Hoek niet bang van Ajax Vaar mee met de BoekenBoot met Philip Huff en Kees van Beijnum 12,50 Dizzieni SPORT 49 Zes wedstrijden - waarvan hij er twee afwerkte in het tweede elf tal - na de confrontatie met Ajax (t-i) mocht Van den Houten zich weer opmaken voor een volledige wedstrijd in de hoofdmacht van Hoek. „Natuurlijk heb ik een periode ge had dat ik heel erg baalde", be kent hij. „Maar iedereen gaat er anders mee om. Ik ben een type dat blijft knokken en zijn best blijft doen. Maar een ander laat misschien eerder zijn koppie han gen." Met zijn eigen instelling ver dreef hij concurrent Mathieu Voet uit de basisformatie en - ook van daag weer - naar het tweede elf tal. „Maar het zijn de spelers zelf die zich opstellen", corrigeert Ken ny Verhoene. „Ik heb het op de training van donderdag opnieuw gezegd: we hebben nu twintig veldspelers, die bijna allemaal fit zijn. Iedereen zal dus moeten blij ven harken om erbij te blijven ho ren. Ik heb daarom even met een aantal wisselspelers gesproken." „Ik heb dat gesprek gevoerd van uit mijn ervaring als speler", ver volgt hij. „Ik was ook ontevreden als ik op de bank zat, maar er zit een verschil tussen ontevreden zijn en ontevreden zijn. Soms gaat het om de lichaamstaal, de houding in de warming-up of te genover ploeggenoten. Daar was ik niet tevreden over bij een aan tal wisselspelers. En wat dat be treft is Thomas wel een voorbeeld van hoe het wel moet, ja." Ook qua wedstrijdinstelling lijkt Van den Houten een voorbeeld voor zijn medespelers. „Bij som migen gaat de hartslag al omhoog als ze alleen nog maar de naam Ajax horen", weet Verhoene. „Maar dat lijkt me nu niet het ge val", countert Van den Houten. „Dat was eerder het geval toen we daar speelden. Je speelt dan toch op De Toekomst, met de Are na op de achtergrond, de kleedka mers zijn er enorm groot, je komt Sjaak Swart nog eens tegen... Dat zal nu allemaal niet meespelen." De Amsterdammers zijn ook nog eens verzwakt. Yuri Rose, onder meer oud-speler van Sparta Rot terdam en De Graafschap, is ge schorst bij de nummer dertien van de topklasse. Bij Hoek, num mer elf met twee punten en een wedstrijd meer dan Ajax, ontbre ken Mattis Persoons (geschorst), Nick de Groote (ziek) en Gert-Jan van Leiden (geblesseerd). Waterpoloërs winnen met 52-0 De Nederlandse waterpoloërs zijn het eerste kwalificatietoer nooi voor het EK van begin 2016 in Belgrado begonnen met een monsterzege. Oranje versloeg Letland gistera vond, waarvan vrijwel nie mand wist dat de sport ook daar wordt beoefend, in Utrecht met 52-0. De periodestanden waren 15-0, 14-0,9-0 en 14-0. De Boer rekent op Klaassen en Veltman Trainer Frank de Boer ver wacht dat hij morgen in het uitduel van Ajax met Go Ahead Eagles weer een be roep kan doen op Davy Klaassen en Joël Veltman. „Ik denk dat ik ze zondag weer terug heb", keek hij gis teren vooruit op de ontmoe ting in de uitverkochte Ade laarshorst in Deventer. Sere- ro is nog niet hersteld. 's Lands Welvaren grijpt strohalm In de derde divisie pakten de driebanders van 's Lands Welvaren 1 op bezoek bij De Distel 4 een nuttige 6-2-overwinning. De Beve- landse hekkensluiter kreeg met deze overwinning weer aansluiting met nummer voorlaatst Bottles/De Parel. Kees den Boer, René Koet sier en de weer ouderwets op dreef zijnde Rinus Pan- kow zorgden voor de winst. Rellen Afrika Cup: zeker 36 gewonden Bij de rellen die donderdag uitbraken in de halve finale van de Afrika Cup tussen Ghana en gastland Equatori- aal-Guinea, zijn minstens 36 gewonden gevallen. Volgens de Afrikaanse voetbalbond liggen veertien slachtoffers van het supportersgeweld nog in het ziekenhuis, van wie één op de intensive ca re. Het liep uit de hand toen Ghana al met 3-0 voor stond. Geen wedstrijden in de B-categorie De voetbalbond KNVB heeft al le wedstrijden in het district Zuid 1 waaronder Zeeland valt voor zaterdag in de B-categorie afgelast. De B-categorie betreft het jeugdvoetbal, de lagere senio ren en het lagere vrouwenvoet bal. Voor de A-categorie, de eer ste teams en hogere reserve teams, wordt per veld gekeken of voetbal mogelijk is. Lammerts sporter van het jaar Kitesurfster Annelous Lam merts is gisteravond in de vol gepakte kantine van het nieu we sportcentrum in Zierikzee uitgeroepen tot 'sporter van het jaar" in de gemeente Schou- wen-Duiveland. Ze kon zelf de prijs niet in ont vangst nemen, omdat ze mo menteel aan trainen is in het Spaanse Tarifa. Haar moeder nam de prijs in ontvangst. Stevige nederlaag Lesley Kerkhove Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren een dikke neder laag geleden in de kwartfinales van de challenger van Glas gow. De 23-jarige Zierikzeese moest het hoofd buigen voor de Duitse Nina Zander, die zo'n 150 plaatsen lager staat op de wereldranglijst. De eind stand was 6-3 6-2. Volgende week is Kerkhove actief bij een toernooi in het Duitse Altenkir- chen. Zeeuwse titelstrijd marathonschaatsen Wie, aangemoedigd door de successen van de schaatsbroers Mesu, zijn krachten wil meten met andere schaatsers, kan van avond in Breda terecht. Daar wordt het Zeeuws kampioen schap marathonschaatsen ge houden. Deelname staat open voor pu pillen tot licentiehouders en masters, woonachtig in Zee land. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de hal. Maak een literaire reis met Philip Huff en Kees van Beijnum! Een boottocht over de Waal met interviews, meet greet en introductie van nieuw literair talent. Meer info en bestellen: Locatie afvaart: Waalkade Nijmegen Datum en tijd: zondag 22 februari van 11.00 uur tot 12.30 uur Programma en kaarten Slechts per persoon! www.dizzie.nl/boekenboot Kees van Beijnum Philip Huff ZATERDAG 7 FEBRUARI 2015 Hoek-coach Kenny Verhoene ziet het duel met Ajax met vertrouwen tegemoet, foto Lex de Meester door Mitchell Minnaard HOEK - Op sportpark De Toekomst beleefde Thomas van den Houten naar eigen zeggen zijn Waterloo. De linksback van topklasser Hoek behoorde in Amsterdam voor het eerst sinds 59 wedstrijden niet bij de basiself van Hoek. Bij de thuis wedstrijd tegen de amateurs van Ajax van vandaag ziet de wereld er echter een stuk anders uit voor Van den Houten en wordt hij door trainer Kenny Verhoene zelfs als een voorbeeld gezien van hoe je met teleurstelling om moet gaan. UTRECHT AMSTERDAM ROOSENDAAL MALABO BREDA ZIERIKZEE GLASGOW BREDA Deze boottocht is speciaal georganiseerd door Dizzie.nl, de boekencommunity van uw dagblad, in samenwerking met uitgeverij De Bezige Bij en boekhandel Dekker v.d. Vegt. Van Kees van Bey num (o.a. bekend van De Oesters van Nam Kee) verscheen in 2014 De Offers, "een bijzonder boek over goed en kwaad" (dizzie.nl) "ES uh eeunumQb Dekker VJ. Vegt Letiu/vUrottM Philip Huff wordt wel 'de kroonprins van de Nederlandse literatuur' genoemd. Zijn recente boek Boek van de doden is lovend bespro ken als "De avonden van nu" (dizzie.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 111