Advocaat Meijering boos om verhoor op steun gemeente 8o BINNENLAND 9 Snelle smartphone. Scherpe prijs. Microsoft Lumia 535 Het is niet eenvoudig om een kun stige route te vinden. „In Amerika gaat dat veel makkelijker", zegt Meijer. „Met de rechte straten in de Amerikaanse steden kun je ei genlijk alles tekenen wat je wil. In Nederland is het stratenpatroon veel grilliger. Dat maakt het moei lijk. Het valt heel erg tegen om echt iets nieuws te ontdekken." Michael Wallace uit de Ameri kaanse stad Baltimore fietst als Wallij GPX bijna dagelijks een fi guur in zijn woonplaats, inder daad zo'n stad met een rechthoe kig stratenpatroon. Hij fietst alles: dansende katten, menselijke figu ren in allerlei poses, dino's, een sfinx. Geogliefen, noemt hij zijn creaties. „Ik dacht dat ik iets enorm origineels had bedacht", schrijft hij op zijn website. „Die gedachte duurde dertig secon den." Want op internet zijn de voorbeel den talrijk, al zijn er nog geen ver zamelpagina's waar mensen ludie ke routes terug kunnen vinden om na te fietsen of te rennen. Lief hebbers moeten zelf aan de slag met hun hardloopschoenen of fiets als tekenpen, of op zoek gaan naar routes op sociale media. De Amerikaanse Claire Wyckoff trekt duizenden volgers op fotosi te Instagram met haar zelfgeren- de piemels. Afgelopen zondag liep ze nog zo'n langwerpig rond je in Central Park in New York. „Ik heb op advies van mannen wat meer aandacht aan de ballen besteed", schrijft ze. „Of het ge lukt is? Kijk zelf maar." Ze begon ermee toen ze na een rondje hardlopen zag dat ze een SPORTAPPS vorm had gerend, zei ze tegen San Francisco Weekly. „Ik denk al tijd aan piemels, dus dat was een logische stap." Claire, die copywri ter is, krijgt niet alleen een goede conditie door haar geren, ze is ook wereldberoemd. Het weblog Het is Koers roept mensen op creatief te worden met hun sportapp. Van Eijk: „De ze olifant fietsen is voor ons niet eenmalig. Er werd zo leuk gerea geerd dat we dit eigenlijk elk jaar wel als seizoensopening willen. Als mensen een route verzinnen van rond de too kilometer in de vorm van een dier, of in de vorm van wat dan ook, dan zijn ze van harte welkom om hem aan te mel den." De rechter-commissaris zou daar op hebben geprobeerd hem woor den in de mond te leggen in het proces-verbaal. Meijering vindt het gevaarlijk als de indruk ont staat dat advocaten in liquidatieza ken zich laten verhoren op last van het Openbaar Ministerie. Het is hoogst ongebruikelijk dat een advocaat in een strafzaak zelf als getuige wordt gedagvaard. Meijering werd naar eigen zeggen verhoord vanwege zijn kritische uitspraken over de kroongetuigen regeling van justitie in het zogehe ten Passageproces. Die zou vol gens hem tot meer liquidaties lei den, zo betoogde hij vorig jaar in het tv-programma Pauw. Afgelopen jaren werden meerdere cliënten van Meijering en zijn kantoorgenoten omgebracht, zo als Gwenette Martha, een van Am sterdams 'topcriminelen'. Meijering beriep zich gisteren tij dens het verhoor op zijn beroeps geheim. Hij krijgt steun van de Amsterdamse Orde van Advoca ten en van de Nederlandse Vereni ging van Strafrechtadvocaten. De rechter-commissaris accepteer de het beroep van Meijering op zijn verschoningsrecht niet. Na het verhoor van ruim een half uur ontstond de onenigheid over het proces-verbaal. Volgens de rechtbank is de handtekening van de ondervraagde advocaat niet no dig en kan het door de rech ter-commissaris getekende docu ment in de toekomst toch als be wijsmateriaal dienen. Meijering beraadt zich op vervolg stappen. Meijering werd verhoord vanwege zijn uitspraken over de kroongetuigenrege ling in het Passageproces. Microsoft reactie: 'O ja. Maar dat weten ze toch wel'. Ze weten het dus niet. Maar als mantelzorgers gaan om vallen, heeft de gemeente een groot probleem." 8o procent van de mantelzorgers krijgt nu geen enkele hulp van de gemeente, blijkt uit de peiling van ANBO. Bij hulp valt te denken aan ver vangende zorg, hulp bij schoon maak van het huis, woningaanpas sing, vervoer of begeleiding. Dege- nen die wél hulp hebben geregeld bij hun gemeente, ging dit in 70 procent van de gevallen gemak kelijk af, blijkt uit de peiling. ANBO heeft voor mantelzorgers én gemeenten een mantelzorg gids gemaakt. Er staat informatie in over veranderingen in de zorg, regels en mogelijkheden. Zo zijn gemeenten wettelijk verplicht mantelzorgers ieder jaar een blijk van waardering te geven. Ze mo gen zelf invullen of dit een geldbe drag is of iets anders. Volgens Den Haan zijn er grote verschillen tussen wat gemeenten voor mantelzorgers over hebben. „De een is actief met vervangen de zorg of woningaanpassing. De ander regelt in eerste aanleg hele maal niets", zegt ze. Herwijnen Rossum DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 of piemel rennen Apps voor je smartphone waarmee je (in diverse sporten) routes kunt bijhouden, zelf kunt tekenen en vaak ook kunt delen met anderen: Strava Runkeeper Nike (te verbinden met een sensor in je schoenen) Runtastic Dutchrunners Smartrunner AMSTERDAM - Advocaat Nico Meijering is gisteren boos weggelo pen na tegen zijn wil te zijn ver hoord bij de rechtbank in Amster dam. Hij had niet geantwoord op vragen van de rechter-commissaris over liquidatiezaken waarbij hij be trokken is. Bic s QUAD-CORE PROCESSOR ^1 5 MEGAPIXEL CAMERA iWJ VOOR EN ACHTER VOOR EN ACHTER 5 INCH qHD SCHERM 80 procent van de mantelzorgers krijgt nu geen hulp van de gemeente, blijkt uit de peiling van de ANBO. Nu verkrijgbaar bij Southamptof lymojfXO Southampton, Engeland taitlrtgh Vuren udrichem Brakel Haaften Zalïborhmel Gameren Bruchei Kerkdriell Ammerz Wen I leusden .Totion Mmch# Verwood New f c Chnstchurch Bournemouth uj SE Morrison E Belmont SE Yamhill St SE Taylor St SE Salmon St ,E Madison St SE Madison St SE HawthonA/Blvd SE Market St Gelderland Portland, VS Southampton, Engeland Waardenburg Baltimore, VS A\V pOOML' r. >00 Ml* "IS n«is i$uc«« IS iMfSW N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9