doen om de sfeer goed te houden SÜSrr"' 66 Ik verwacht niets van ze, behalve dat ze enorme strijd leveren SPORT 35 Arbitrale dwaling nekt Heracles naar laatste acht Een rode kaart, vond scheidsrech ter Van Boekei, die de aanvaller als doorgebroken typeerde. Zwaar be straft, aangezien de bal al weg was en de overtreding licht. De woe dende De Boer wisselde snel ver dedigend (Viergever en Zimling voor Kishna en Bazoer) en diri geerde zijn ploeg in de achteruit. AZ rook toen bloed. De eerste kans belandde via Wesley Hoedt nog op de lat, maar al snel was het raak. Simon Poulsen gaf voor, Vier gever liet Johannsson voor zich ko men en die strafte dat foutje koel bloedig af. Daarmee was het duel eigenlijk di rect gespeeld. Ajax was niet bij machte nog gevaar te stichten en heeft nu drie duels op rij niet ge scoord. Dat gebeurde voor het laatst in november 2010. En zo sta pelen de negatieve statistieken zich op. De focus zal moeten wor den verlegd op het verdedigen van de tweede plaats. ALMELO - FC Groningen pakte gis teren op het nippertje een punt bij Heracles Almelo. De ploeg kreeg daarbij wel hulp van de arbi trage, die niet zag dat voorafgaand aan de gelijkmaker van Tjaronn Chery (2-2) de bal over de achter lijn was gegaan. FC Groningen staat achtste met 29 punten uit 21 duels, Heracles blijft de nummer zestien van de eredivisie met zeventien punten. De thuisclub van trainer John Ste- geman was tot twee keer toe op voorsprong gekomen, via Brahim Darri en Wout Weghorst. Michael de Leeuw en Chery brachten FC Groningen beide keren langszij. Oud-voetballer Coppens overleden De Belgische oud-interna tional Rik Coppens (84) is overleden. Dat is bekendge maakt door Beerschot-Wil rijk, de voetbalclub waar hij groot werd. Coppens debuteerde net na de oorlog in het eerste van Beerschot en bleef de club trouw tot 1961. Daarna speel de de spits, die 47 interlands speelde en voor België 21 keer scoorde, nog bij Charle roi, Molenbeek, Berchem en Borgerhout. Hertha BSC zet Luhukay op straat Trainer Jos Luhukay is ont slagen bij de Duitse Bundes- ligaclub Hertha BSC. Dat meldde de club uit Berlijn gisteren. De Nederlandse trainer moet opstappen van wege de slechte resultaten. Hertha verloor woensdag met 1-0 thuis van Bayer Le- verkusen en is afgezakt naar de voorlaatste plaats. Nieuwkoop op lijst voor Europa League De uit Tholen afkomstige voetballer Bart Nieuwkoop (18) is door Feyenoord op de lijst gezet voor de Europa League. Feyenoord treedt daarin eind deze maand aan tegen AS Roma. Op de lijst die de nummer vier uit de eredivisie indien de, staan in totaal 33 namen. Het is voor Nieuwkoop de eerste keer dat hij erop staat. Schweertman snel naar tweede ronde Squasher Piëdro Schweert man, afkomstig uit Koude- kerke, is fluitend begonnen aan zijn NK. In de eerste ron de stond hij gisteren maar dertien punten af aan zijn op ponent, Thijs van der Pluijm. Het werd 11-211-611-5. Van daag treedt de nummer één van de plaatsingslijst aan te gen Roshan Bharos. als de speelsters elkaar dan ook nog eens louter complimentjes ge ven (Bertens: „De sfeer is altijd goed, we hebben allemaal vertrou wen in elkaar") dan kan een bondscoach zich volledig con centreren op datgene waar hij voor is aangenomen: tennis. Haarhuis weet als geen ander dat het teamgevoel een zeer belangrij ke component is in de Fed Cup. Waar de speelsters de rest van het jaar hun eigen weg gaan, komen ze in Fed Cup-weken bijna in een warm bad terecht. Dan is er even geen reden om aan belangrijke WTA-punten te denken en de daaruit voortvloeiende positie op de wereldranglijst. „Al zorgt spe len voor je land voor meer span ning dan de eerste ronde van een groot WTA-toernooi", weet de Eindhovenaar, die zelf liefst zes tien jaar in de Davis Cup speelde. „Gelukkig loopt Misa al elf jaar mee en Aran ook al een jaar of ze ven." 'Misa' en 'Aran'. Het is tekenend voor Haarhuis, die de namen van zijn meiden stuk voor stuk afkort. Niet als een vader, maar bijna als vijfde speelster, die de anderen zo veel mogelijk op z'n gemak wil la ten voelen. Waarschijnlijk is het ook daar door dat Michaëlla 'Misa' Krajicek en Arantxa 'Aran' Rus zich zo makkelijk schikken in hun rol op het tweede plan. Nog niet zo lang geleden vormde het duo dé hoop van het Nederlandse tennis, maar inmiddels zijn Kiki Bertens en Ri chel Hogenkamp hen ver voorbij op de wereldranglijst. Krajicek en Rus zullen niet raar opkijken als ze vandaag de opstelling zien en niet zijn opgesteld in het enkel spel. Mocht de nood aan de man komen, dan kan Haarhuis alsnog op ze rekenen. Ondertussen hoeft de bonds coach niets extra te doen om de teamspirit verder te verhogen. Ook niet een middagje naar de Apenheul? „Nee joh, hebben we ook helemaal geen tijd voor. Trai nen, eten, rusten. En dan weer trainen, eten en rusten", somt hij het overzichtelijke dagschema op. Wennen aan de gravelbaan en zo fit mogelijk aan de start staan, daar draait dezer dagen alles om. Ondertussen weigert Haarhuis zijn speelsters druk op te leggen, zelfs niet nu drie sterke Slowaak se speelsters niet meedoen. „Ik verwacht niets van ze, behalve dat ze enorme strijd leveren. Na tuurlijk, als we in de wereldgroep willen blijven, moeten we dat de ze week voor elkaar krijgen. Maar Slowakije blijft de favoriet, zo eer lijk moet je zijn." GLASGOW - Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren vol over tuiging de kwartfinales gehaald van de challenger in Glasgow. De 23-jarige Zierikzeese was in twee sets te sterk voor de Italiaanse Anastasia Grymalska: 6-4 6-4. Kerkhove werd in de hele partij maar eenmaal gebroken. Ze kwam nauwelijks onder en dat kwam mede doordat ze goed ser veerde. Kerkhove is de nummer 213 van de wereld, Grymalska staat 294e. Ze treft bij de laatste acht de Duit se Nina Zander, die gisteren ver antwoordelijk was voor de uit schakeling van de nummer één van de plaatsingslijst. Zander staat 358e op de WTA-ranking. VRIJDAG 6 FEBRUARI 2015 ANTWERPEN BERLIJN ROTTERDAM AMSTERDAM Paul Haarhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35