Intrekken bij je partner, wat moet je daarvoor regelen? Betovering van roze colbert was op slag verdwenen geld en goed 44 Mijn accountant zei dat ik hooguit de helft van het bedrag overhoud 22 WERKEN Niet iedereen komt zijn grote liefde al tegen op de middelbare school. Als je elkaar wat later in je leven ontmoet, kan het zijn dat een van beiden al een eigen huis heeft. En omdat het op dit mo ment niet zo makkelijk is om je stulpje te verkopen, trekt de ene partner dan vaak bij de ander in. Zolang de liefde bloeit, is dat een prima constructie. Maar zet wel afspraken op papier om te voorkomen dat je van de ene op de andere dag dakloos raakt als jullie om wat voor reden dan ook niet meer samen zijn. Notaris Martijn Tolsma uit Horst krijgt steeds meer vragen over wat te doen als je intrekt bij je partner. „Vroeger verkocht je ge woon je huis en kocht je samen een nieuwe woning. Maar dat is tegenwoordig niet meer zo makke lijk, dus trekt de één nu vaak bij de ander in." Volgens Tolsma moet je daar alle bei niet te lichtvoetig over den ken. „De partner die intrekt, geeft vaak een hoop op. Niet alleen zijn eigen huis, maar ook veel spullen. De nieuwe woning is immers vaak al ingericht." Daar mag best wat tegenover staan. Toch hebben veel stellen weinig op papier staan. Meestal blijft de huiseigenaar gewoon de hypotheek betalen en zijn lief be taalt dan 'huur', bijvoorbeeld de helft van de hypotheekrente. Na deel is dat je aan zo'n constructie als intrekkende partner geen en kel recht kunt ontlenen. Dus sta je plotseling op straat als je part ner overlijdt of als het tot een rela tiebreuk komt. Om dit te voorkomen kun je medeeigenaar worden. Door te trouwen in gemeenschap van goe deren of een geregistreerd part nerschap aan te gaan, word je bei den eigenaar van de woning en daarmee ben je dus ook allebei verantwoordelijk voor de hypo theekschuld. Een andere optie is dat het liefdes nest op twee namen wordt gezet. Daarvoor moet de bank wel toe stemming geven. Zo'n overdracht brengt kosten met zich mee. Zo betaalt de intrekkende partner 2 procent overdrachtsbelasting over de helft van de waarde van de woning. Een eenvoudiger oplossing is af spraken over de woning vast te leggen in een samenlevingscon tract. „Je kunt bijvoorbeeld afspreken dat de vertrekkende partner bij een relatiebreuk een bepaald be drag meekrijgt om meubels van te kopen. Of dat hij of zij nog een bepaalde periode in het huis mag blijven wonen", verklaart Tolsma. Of leg vast dat de waardeverande- Nick Schilder is de helft van Nick Simon. De Volendammer schrijft liedjes, zingt en speelt gi taar. Ook was hij coach bij talen tenjacht The voice of Holland. Nick woont samen met zijn vriendin en hun kinderen in Volendam. Waarop zou je nooit bezuinigen „Op vakanties. Dat zijn de weken om nieuwe inspiratie op te doen en aandacht te besteden aan het thuisfront. Heel bewust hebben we daarom vijf keer per jaar een periode vrij om wat afstand te ne men van het werk. Dat lijkt mis schien veel, maar bedenk wel dat wij zelden een weekend vrij heb ben. Anderen met een vaste baan hebben 104 dagen weekend per jaar. Wij halen dat in door wat va ker vakantie te nemen. „Ook op goed eten bezuinig ik niet, want mijn gezondheid is me alles waard. Ik eet speciale yog hurt en we halen noviteiten als rauwe noten en speltbrood in huis. Die ingrediënten voor dat brood zijn veel duurder dan de grondstoffen van gewoon brood. Maar als het beter voor ons is, geven we daar graag geld aan uit." Waarop kun je best bezuinigen? „Op kleding. Daar geef ik veel meer aan uit dan me lief is. Maar het kan niet anders. Iede re week zijn we wel een keer op tv, we doen foto-shoots voor bladen en we treden veel op. Dan kun je niet steeds met dezelfde outfit aankomen." Wat was een goede aankoop? „Mijn hoofdtelefoon. Ik heb een Logic 3 gekocht. Die kostte ruim 300 euro, maar dat is een goede investering geweest, want ik heb er dagelijks plezier van. Omdat we veel onderweg zijn, luister ik achter in de auto veel naar muziek. Ook bij vlieg reizen heb ik hem op. De ruwe versie van onze laatste cd heb ik bijvoorbeeld onderweg be luisterd. Zo hoorde ik hoe de strijkers en de big band het bes te in de nummers tot hun recht kunnen komen. Daarom is die hoofdtelefoon een per fect ding." Wat was een grote miskoop? „Een roze colbertje. Ik zag hem hangen in een winkel in Ro me. In die zomerse sfeer van Italië leek dat jasje helemaal voor me gemaakt. Hij zat goed en er leek niks mis mee. Maar toen ik hem later op een regen achtige dag in Volendam aan trok, was de hele betovering verdwenen. Opeens was er niks meer aan. Ik heb hem nooit gedragen. Hij is in een zak voor het goede doel be land. Misschien wel in Italië!" Wat ga je nog kopen? „Ooit wil ik nog eens een Mase- rati rijden. Een zwarte, want ik heb altijd zwarte auto's gehad. Nu nog niet, hoor. Privé rijd ik alleen naar de sportschool, naar mijn ouders en het win kelcentrum. Dus eigenlijk heb ik op dit moment nauwelijks een auto nodig. Maar die Mase- rati is vooral een wagen om van te dromen. Voor ooit een keer, misschien." door Irene van den Berg Vragen over de geldkwestie in deze rubriek kunt u sturen naar geld@depersdienst.nl Wij proberen in de volgende aflevering antwoord te geven. Hoe gaan BN'ers om met hun geld? Elke week snuffelen we in het huishoudboekje van een nationale bekendheid. Vandaag: Nick Schilder door Jan Vriend Nick Schilder foto HH Sanne Jansen kreeg ontslagvergoeding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22