Vragen dienstregeling gaan alleen over lijn 10 Dorpsraad Philippine voelt zich stiefmoederlijk behandeld 20,"* ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Rijbewijskeuring voor Terneuzense senioren Senioren die voor verlenging van hun rijbewijs moeten wor den gekeurd, kunnen 10 februa ri en 10 maart terecht op het daarvoor bestemde spreekuur. Chauffeurs met rijbewijs C, D, E en overige automobilisten die in aanmerking komen voor keuring, kunnen ook op deze dag terecht bij ZorgSaam Bach- ten Dieke aan de Koninginnel- aan 2. Voor meer informatie en het maken van een afspraak, kan er gebeld worden naar 088-2323300. Zelf een afspraak plannen kan ook via de websi te www.regelzorg.nl. Inzameling voor kerk Hoek verloopt goed De geldwerving voor de restau ratie van de kerk en toren in Hoek heeft in de eerste maand 16.480 euro opgeleverd. De Pro testantse gemeente spreekt van een mooi resultaat. Behal ve een benefietconcert in Bos koop zijn er nog geen georgani seerde acties geweest. Het gaat dus vooral op spontane dona ties. Vanochtend om tien uur is er een samenzang bij de kerkruïne. In het dorpshuis van Hoek wordt 4 maart ge sproken over de herbouw van de kerk. Iedereen is welkom. Engelse acteurs geven workshop op De Rede Het Engelse theatergezelschap The Phileas Fogg Theatre Com pany brengt vrijdag een be zoek aan SG De Rede. Tweede en derdeklassers van havo en vwo krijgen 's middags een dra maworkshop van de Britten. In de avond verzorgen de tweede klassers een voorstelling, on der leiding van de acteurs. Het is nog een verrassing waar de ze over gaat. De show die om 19.00 uur begint, is toeganke lijk voor ouders en belangstel lenden. De acteerdag wordt in het kader van het vak Cam bridge Engels gehouden. Nieuwe actie voor film De Overkant Ten behoeve van zijn film De Overkant, nodigt de Terneuzen se filmmaker Marnix Ruben be drijven en hun zakenrelaties uit voor een diner en show in Porgy en Bess op 24 maart. De film is gebaseerd op een ver haal van Freek de Jonge, die de ze avond een aangepaste versie van zijn show 'Als je me nu nog niet kent' opvoert. Kaarten zijn niet los verkrijgbaar, be drijven kunnen zich vanaf he den aanmelden via nummer 06-53343784 of emailadres relatieavond@deoverkantfilm.nl Lida maakt de prachtigste rokken en Adrie is juist weer goed in het breien van mouwtjes. De kleren zijn ook aan mode onderhevig, voor Adrie is koningin Maxima een grote inspiratiebron. „Die We blijven jong door de vitaminen uit de sinaasappels die Adrie altijd voor ons perst Eind vorig jaar vond een verhelde rend gesprek plaats met wijkwet houder Jack Begijn. Die beloofde beterschap. Leigh: „Maar nauwe lijks een maand later is het alweer mis. Er moesten zieke bomen wor den gekapt in de Kasteelstraat. Daarover zouden de omwonen den per brief worden geïnfor meerd, maar dat gebeurde niet. De bomen werden zonder boe of bah gekapt." De dorpsraad wilde dat de vervangende, nieuwe bo men iets van de weg zouden wor den geplant, maar daar liggen lei- blauwe jurk die ze bij de kroning droeg heb ik ook in het klein ge maakt." Er staat ook een Maxi- ma-Barbie gereed, in een witte jurk, een oranje sjerp en opgesto ken haar. Ze heeft zelfs sieraden om. „Hier hebben we Corrie's arm band voor kapot gemaakt", zegt Adrie met een knipoog. De dames doen alles vrijwillig en het blijft niet alleen bij het breiwerk. Al ja ren maken ze van alles voor de kerstmarkt van de kerk in Hoek, waarvan de opbrengst naar het goede doel gaat. „Van handdoeken en theedoeken heb ik eens twee honderd konijnen gemaakt", ver telt Corrie. „Hoedjes hebben we ook gemaakt", blikt Jo terug. „En tasjes, met een vlindertje erop", weet Lida. Momenteel maken ze dingen van Delta. Die verplaatsen zou 20.000 euro kosten en daar paste de gemeente voor. Donder dagavond leidde dat tot een fikse aanvaring tussen Begijn en de dorpsraad. Volgens Leigh waren er eerder wel nieuwe bomen be loofd. Nu zou er een heg worden geplant met wat passages. Een lap middel noemt de dorpsraad dat. Leigh wijst op de 'brandbrief die de dorpsraad in december aan het college van B en W stuurde en die leidde tot dat gesprek rond oudjaar. „Het werd duidelijk dat niet al onze grieven op het bordje ook kaarten ten behoeve van een nieuwe kerk voor Hoek. Het is in middels tijd voor het volgende kopje koffie. „Ik heb geen tijd ge had om sinaasappels te persen", zegt Adrie verontschuldigend. „Normaal doet Adrie dat altijd. Door al die vitaminen houden we het zo lang uit", zegt Jo met een lach. „En daarom zien we er ook nog zo goed uit", zegt Corrie. Er wordt gelachen, maar dan is Adrie bloedserieus. „Zo lang onze handen en ogen blijven werken, gaan we hier mee door." van de gemeente hoorden. Maar waar dat wel het geval was, lieten oplossingen veel te lang op zich wachten en werden onvoldoende maatregelen getroffen. De com municatie liet vaak te wensen over en onze adviezen werden ge negeerd." Volgens secretaris Leigh is de dorpsraad weieens ja loers op dingen die in andere ker nen wél worden verwezenlijkt. „Als wij namens een bewoner vra gen om een extra lantaarnpaal in de Mosselpolder omdat die man in het aardedonker zijn hondje moet uitlaten, krijgen we te ho ren dat die hond dan maar een ledlampje moet dragen..." Begijn vindt dat gemeente en dorpsraad samen naar oplossingen voor tal van zaken moeten zoeken. „Ik ga nu bekijken wat er allemaal op de rol staat en een prioriteitenlijstje opstellen. We komen er wel uit." De vragen en opmerkingen gaan allemaal over het opheffen van lijn ïo, de bus van Kloosterzande naar Hulst. Het verdwijnen van die dienst bleek tijdens de bijeen komst in zaal Van Leuven, zoals verwacht, het hete hangijzer te zijn voor reizigers in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Volgens rei zigers en chauffeurs van buurtbus sen kunnen de buurtbussen het reizigersaanbod nooit opvangen als lijn ïo niet meer rijdt. Passa giers in diverse dorpen zouden daardoor vaak voor niets staan te wachten. Als bewoners en chauf feurs gelijk hebben, blijft lijn ïo rijden, beloofde gedeputeerde George van Heukelom. Als bedrijf heeft Connexxion er alle belang bij om goed bezette buslijnen in stand te houden. Mensen die iets kwijt willen over de (voorgenomen) nieuwe dienst regeling kunnen maandag vanaf 19.00 uur vragen en suggesties af vuren op de gedeputeerde in het Ledeltheater in Oostburg. Schrijf je nu in op wurw.sweetdeal.nl/inschrijven en ontvang een welkomstverrassing! 49,95 Inktcartridges geschikt voor HPf Epson, Brother en Canon: Gratis thuisbezorgd! ZATERDAG 7 FEBRUARI 2015 TERNEUZEN HOEK TERNEUZEN TERNEUZEN Vlnr.: Jo Pladdet, Corrie Harms, Adrie Dees en Lida van Hermon samen met de door hen aangeklede barbies. foto Ronald den Dekker Corrie Harms door Wout Bareman PHILIPPINE - De dorpsraad van Phi lippine voelt zich stiefmoederlijk behandeld door de gemeente. „Al les wat we op tafel leggen, ketst af. Alles kost altijd teveel geld", zegt secretaris Coen Leigh. Na een verhelderend gesprek op het stadhuis leek de lucht opgeklaard, maar niets is minder waar. Wie de dames wil helpen door Bar bies, knoopjes, oude sieraden, speel goed of ander bruikbaar materiaal weg te geven, kan contact opnemen door te bellen naar 0115-442216. door René Hoonhorst MIDDELBURG - De provincie kreeg na de eerste informatiebijeen komst in Kloosterzande tot nu toe een tiental formulieren binnen met vragen, klachten en suggesties over en voor de nieuwe dienstrege ling van het openbaar vervoer. *vanaf-prijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 116