Duizenden in Jordanië de straat op tegen IS Polen willen niet aan de morning-afterpil Jihadist cel in ondanks faken dood NUWEG BUITENLAND 11 66 We waren dronken. Ik dacht dat hij een condoom droeg 66 Poolse tieners weten vrijwel niets over de morning-afterpil 66 Geen anticonceptie. We vertrouwden op coïtus interruptus jm'iSKÊ den. Het uiteindelijke doel is een alomvattend vredesakkoord voor Oekraïne. Het overleg komt aan de vooravond van de jaarlijkse Vei ligheidsconferentie dit weekeinde in München. Hier ontmoeten ho ge vertegenwoordigers uit de in ternationale politiek, diplomatie en veiligheid elkaar. Naar ver wachtingen zal onder anderen de Amerikaanse vicepresident Joe Bi- den in de Beierse hoofdstad plei ten voor het leveren van wapens aan Kiev, indien er in Moskou geen akkoord op tafel komt. Bi- den is sceptisch over de intenties van Vladimir Poetin. Volgens de AMMAN - Duizenden Jordaniërs zijn gisteren in de hoofdstad Am man de straat opgegaan om tegen Islamitische Staat (IS) te demon streren. Zij riepen koning Abdullah op de luchtaanvallen op de terreurbewe ging op te voeren en zo de execu tie van piloot Moaz al-Kasasbeh te wreken. IS toonde begin deze week een video waarop te zien was hoe de Jordaanse piloot le vend werd verbrand. De gruwelij ke executie zou al begin januari zijn uitgevoerd. Veel betogers verzamelden zich bij de Husseini-moskee in Am man en riepen 'Dood aan Daesh' vice-president 'negeert Poetin al le gemaakte afspraken'. Europese leiders willen er alles aan doen om een verdere militari sering van het conflict te voorko men. Eerder leek Merkel, de mach tigste politicus in Europa, de hoop op een diplomatieke oplos sing te hebben opgegeven. Dat zij, samen met Hollande, nu toch weer het gesprek met Poetin aan gaat, tekent de ernst van de situa tie. Voordat zij naar Moskou ver trok, dempte Merkel de verwach tingen. Dat er gepraat wordt, zei Merkel, betekent niet dat er uit zicht is op een staakt-het-vuren. Daesh is de afkorting waarmee IS in het Arabisch wordt aangeduid. Veel Jordaniërs waren tegen de deelname van hun land aan de luchtacties tegen IS, maar de ge welddadige dood van de piloot, die bij een bombardementsvlucht tegen doelen van IS zijn schiet stoel moest gebruiken, heeft de steun voor het militaire optreden tegen IS vergroot. Ook koningin Rania, de vrouw van koning Abdullah, nam deel aan de betoging. Na de moord op de piloot heeft Jordanië het aantal bombarde- mentsvluchten tegen IS opge voerd. „Ik was met mijn vriendje naar een feest en we waren dronken. Ik dacht dat hij een condoom droeg." Ania, die sinds haar 14e van opvanginstelling naar opvang instelling trekt, heeft amper de mogelijkheid om voor het kind te zorgen. Maar zelfs nu twijfelt ze over de morning-afterpil. „Aan de ene kant is het goed dat zoiets be staat, want je hebt meisjes die het kind ergens in de bosjes achterla ten." Even valt ze stil. „Maar de eerste keer dat ik over die pil hoor de, deed het me vooral denken aan abortus. En ik zou nooit mijn kind aborteren." In Polen heerst een taboe op de morning-afterpil, nood-anticon- LONDEN - Een Britse jihadist die zijn eigen dood veinsde om naar huis te kunnen gaan, nadat hij in Syrië had deelgenomen aan de strijd, heeft gisteren twaalf jaar cel gekregen. De 27-jarige Imran Khawaja bekende schuld aan vier terreurdaden die hij in Syrië be ging, nadat hij zich had aangeslo ten bij de militante groepering Ra- yat al-Tawheed. Hij kreeg de twaalf jaar cel en vijf jaar voorwaardelijk, omdat hij deelnam aan trainingen van de groep. Daarnaast is hij veroor deeld voor onder meer wapentrai ning en het bezit van spullen voor aanslagen. Khawaja is op video-opnames uit Syrië te zien met de afgehakte hoofden van Syrische militairen. Er zijn ook opnames van de man met een automatisch wapen en terwijl hij op luchtdoelgeschut staat. De jihadist besloot in juni vorig jaar naar huis te gaan en zette be richten over zijn eigen overlijden op Twitter en Instagram. Daarin verkondigde hij dat hij 'een paar nachten geleden was gesneuveld tijdens de strijd', in de hoop de au toriteiten om de tuin te leiden. De politie stond hem in Dover echter op te wachten. Hoewel de rechter zei dat hij er niet zeker van was dat de man echt heeft gevochten in Syrië, deed hij zeker 'gewillig en enthou siast' mee aan de wervende vi deo's. ceptie die een vrouw tot enkele dagen na de geslachtsgemeen schap kan innemen om zwanger schap te voorkomen. De ophef is dan ook groot sinds de Europese Commissie in januari besliste dat het middel EllaOne per direct in de hele Europese Unie zonder doktersrecept verkrijgbaar moet zijn. „Het is gewoon een snelle abortus", brieste de conservatieve parlementariër Jaroslaw Gowin na de beslissing op de radio. Ka tholieke apothekers weigeren mas saal de pil te verkopen. Onder druk van de katholieke kerk tast de Poolse regering al weken de randen af van het Europese be sluit. Seksuologen en jongerenwerkers zijn opgelucht. „Een vrouw moest onder tijdsdruk een gynaecoloog vinden die het middel wil uit schrijven", zegt coördinator Aleks- andra Jozefowska van stichting Ponton die een anonieme hulp lijn biedt voor jongeren. „Vooral op het platteland is dat problema tisch. De gemeenschap is zo klein dat het naar buiten komt." Jozefowska waarschuwt vooral voor het gebrek aan seksuele voor lichting op Poolse scholen. „Pool se tieners weten vrijwel niets over de morning-afterpil. Er heer sen hardnekkige mythes rond sek sualiteit." Er wordt bijvoorbeeld door veel mensen gedacht dat je niet zwan ger kunt worden van de eerste keer en dat de vrouw door het in nemen van de anticonceptiepil minder vruchtbaar wordt. Ook be staat het idee dat het zaad van een man zwak wordt als hij lang geen seks heeft gehad. Sandra (17), die net als Ania in een opvanghuis zit en niet bij haar echte naam genoemd wil worden, weet hoe schadelijk zul ke mythes kunnen zijn. Zij werd in augustus zwanger. „Ik gebruik te geen anticonceptie", zegt ze. „We vertrouwden op coïtus inter- ruptus", de officiële benaming van 'voor het zingen de kerk uit gaan'. Haar zwangerschap eindig de na een paar weken in een mis kraam. „Nu zou ik de morning-af terpil zeker hebben genomen." TOPAANBIEDING ZOOVER 8.6 2 DAGEN NOORDWIJK AAN ZEE INCL. DAGENTREE AZZURRO WELLNESS Per boeking een sieraad van EXOAL cadeau ARRANGEMENT: MEER INFORMATIE BOEKEN exjcSuAkfy... ZATERDAG 7 FEBRUARI 2015 t door onze correspondent Michiel van Blommestein WARSCHAU - „Natuurlijk wist ik dat ik zwanger kon worden, maar ik was het me op het moment niet bewust." Frustratie klinkt door in de stem van de 20-jarige Ania, die niet met haar echte naam in de krant wil. Ania Aleksandra Jozefowska Sandra Hafyerl/uiyd. Noordwijk aan Zee Stoer op een duintop met het gezicht naar de zee staat het HOGERHUYS als een rots in de branding. Prominent aanwezig op één van Noordwijks mooiste plekjes. Het 4-sterren hotel staat bekend om zijn gastvrijheid en de verrassende mix van design en intimiteit. Voor een verfrissende strandwandeling loopt u vanuit het hotel zo naar het strand en de boulevard van Noordwijk. En sluit de dag ontspannen af met een heerlijk 3-gangenkeuzemenu in het restaurant van bet hotel (optioneel, slechts €15,- p.p.) Op slechts 1 minuut lopen bevindt zich AZZURRO WELLNESS. U kunt zich een dag heerlijk in- en ontspannen in diverse faciliteiten, zoals 2 whirlpools, 4 sauna's, een zwembad (alle met badkleding), fitness en tennis. U komt als herboren terug! 1 overnachting incl. ontbijt, dagentree AZZURRO WELLNESS en gebruik wifi. Voor €15 p.p. kunt u een heerlijk 3-gangenkeuzemenu bijboeken. Meer info op nuwegexclusief.nl. 49,50 p.p. in een 2-persoonskamer. Geldig t/m 2 april 2015 o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. Toeristenbelasting ter plaatse te betalen. Kijk op www.nuwegexdusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11