Tholen benadert KPN voor sneller internet Geen buurtbus betekent fietsen naar school voor leerlingen Borsele 25% ROgr/NG 66 Ik hoor vaak van mensen dat ze het een prettig idee vinden dat wij er lopen Straatsporten in de gymzaal 32 BEVELANDEN en THOLEN BUURTPREVENTIE Buurtpreventieteam Goese Polder streeft er vooral naar dat bewoners weer meer met elkaar gaan praten. Zaalvoetbal en paardenmiddag Met name het CDA maakt zich hard voor de komst van sneller in ternet. Als campinghouder in het buitengebied bij Poortvliet er vaart fractievoorzitter Rob Duijm zelf hoe het is om een trage ver binding te hebben. Op een paar bedrijventerreinen, waaronder Welgelegen, en in de woonkernen is het volgens hem prima geregeld, maar met de rest wil het maar niet vlotten. Het college liet eind vorig jaar we ten nog in gesprek te zijn met Del ta, maar dat naar andere providers gekeken zou worden als er in het eerste kwartaal geen oplossing zou komen voor onder meer be drijventerreinen, buurtschappen en recreatieondernemers. Dat mo ment is aangebroken. „We heb ben een afspraak voor een eerste oriënterend gesprek met KPN", liet wethouder Hommel weten tij dens de raadsvergadering. GOES - Bij de vijver achter het Erasmuspark in de Goese Polder kiepert een oudere man een zak broodkorsten om. Een paar gan zen en eenden komen gakkend op hem afgestormd en doen zich tegoed aan de welkome lunch, want de vijver is dichtgevroren. Rini van Son en Hans van Lint van het buurtpreventieteam Goe se Polder zien het geamuseerd aan. Van Son knoopt een gesprek je aan. Of de man naar zijn zin woont. Of hij zich wel eens onvei lig voelt of vreemde dingen ziet. De antwoorden zijn summier. Wellicht komt het door de opval lende felgele jassen die Van Son en Van Lint dragen. Alleen daar gaat al een preventieve werking van uit. Maar nee, de oude man voelt zich eigenlijk nooit onveilig, zegt hij. „Dat horen we graag", reageert Van Son. Want voor veel andere senioren in de Goese Pol der is dat wel anders, weet hij. „Ik hoor vaak van mensen dat ze het een prettig idee vinden dat wij er lopen", vertelt Van Son met zijn Brabantse tongval. De ganzen- voerder maakte op de oud-beveili ger een wat warrige indruk, zegt hij een paar meter verderop. „Maar ik heb die man nu gezien, even een praatje gemaakt, dus als er de volgende keer misschien iets aan de hand is, weet ik wie het is." Wijkbewoners aanspre ken is een belangrijk onderdeel van de werkzaamheden van het buurtpreventieteam, dat nu enke le weken officieel bestaat. Maar daar zijn maanden van voorberei ding aan vooraf gegaan en er wordt ook al veel langer door de wijk gelopen, bij wijze van promo tie en voor het werven van vrij willigers. „Stiekem komt er heel wat bij kij ken", weet initiatiefnemer Van Son uit ervaring. Spijt dat hij er aan begonnen is, heeft hij aller minst. „Helemaal niet, het begint nu pas te lopen." De reacties zijn volgens hem ook louter positief en dat blijkt in de praktijk. Onder weg worden Van Son en Van Lint regelmatig gegroet. Toch merkt Van Lint dat nog lang niet iedereen weet wat buurtpre ventie precies inhoudt. „Mensen denken automatisch: 'oh, dat is ze- ker een slechte buurt, want daar is buurtpreventie nodig'." Van Son vult aan: „Het is juist de be doeling om een buurt die al goed is, goed te houden." Normaal duurt een ronde van het buurtpreventieteam Goese Polder anderhalf a twee uur. Deze vrij dagochtend iets korter. De ijzige wind zorgt voor een gevoelstem peratuur van min vijftien. Boven dien, de pen van de verslaggever weigert regelmatig dienst in deze omstandigheden. Van Son kent het probleem. „In deze periode dingen opschrijven die je onder weg tegenkomt heeft geen zin, dus ik probeer alles maar gewoon te onthouden." De Buiten Be- ter-app van de gemeente biedt overigens ook soelaas. Want loszit tende stoeptegels of kapotte straatverlichting kan daarmee met een druk op de smartphone worden gemeld. Het is deze ochtend weliswaar niet spannend op straat, maar het buurtpreventieteam heeft tot nu toe al het een en ander kunnen betekenen. Het gaat dan om rela tief'onschuldige' zaken, want de leden van het team zijn geen poli tieagenten. „Wij hebben dezelfde rechten als iedere burger, met dat verschil dat we iets sneller assis tentie krijgen", zegt Lint. „Onze taak is vooral om door te verwij zen naar de juiste instanties. We worden bijvoorbeeld regelmatig aangesproken over foutparkeren, maar dat is niet onze taak." Wel wordt zowel overdag als 's avonds altijd met z'n tweeën gelopen, puur voor het geval dat wanneer het onverhoopt uit de hand loopt, er altijd hulp kan worden inge schakeld. Trots is Van Lint op de afhandeling van een recente situa- BEWEGING - Dat is het gevolg van de nieuwe dienstregeling van het openbaar vervoer. De gemeente Borsele pleit in een brief aan de provincie voor een oplossing. „Zorg ervoor dat de schoolgaande jeugd op tijd op school in Goes kan zijn. In de winter tien kilome ter fietsen van Baarland naar Goes met tien centimeter sneeuw is best lastig", zegt wethouder Kees Weststrate. De provincie zegt dat de scholieren maar ge woon moeten fietsen. In de zo mermaanden zou dat best kun nen maar in de winter is het een ander verhaal." In de Zak van Zuid-Beveland rij den alleen maar buurtbussen. Nu is de dienstregeling nog zo ge regeld dat scholieren met de bus naar school kunnen. Dat kan straks dus nier meer. „Dan zit er geen scholier meer in de bus. Ik heb begrepen dat dit probleem niet alleen speelt in de Zak van Zuid-Beveland maar in heel Zeeland." Weststrate reageer de hiermee donderdagavond tij dens de vergadering van de ge meenteraad van Borsele op een vraag van Gerard Verkuil (SGP). Hij maakt zich zorgen over de nieuwe dienstregeling en met na me de gevolgen voor scholieren. Ook is volgens hem de achter- vang voor vrijwilligers niet goed geregeld. Als een vrijwilliger door bijvoor beeld ziekte uitvalt, rijdt de desbe treffende buurtbus niet. „Dat er geen achtervang is voor de vrijwilligers is een probleem. Daar vragen we in de brief aan de provincie ook aandacht voor." THOLEN - In het kader van 'Let's move around' vinden deze maand weer twee jongerenactiviteiten plaats in de gemeente Tholen. Op vrijdag 20 februari is er een zaalvoetbaltoernooi voor jonge ren van t2 tot en met 20 jaar in Meulvliet in Tholen. Opgeven vóór 13 februari bij de gemeente Tholen. Op zaterdag 21 februari is er een paardenmiddag bij Equimo in Sint-Annaland. Deze is voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar. Opgeven vóór 18 februari. Ter Doestwei 12 Goes UH'iM=fc Vraagprijs 309.000,- k.k. PoJr Vous "^naa!lfZy9el("9 Van Biemen dé beauty expert van Goes Niet iedereen pakt gelijk een honkbalknuppel' door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen praat niet meer alleen met Delta over de komst van snel breedband internet in het buitengebied. Wet houder Frank Hommel zegt dat ook KPN is benaderd. door Luc Oggel Rini van Son 'Niet ieder* pakt gelijk honkbalkn GOES - In de gymzaal van de Goese Polder/De Spinne is gisteren De HOOPZ! Experience gepresenteerd. Dat is een sportief project voor jongeren van twaalf tot achttien jaar, georganiseerd door ProBall (street-basketball) en Mo- veslDancewarehouse Zeeland (streetdance). Zij bieden gratis trainingen aan (zie www.goes-hoopz.nl) om beweging te stimuleren, foto Mechteld Jansen door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Scholieren in de gemeente Borsele moeten na 1 maart allemaal naar school fietsen. Er rijdt immers voor 08.00 uur geen enkele buurtbus meer in de zak van Zuid-Beveland. Verlaagde vraagprijs M2makelaars.nl 10 JAAR Perceelgrootte 412 m2 Open haard (gas) r 5 slaapkamers 1 Ruime badkamer Inpandige garage r Zeer goed onderhouden r Volledig geïsoleerd 1 Prachtige achtertuin wij zijn verhuisd Lange Vorststraat 49-51 Goes www.parfumerievanbiemen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104