Tol Abonnee in het zonnetje PZC Tonpraten is begonnen almanak In liefdevolle herinnering Ron Pronk Krajicek kent geen stress 46 en 47 ZEEUWS-VLAANDEREN Arda de Wolf gedreven veehouder 38 en 39 Vooral transportbedrijven profiteren van fruittrafieken, groeiende uiensector en toename van kassenbedrijven. Schilder komt om bij bedrijfsongeval Toernooidirecteur is blij dat er weer veel toptennissers naar het ABN Amro World Tennis Tournament komen. ZATERDAG 7 februari 2015 29 VLISSINGEN - Zeeland wint terrein als voedselknooppunt van Noord west-Europa. Vooral Vlissingen maakt een opmars als fruithaven. Antwerpen en Hamburg zijn dé fruithavens van Europa, maar Vlis singen snoept stukje bij beetje tra fiek van hen af. Recent verruilde Chiquita Antwerpen voor Vlissin gen. Bij Kloosterboer zullen 170.000 ton bananen per jaar worden op en overgeslagen. Zoomweg Zee land Coldstore (ZZC) oogstte eer der al een bananencontract. Per jaar gaat dat om zo'n 300.000 ton. ZZC heeft ook een flink ana nas-pakket. Kloosterboer haalde de Spaanse sapfabrikant AMC naar Zeeland. De afvulfabriek is goed voor honderd banen. Er is een goede kans dat er een tweede sapfabriek bij komt. Voor rederijen is Vlissingen goed koper. Het kade- en liggeld is er laag. Bovendien bespaar je brand stof als je niet Antwerpen hoeft te varen. Daarnaast zijn de bedrij ven niet alleen in staat om fruit geconditioneerd te koelen, maar bezitten ze ook de faciliteiten en de kennis om de volledige logis tiek van ladingen verzorgen, tot en met de codering toe. „De ont wikkeling van Zeeland als voedsel- haven gaat hard. En dan heb ik het niet alleen over fruit, maar over het uien- en aardappelpakket dat via de haven wordt geëxpor teerd", zegt Mathieu Pasquier van de Zeeuwse ontwikkelingsmaat schappij Impuls vanuit Berlijn. Daar vond deze week de Fruit Lo- gistica plaats, de grootste Europe se beurs voor agrofood en logis tiek. Negen bedrijven en organisaties stonden er in het Zeeland-pavil joen van Zeeland Seaports. De transportsector profiteert van de fruittrafieken, de grote uiensector en de toename van het aantal kas senbedrijven in Zeeland. Regiona le transportondernemers als Adranta, COTB en SLS Straytest slaan de handen ineen ook voor internationale klanten, consta teert Karin Witkam van Foodport Zeeland, de koepelorganisatie van foodbedrijven in de provincie. TERNEUZEN - Bij een bedrijfsonge val aan de Axelsestraat in Terneu- zen, aan de achterkant van het ge bouw van Broadcast Partners, is vrijdagochtend rond elf uur een 62-jarige schilder uit de gemeente Hulst om het leven gekomen. De man verloor bij werkzaamheden zijn evenwicht en viel naar bene den, op een betonnen vloer. De Brabantse vrachtwagenchauf feur, die elke zaterdag versproduc ten bij vestigingen van een groot winkelbedrijf aflevert, had zich ver slapen. Zijn vrachtwagen werd met flinke vertraging geladen en enigs zins gestresst reed hij richting de Westerscheldetunnel om vlak voor de tolpoortjes te ontdekken, dat zijn t-tag niet in de cabine lag. En aan- gezien hij geen andere betaalmidde len bij zich had, besloot hij om te draaien en via Antwerpen te rijden. Uren te laat arriveerde hij bij de winkel in Breskens, waar de slager hem hielp zijn lading te lossen. Bij een bakje koffie knapte de chauffeur al snel op. Tot het moment dat de slager zei: „Makkelijk voor je hè? Dat de tunnel vandaag tolvrij is." Groente en fruit in lift door Frank Balkenende Een reischeque ter waarde van l.OOO,-, een stedentrip, overnachten in een kasteel, een ballonvaart of een dagje uit? Doe mee en maak kans op honderden verwenprijzen. www.pzc.nl/inhetzornetje ABONNEE VOORDEEL Kijk verderop in dit dagblad hoe u mee kunt doen. HULST - Het Hulster Buutreednerfestival is gisteravond begonnen in Den Dul- laert. Het evenement, waarbij tonpraters (lokale) kwesties op ludieke wijze op de hak nemen, is traditioneel een week voor carnaval. Een van de reedners was Toon van Peet Vink (foto). Vanmiddag, vanavond én morgenmiddag- en avond zijn de overige voorstellingen. Het is de 32e editie van de Buut. In de maandagkrant een uitgebreid verslag, foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29