Muyiie enige Hulp aan Hulst helpt gezinnen die van Het zoute net (niet) rond kunnen komen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 hoofdbestuurder te gaan, energie en tijd in de ver houdingen te steken. Daar zijn wij, ongeduldige Nederlanders, niet altijd even sterk in." De taak van de stichting zit erop: er komt geen 'doorstart' van een club die al de gewenste ontwikke lingen blijft stimuleren. Maar er is genoeg blijvends bereikt, denkt het drietal. Blijvende activiteiten - de Scheldebeker wordt voortaan onder de hoede van rederij Vroon elke vijfjaar gehouden -blijven de contacten en hopelijk ook een wat veranderende, blijvende ma nier van denken over elkaar. Maar alleen al de herinneringen - tastbaar gemaakt in een jubileum boek dat morgen wordt gepresen teerd - zijn genoeg om te koeste ren. Het zijn véél herinneringen, waardoor een vraag naar de per soonlijke hoogtepunten van de be stuursleden uitmondt in een flin ke opsomming. Natuurlijk: de zwemwedstrijd om de Scheldebe ker tussen Vlissingen en Bres kens, op 20 juli, kan niet onver meld blijven. Het was al een hele toer om die überhaupt mogelijk te maken, en toen organisatorisch alles rond was, leek het matige weer roet in het eten te gooien. „Dat ik om twee uur een telefoon tje kreeg dat het door kon gaan, was alleen al een hoogtepunt", meent Reijniers. Smits noemt ook het festival 'Fier op Zeeuws-Vlaanderen', ook 20 juli op het Veerplein in Breskens. „Dat bijna alle plaatsen het initia tief namen zich daar te presente ren, was fantastisch." Maar ook het concert in de Sluiskiltunnel, het nationaal kampioenschap jeugdwielrennen, de schrijfwed strijd waaraan maar liefst zeven tig scholen deelnamen, het 'rond je te voet': het zijn allemaal onver getelijke evenementen. „En ver geet de opening niet", vult Van der Ploeg aan. „In een volle basi liek in Hulst, in een fantastische setting. Daar paste alles meteen al in elkaar." Reijniers knikt instem mend. „Dat moment waarop Ma- thieu van Bellen op zijn viool het Zeeuws-Vlaamse volkslied speel de... Kippenvel." FEESTELIJKE AFSLUITING KNOKKE-HEIST - Patrick Mertens de Wilmars stopt per 1 maart als 'gedelegeerd bestuurder' bij Com pagnie Het Zoute. Mertens de Wilmars zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. De projectontwikkelaar uit Knok- ke-Heist is onder meer actief in Cadzand-Bad, waar het meerdere appartementencomplexen bouw de en nog gaat bouwen. In Cad- zand-Bad is de andere gedele geerd bestuurder van Het Zoute, Philippe Muylle uit Retranche- ment, al jaren hét gezicht van de projectontwikkelaar. Muylle vormt voorlopig in zijn eentje het hoofdbestuur van het bedrijf. Zaterdag houdt Hulp aan Hulst een rommelmarkt om de gezin nen iets extra's te kunnen geven, zoals pampers (kinderluiers) en persoonlijke verzorgingsartikelen. „We ontvangen van onze dona teurs veel spullen; kleding, speel- en serviesgoed", zegt Hanan Ba- ouchi van Hulp aan Hulst. „De mensen die wij ondersteunen, mogen daaruit kiezen. Maar we krijgen zoveel, te veel om op te bergen. Vandaar de rommel markt." Hulp aan Hulst mag 't Kruispunt als onderkomen gebruiken van het Rode Kruis Hulst. Daar, aan de Tabakstraat 26, is zaterdag de rommelmarkt van 10.00 tot 16.00 uur. Spullen gaan weg voor spot prijsjes; vijftig eurocent per stuk en drie artikelen voor een euro. Ook wordt een loterij gehouden. De zestig gezinnen die momen teel gebruik maken van Hulp aan Hulst komen, aldus Hanan Baou- chi, niet in aanmerking voor een voedselpakket van de Voedsel- bank, omdat ze niet aan de eisen voldoen. „Maar vaak hebben ze ge middeld niet meer dan dertig eu ro te besteden." Hulp aan Hulst gaat altijd van te voren na of hulp vragers daadwerkelijk steun no dig hebben. Winkels helpen Hulp aan Hulst. Vrijdag worden de pakketten al tijd uitgedeeld. Albert Heijn stelt brood beschikbaar dat donderdag avond over is. Jumbo levert vis en vlees dat tegen de houdbaarheids datum aan zit, maar nog prima eetbaar is. AARDENBURG Bach Plus Ensemble in Sint Baafskerk Het Bach Plus Ensemble geeft zondag invulling aan het maandelijkse cantatecon cert in de Sint Baafskerk in Aardenburg. Onder leiding van Bart Naessens wordt een concert gebracht met het thema 'dood en leven'. Er komen meerdere solisten aan bod. De aanvang is om 16 uur. Entree: 20 euro. Kleinkunstgroep in Hof te Zandekerk Kleinkunstgroep Jakobistan uit Antwerpen geeft zondag een concert in de Hof te Zan dekerk in Kloosterzande. Vanaf 15.00 uur brengen Lau ra Laureijs (zang), David Dendoucher (gitaar), Manon Bloch (basgitaar) en Kobe Ardui (gitaar en zang) Neder landstalige liedjes. De en tree bedraagt 8 euro. Bieden en jokeren buurthuis De Hoeve Liefhebbers van kaarten kunnen zaterdag hun hart ophalen in buurthuis De Hoeve in Terneuzen. Vanaf 14.00 uur staan er aan de Ed- vard Grieghof 113 bieden en jokeren op het programma. Er zijn vleesprijzen te win nen en er is een loterij. De organisatie is in handen van het buurthuis. Muziekmiddag met Gentse zanger Zanger en toetsenist Lucia no uit Gent gaat zondagmid dag een feestje bouwen in De Vlaschaard in Koewacht. KBO Koewacht tekent voor de organisatie en belooft dat het 'een gezellige muziek- en dansmiddag' wordt. Het feestje begint om 14.00 uur. Entree voor KBO-leden vier euro, niet-leden vijf euro. Boekenbeurs voor clubs 't Meulengat In 't Meulengat in Sluiskil is zondag van 10 tot 15 uur een boekenbeurs. Er zijn kinder boeken, thrillers, naslagwer ken en romans vanaf 0,50 eu ro. De opbrengst van de beurs gaat naar de vaste ge bruikers van 't Meulengat, zoals de Sluiskilse Vogel vrienden, Bonte Avond Club en muziekvereniging. Workshop Valentijn met chocolade Chocolaterie Mauritsz geeft 13 februari een workshop met Valentijnsdag als the ma, van 19.30 tot 22.30 uur. Er staan ook workshops ge pland voor 17 februari, 3 maart en 31 maart. Meer in formatie is op de website te vinden. Inschrijven kan door te mailen naar info@chocolateriemauritsz.nl. VRIJDAG 6 FEBRUARI 2015 Zomaar een greep uit de evenementen rond 'Zeeuws Vlaanderen 200 jaar': de strijd om de Scheldebeker, die uitliep op een compleet volksfeest; het festi val 'Fier op Zeeuws-Vlaanderen', waarbij Zeeuws-Vlaamse dorpen zich op het Veerplein in Breskens presenteerden; het Zeeuws-Vlaams kampioenschap 'bieden zonder roem', dat in meerdere voorronden en een finale werd gespeeld; en uiteindelijk de uitgifte van een jubileumboek, ingezien door (vlnr) Frans Reijniers, Nynke van der Ploeg en Jan Smits, foto's Peter Nicolai, Mark Neelemans en Ronald den Dekker De afsluiting van 'Zeeuws-Vlaande ren 200 jaar' vindt morgen plaats in het Scheldetheater in Terneu- zen. Door middel van interviews met betrokkenen en (korte) speeches wordt teruggekeken op het feest jaar. Daarnaast is er dans (dans groep van Lilanne Butler en Kidz- move), muziek (Izaline Calister) en toneel (Camere van Rhetorica) en wordt het jubileumboek 'Fier op Zeeuws-Vlaanderen' gepresen teerd. Aanvang is om 20.00 uur. Toegang is gratis, iedereen is welkom. door Harmen van der Werf HULST - Hulp aan Hulst timmert een jaar aan de weg en blijkt hard nodig te zijn. Al zestig gezinnen in de hele gemeente Hulst die net (niet) rond kunnen komen, maken gebruik van de organisatie die on der meer voedselpakketten ver strekt. KLOOSTERZANDE TERNEUZEN KOEWACHT SLUISKIL AXEL PILOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70