf uur hebben we gezocht naar de twee nog ver miste opvarenden", vertelt Van den Nieuwendijk, „zonder resul taat." Een helikopter is vrijdag nog ingezet om te zoeken tussen Breskens en Hoofdplaat. Dat lever de niks op, maar de zoekactie van duikers in de Rick dus wel. De Zeemanshoop heeft de schipper aan wal gebracht. Hij was zwaar onderkoeld, weet Van den Nieu wendijk. „Maar dat hij nog leeft, is het mooiste wat er is. Al is er helaas nog één vermiste." Bij het CDA mag H. Siersema (de nummer 13) niet meedoen aan de verkiezingen. Om drie uur gister middag was zijn instemmingsver klaring met de kandidaatstelling nog niet binnen. Dat geldt ook voor J. Dees (15) op de lijst van de WD, P. Meeuwsen (13) van 5oPlus en D. Lensen (28) van Zee land Lokaal. Ook van kandidaten van Provinciaal Belang Zeeland en de Christenunie was de admi nistratie bij het indienen van de lijsten maandag incompleet. Zij wisten dat euvel wel tijdig te her stellen. Volgens Jan Peter Pouwer van het stembureau gebeurt het vaker dat kandidaten zich op het laatste moment bedenken en toch niet willen meedoen. Ü?Z1 Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZATERDAG 7 FEBRUARI 2015 :hoondijke Binnenvaartschip Rick kapseist rond middernacht bij het overladen van zand Rubenslaan 142 Vlissingen Open Huis 13 februari 16.00-17.00 uur M2makelaars.nl 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl Middelburg Burgh-Haamstede Goes Terneuzen De bok Cormorant van sleep- en bergingsbedrijf Multraship uit Terneuzen nadert bij opkomend water vrijdagmid dag het gekapseisde zandschip Rick. De berging is in aantocht, foto Peter Buteijn MIDDELBURG - Vier partijen die 18 maart meedoen aan de verkiezing voor Provinciale Staten zijn niet in staat geweest van alle kandidaten op de kieslijst de nodige documen ten te overleggen aan het centraal stembureau in Middelburg. Luxe appartement Ruim, zonnig balkon Mooie halfopen keuken Eiken parketvloer Eigen parkeerplaats Dichtbij het centrum Goed geïsoleerd Elektrische sereens Vraagprijs 235.000,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31