Feyenoord praat alweer over tweede plaats jÉiiiiii Pennings hoopt op echt gras onder de noppen Jaap Esser staat nog weken aan de kant jig-*1 m&m 48 SPORT Schweertman haast zich naar halve finales NEC profiteert van nederlaag FC Eindhoven Smartphonecursus en Tabletcursus bij u thuis! SmartOpWeg nl Het klinkt nog altijd als een para dox: Kloetinge heeft een interna tional op de bank. Voor Lentink is het soms ook slikken. „Natuurlijk wil ik alle wedstrijden spelen", zegt hij. Maar de trainer heeft zijn keuze gemaakt. En die is voorlo pig gevallen op de ervaren Jaco van der Schee. „De wedstrijden met Aruba zijn in elk geval een extra impuls om er op de trainin gen keihard voor te blijven gaan." Vandaag in Katwijk krijgt Len tink niettemin de kans om zich te bewijzen. Van der Schee is vanwe ge zijn werk afwezig en daarom staat Lentink aan het hoofd van een verdediging die de ongesla gen koploper het hoofd moet bie den. Zenuwachtig zal hij er niet van worden. Hij heeft wel voor he tere vuren gestaan. Afgelopen week met Aruba nog. In Suriname speelde hij mee in de ABCS Cup, een jaarlijks vier- landentoernooi met Aruba, Bonai re, Curasao en Suriname. In de fi nale verloor Aruba met t-o van Suriname. „We misten voorin stootkracht, waardoor het éénrich tingsverkeer werd." In de halve fi- KLOETINCE - Kloetinge hoopt van daag op een nieuwe stunt in Katwijk. Eind november verraste de Bevelandse hoofdklasser vriend en vijand met een i-o-overwinning bij Quick Boys. Vandaag gaat de club op bezoek bij de ongeslagen koploper nale was Aruba na strafschoppen te sterk voor Bonaire. „Ik stopte de laatste strafschop van Bonaire. Dat was toch wel het mooiste mo ment van de trip." „Elke keer zijn het weer mooie er varingen. Dit was bijvoorbeeld de eerste keer dat ik buiten Aruba speelde met het team. je wordt in gammele busjes rondgereden, je zit bovenop elkaar. Je vertrekt ei genlijk altijd te laat, maar we zijn toch altijd weer op tijd voor de wedstrijd. Je weet dat dat kan ge beuren, dus daarover moet je je niet te druk maken." „Het is allemaal niet superprofes sioneel. We kregen pas twee we ken voor het toernooi te horen Katwijk (14 gespeeld, 13 gewon nen, 1 gelijkspel). Kloetinge moet het net als een week geleden tegen Smitshoek, wat een 1-0-zege opleverde dank zij Mark Schuit, stellen zonder aanvoerder Jaap Esser. Hij kampt nog altijd met een spierblessure, die hem hindert in de buik- en liesstreek. Voor het herstel staat dat het doorging en drie dagen voor vertrek kreeg ik pas m'n tick ets. Niet alle spelers konden vrij krijgen, omdat de uitnodiging zo laat kwam. Maar ik ben alles ver geten als ik het volkslied hoor. Kippenvel. Het werkt echt als do ping." Matthew Lentink verwacht een druk jaar met Aruba. Het belang- ijkst zijn de kwalificatieduels voor het WK 2018 in Rusland. In juni speelt Aruba in de tweede ronde (door de progressie van de laatste jaren is het land in de eer ste ronde vrij) tegen de winnaar van de tweestrijd tussen Barba dos en de Amerikaanse Maagden eilanden. zes weken. Ook verdediger Björn Quartel is tegen koploper Katwijk afwezig vanwege een voetblessu re. Aanvaller Jason Tjien Fooh keert terug van een enkelblessu re. Trainer Diederik Hiensch had gis termiddag nog geen schorsing binnen naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Smitshoek. Het is maar een detail, maar Pen nings wil het mogelijke voordeel tje uitbuiten. Want: „De bovenste zes, zeven ploegen in onze klasse zitten kort op elkaar en kunnen in potentie allemaal voor het kam pioenschap gaan. Het programma voor zondag is in dat verband ook interessant, als we zelf tenminste winnen." De concurrentie speelt immers tegen elkaar of heeft een lastige uitwedstrijd in het vooruit zicht. Hoewel De Zouaven een laagvlie ger is en de uitwedstrijd in Grootebroek een Vlissingse 4-1-ze- Na de nederlaag in Heerenveen is het thuisduel van morgen met Cambuur daarom cruciaal. Begint Feyenoord aan een goede reeks? Of wordt het de start van een on rustige periode? Op papier heeft Feyenoord een reeks van zes wed strijden waarin het voor de maxi male score van achttien punten moet gaan. Cambuur, Heracles, Excelsior, FC Utrecht, NAC Breda en FC Dordrecht zijn tegenstan ders waar Feyenoord van moet kunnen winnen. Zeker als de ge 'volgens het boekje' opleverde, verwacht Pennings morgen een zware strijd. „De Zouaven is op een andere manier gaan spelen om te overleven. Ze spelen nu met twee in plaats van drie spit sen. Ze spelen opportunistisch de lange bal en leveren veel strijd. In Grootebroek speelden ze ver van hun eigen doel, maar ze hebben nu meer zekerheid in gebouwd." Vlissingen moet het morgen stel len zonder zijn drie zaalvoetbalin ternationals Khalid el Hattach, Hoessein en Said Bouzambou. De broers Bouzambou zijn door bondscoach Marcel Loosveld opge roepen voor de dubbele zaalvoet balinterland met Slowakije (maan dag en dinsdag in Sittard). El Hat tach kampt nog altijd met een knieblessure. De Zouaven is op een andere manier gaan spelen om te overleven ploeg nog serieus wil meestrijden om de tweede plaats, die aan het eind van de rit toegang geeft tot de voorronde van de Champions League. Koploper PSV is uit zicht, maar volgens Rutten moet het gat met nummer twee Ajax nog wel te overbruggen zijn. „De nederlaag van Ajax tegen AZ was in ons voordeel", zei de trai ner. „Omdat PEC Zwolle zich ook in de strijd heeft gemeld, wordt het gevecht om de tweede plaats heel interessant." Rutten weet dat na de komende zes duels nog een moeilijke slotfase van het seizoen volgt. Feyenoord treft nog onder meer PSV, AZ, Groningen, Vites se en op de laatste speeldag PEC. De Rotterdammers kunnen van iedere ploeg in de eredivisie win nen, zeker als het scorend vermo gen nog wat opgekrikt wordt. De juiste instelling is op dit moment echter het belangrijkste aspect waar Rutten op moet hameren. Tijdens deze privécursus maken we u volledig wegwijs in de wereld van apps, social media, internet én e-mail op uw smartphone en/of tablet. Maak vandaag nog een afspraak met één van onze trainers op een moment dat het u uitkomt. Bel voor een afspraak 0118-567854 of meld u direct aan via de wesbite www.smartopweg.nl. Meer informatie: smartopweg.nl/pzc AMSTERDAM - Piëdro Schweert man heeft gisteravond ook zijn tweede partij op het Nederlands kampioenschap squash met groot gemak gewonnen. De Koudekerk- se nummer één van de plaatsings lijst schakelde in het Frans Otten Stadion Roshan Bharos uit. De eindstand was 3-0. In de halve finales treft Schweert man vandaag Bart Ravelli, die in zijn kwartfinale verrassend te sterk was voor René Mijs. De Zeeuw, die 71e staat op de we reldranglijst, is bij afwezigheid van Laurens-Jan Anjema de grote titelfavoriet. Morgen is de laatste dag van het NK. EINDHOVEN - NEC is gisteren weer een stap dichter bij de titel in de Jupiler League gekomen. De ploeg van trainer Ruud Brood zette de uitwedstrijd tegen Fortuna Sit tard om in een overtuigende over winning: 0-3. Naaste belager FC Eindhoven verloor de topper te gen Roda JC met 2-0, waardoor NEC nu aan kop van de ranglijst een voorsprong van twaalf pun ten heeft. Sparta Rotterdam, met Jeremy de Nooijer in de basis, was voor ei gen publiek veel te sterk voor MW Maastricht: 4-1. FC Oss, waar Istvan Bakx meespeelde, ver sloeg Helmond Sport met 3-r. 'f rs Matthew Lentink staat in het doel van Aruba klaar voor een penalty, die hij een paar seconden later zou stoppen. KLOETINCE - Matthew Lentink heeft een missie met Aruba. Aan het einde van dit jaar wil de twee de keeper van Kloetinge met zijn geboorteland in de top 100 van de Fifa-wereldranglijst staan. „Dat is reëel", denkt hij. „Toen we drie jaar geleden begonnen, stond Aru ba voorlaatste. Inmiddels staan we al op de 129e plaats." door Rudy Boogert door Rudy Boogert VLISSINGEN - Ruud Pennings hoopt dat hij morgen met 'zijn' Vlissingen op gewoon gras kan spelen tegen De Zouaven in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. „De Zouaven heeft zijn laatste vijf wedstrijden al lemaal op kunstgras gespeeld", weet de trainer van de Zeeuwse hoofdklasser. Echt gras zou onder hun noppen wel 's onwennig kun nen aanvoelen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Volgens Fred Rutten wordt de strijd om de tweede plaats in de eredivisie de komende tijd nog heel interessant. Dat de trainer met Feyenoord op die eind klassering mikt is logisch, het is al leen de vraag of die plek dit sei zoen wel haalbaar is voor de wissel vallig presterende Rotterdammers. Ruud Pennings ABONNEE VOORDEEL Volkslied Aruba werkt als doping door Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110