Lago Maggiore Koning citeert Clint Eastwood Van Ojik: Links is de toekomst 8 en 9 Verdrag nieuwe sluis rond 25 i Grace verken e Zaak Verwarring over de hypotheekrente. Die zal stijgen, voorspelt de Rabo. Nee, zegt De Nederlandsche Bank, hij zal dalen. )Oi VRIJDAG 6 februari 2015 Pagina 26 en 27: - Bertie lacht om al die aandacht - ledereen mag iets van je vinden - Opeens ben je interessant voor de roddelbladen -Commentaar DEN HAAG - De hypotheekrente in Nederland gaat dalen door het op koopprogramma van de Europese Centrale Bank. Dat voorspelt Klaas Knot, topman van De Neder landsche Bank (DNB). Knot weerspreekt daarmee de voorspelling van de Rabobank, van begin deze week, dat de hypo theekrente juist fors zal stijgen. Volgens Rabobank-bestuurder Bert Bruggink komt dit doordat banken meer geld in kas moeten houden om tegenvallers op te van gen. Knot: „Bruggink heeft wel een punt, maar ik verwacht dat het effect van de dalende rente door het opkoopprogramma van obligaties groter is. Banken kun nen daardoor goedkoper geld aan trekken en ik verwacht dat ze dat voordeel doorgeven aan hun klan ten." De topman van De Nederland sche Bank zei dat gistermiddag in een hoorzitting van de Kamercom missie voor Financiën. De Kamer wilde van Knot een toelichting op het besluit van de Europese Cen trale Bank (ECB) om vanaf maart voor 1140 miljard euro staatsobli gaties op te kopen en de gevolgen daarvan voor Nederland. Knot zegt niet te gaan controleren of banken de lagere rente daadwer kelijk doorgeven aan hun klanten. „Dat is aan de bankiers zelf. Als hun winst op hypotheken te hoog is, is dat een uitnodiging aan ande re partijen om met banken te gaan concurreren." Knot wees op de toenemende con currentie op de Nederlandse hypo theekmarkt, waar het Belgische Argenta en de Duitse Volksbank momenteel de laagste hypotheek tarieven hanteren. Knot be schouwt de dalende rente als 'extra brandstof waardoor de Ne derlandse woningmarkt verder zal aantrekken'. Ook verwacht Knot dat het ECB-besluit zal leiden tot een verdere daling van de rente op spaargeld. Die spaarrente zakt binnenkort onder de 1 procent. De woede onder experts over de opmerking van Rabo-bestuurder Bruggink over een stijging van de hypotheekrente is nog niet ge zakt. Econoom Arnoud Boot eiste gisteren dat de Rabo-top Brug gink terugfluit. AMMAN - De Jordaanse koning Ab dullah zal niet persoonlijk deelne men aan luchtaanvallen op de ter reurbeweging Islamitische Staat (IS). Dit hebben Jordaanse functio narissen gisteren in Amman be klemtoond. Het wemelt van de ge ruchten in de regio dat de koning zo kwaad is over het levend ver branden van een piloot van zijn luchtmacht, dat hij aan aanvallen wil meedoen of die rechtstreeks zal leiden. Abdullah is geen ko ninklijke figuur die alleen een mooi uniform heeft, maar een ex-commando en ex-bevelhebber, die ook kan vliegen. Woensdag werd in Washington gemeld dat de Jordaanse koning, die daar op bezoek was, begon over de film Unforgiven van Clint Eastwood. Hij citeerde de Ameri kaanse acteur, doelend op IS: „I am not only going to kill him, I'm going to kill his wife and all his friends and burn his damn house down." (Ik ga hem niet alleen ver moorden, maar ook zijn vrouw en al zijn vrienden en ik ga zijn ver vloekte huis afbranden.) Editie: Walcheren Zonnig maar koud Het verdrag tussen Nederland en België voor de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen is gistermiddag getekend. 257e jaargang nr. 31 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Bron KRO I foto Hans-Peter van Velthoven Wat doet de hypotheekrente? door Chris van Alem Geniet van de mondaine badplaats Stresa aan het heldere meer. Hotel met zwembad en met uitzicht op het meer Op ca. 800 m van het centrum Inclusief ontbijtbuffet en gebruik wifi Kras.nl/52249 of bel 0900-9697iscPm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik leef mee met Bertie UW MENING 369 reacties Reumapatiënt moeten in eigen regio geholpen worden EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1