Voorstel om varkenshouderij Ul.tstel In zaak Tholen meteen uit te kopen strandt wltwassen Bayensch 1.50 BEVELANDEN en THOLEN 29 tDertt <U> goed gaat, zijn de vier rijstroken op de zuidelijke bruggen zaterdag ochtend in alle vroegte beschik baar." Heel snel zal ook de tent weer uit de opslag worden gehaald om op de noordelijke brug te worden neergezet. Rijkswaterstaat en aan nemer Heijmans zeggen niet zon der deze 'doorwerkvoorziening' te willen en kunnen werken. „In de zomer zou je het er op kunnen wagen", zegt een woordvoerder van Heijmans. „Maar in deze pe riode van het jaar absoluut niet. Neem nou de coating van het as falt. Die hardt niet uit als het kou der is dan vijf graden." Alleen storm of hele harde wind kan nog roet in het eten gooien. De tent is bestand tegen maxi maal windkracht 10, maar bij windkracht 8 komen de werk zaamheden uit veiligheidsoverwe ging al stil te liggen en worden er spanbanden over de tent gespan nen. „Gelukkig hebben we dat nog niet hoeven doen." In de meeste recente planning gaan Rijkswaterstaat en Heijmans er vanuit dat het werk aan de bruggen eind juni kan worden af gerond. Daarmee is het niet ge lukt om een eerder opgelopen ver traging van zes weken in te halen. Begin december sprak Terpstra nog de hoop uit alles klaar te heb ben vóór het pinksterweekeinde van 23 tot en met 25 mei. Dat bleek niet haalbaar. De vertraging ontstond onder meer doordat honderden bouten, die niet goed bleken te zitten, moesten worden uitgeboord en opnieuw aangebracht. Dit alles brengt extra kosten met zich mee. De teller zal daardoor hoger uitko men dan de begrootte 20 miljoen euro. „We zijn met alle betrokken partijen aan het onderhandelen over wie opdraait voor deze over schrijding", zegt Terpstra. Hij wil geen uitspraken doen over de hoogte van de tegenvaller. „Maar het mag duidelijk zijn dat het om een fors bedrag gaat. Over tien- of twintigduizend euro doen we echt niet zo moeilijk. We hebben het hier over een heel andere or de van grootte." Het college wil vijf miljoen euro uittrekken om het varkensbedrijf uit te kopen. Het zit vanwege strenger wordende regels met be trekking tot geurhinder in de weg voor de uitbreiding van Welgele gen en de toekomstige woonwijk Molenvliet. Met de eigenaar is overeengekomen dat het bedrijf binnen nu en vijfjaar wordt over genomen, op het moment dat er daadwerkelijk een groot bedrijf naar Welgelegen komt. ABT-fractievoorzitter Han van 't Hof liet gisteren weten niet en thousiast te worden van deze du re aankoop. „Maar wij zien dat de coalitiepartijen wél voor aankoop zijn. In dat geval zeggen wij: koop de varkenshouderij dan meteen aan en laat omwonenden niet nog vijfjaar in de stank zitten." Geen enkele andere partij steun de dit voorstel, met name om fi nanciële redenen. Eerder kopen betekent namelijk dat er een extra bedrag aan de varkenshouder moet worden betaald. Dat is een onderdeel van de deal. Volgens wethouder Peter Hoek gaat het de gemeente vijf ton tot een miljoen extra kosten als de varkenshoude rij nu al wordt aangekocht. ABT is er niet van overtuigd dat de varkenshouderij daadwerkelijk over uiterlijk vijf jaar wordt ge kocht. Van 't Hof: „Als we het als gemeente over een paar jaar finan cieel moeilijk hebben, weet ik wel wat er gebeurt. Dan zegt Britt te gen ons: ik help jullie wel, we schuiven het nog drie jaar op." 51-jarige Jan de V. uit Wemeldinge zal nog even moeten wachten eer de Middel burgse rechtbank zich over zijn zaak gaat buigen. De V., die vlot jes alles heeft bekend, wordt er van verdacht als salarisadmini strateur bij de Gansewinkel Groep 68.031 euro te hebben ver duisterd. Daarnaast wordt De V. verdacht van witwassen en daar zit ook het probleem. De V. werkte in het Bel gische Lommei en het was niet duidelijk of witwassen ook in Bel gië strafbaar is. De V., kan daar van dus pas in Nederland worden vervolgd en veroordeeld als dat ook bij de zuiderburen bij wet ver boden is. Muzikanten te gast bij Brassband Zeventien muzikanten met een lichamelijke of geeste lijke beperking zijn zaterdag middag 7 februari te gast bij Brassband Wilhelmina. Ze maken samen muziek in ver enigingsgebouw De Brug in Colijnsplaat. Het concert begint om 14.30 uur. De zaal is vanaf 14.00 uur geopend. Automodelruilbeurs in De Stenge In De Stenge in Heinkens- zand is zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur de Zeeuwse Au to Model Ruilbeurs. De veer tig deelnemers hebben mo dellen bij zich van bekende merken als Dinky Toys en Matchbox. Er zijn ook land bouwminiaturen. De scha len variëren van 1:160 tot 1:16. Ook zijn er folders ver krijgbaar. De toegangsprijs bedraagt 1,50 euro. Eerste puzzelrit van motor- en autoclub Motor- en autoclub Tholen houdt zaterdagavond de eer ste puzzelrit van het sei zoen. Er is een route uitge zet over de landelijke wegen rond Tholen. Deelnemers krijgen een routebeschrij ving met eenvoudige en leu ke foefjes. Inschrijven in Sport- en gemeenschapscen trum De Meulvliet tussen 19.00 en 19.30 uur. De start is om 19.30 uur. Dagattracties Zeeland informeert De stichting 'Dagattracties Zeeland' houdt 9 februari een informatiemarkt in sportcentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede met zo'n veertig dagattrac ties. Daarnaast zijn 'Kennis centrum kusttoerisme' en 'GroepenZeeland van de VVV Zeeland' aanwezig. De markt duurt van 13.00 uur tot 17.00 uur. Aanmelden via aanmelden@dagattracties.nl. VRIJDAG 6 FEBRUARI 2015 In de tent op de zuidelijke brug, waar een aangename temperatuur heerste, werd gisteren nieuw asfalt aangebracht, foto's Mechteld Jansen door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen koopt varkenshouderij Britt B.V. aan de Groeneweg in Tholen pas als dat nodig is voor de uitbreiding van bedrijventerrein Welgelegen. Een amendement van Algemeen Belang Tholen (ABT) om het be drijf meteen uit te kopen kreeg gis teren geen steun. BAKKERIJ WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! COLIJNSPLAAT HEINKENSZAND THOLEN BURGH-HAAMSTEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65