'Kabinet treuzelt met hulp grensregio' Verhuizen is niet nodig Mantelzorger rekent niet 58 Bewijs weg in zaak-Talitha 8 BINNENLAND SPORTAPPS molenaar^ 3 Veel mensen sporten met een app. De nieuwste rage: maak er een route mee in een leuke vorm. Ja, stuur mij de gratis brochure overtrapliften DEN HAAG - De regering moet haast maken met maatregelen om de grensregio te helpen. Opposi tiepartijen in de Tweede Kamer willen dat het kabinet snel de be loofde 'grenseffectentoets' invoert die per nieuwe wet of regel uit wijst wat de nadelige gevolgen kunnen zijn voor de regio aan de rand van het land. Daarbij kan het bijvoorbeeld gaan om effecten van belasting- of accijnsverhogin gen of afwijkende sociale regelge ving. In een debat met minister Henk Kamp van Economische Zaken (VVD) uitte de oppositie gistera vond kritiek. „Mensen tanken in het buitenland, doen er hun bood schappen. De ondernemers lijden daar onder", zei PW-Kamerlid Dion Graus. D66'er Gerard Schouw wil dat het kabinet voor de zomer komt met een uitgewerkt voorstel over een toets. „Al in november heeft minister Ronald Plasterk dat be loofd." Plasterk schreef de Kamer dat hij eerst nogmaals in overleg gaat met de grensprovincies en minis teries om te 'bekijken' of zo'n toets nodig is. Na de dood van Talitha uit Am sterdam, bij wie ten onrechte is geconcludeerd dat ze zelf moord had gepleegd, is bewijs vernietigd. Het gaat om nagels van de 25-jarige vrouw, die na haar dood waren afgeknipt, maar die niet zijn bewaard. Dat zegt de advocaat van de nabe staanden. Het OM heeft giste ren bevestigd dat de nagels zijn Politie zat fout met vergunning Tristan De politie heeft volgens de rechtbank fouten gemaakt bij het verlenen van een wapen vergunning aan Tristan van der V., die kampte met psychi sche problemen. Maar de poli tie is niet aansprakelijk voor de schade die Van der V. in 2011 met zijn fatale schietpartij aan richtte in Alphen aan den Rijn. vernietigd. Het OM bood in ja nuari excuses aan omdat te snel was geconcludeerd dat de vrouw in 2013 zelfmoord had gepleegd. Achteraf bleek daar geen bewijs voor. Volgens de advocaat is er mede doordat geen sporen zijn veiliggesteld, nog altijd geen duidelijkheid over de toedracht. Hij eist nieuw onderzoek. Crimineel dood bij schietpartij In een parkeergarage in Amster dam is gisteren de 46-jarige Bredase crimineel Ron Nyqvist gedood bij een schietincident. Naast hem werd een vuurwa pen aangetroffen. Zijn advocaat zegt van nabestaanden te heb ben gehoord dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Voor de politie is dat een mogelijk scenario. Recordaantal immigranten Vorig jaar arriveerden 181.000 immigranten in Nederland. Een record. De bevolking van Nederland groeide - geboortes en sterfgevallen meegerekend - vorig jaar per saldo met bijna 73.000 personen. Dat bleek gis terochtend uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Gratis adviesgesprek thuis? •t [etielul HEDEL - II Elefantino heet hij, de oli fant die Joris Meijer al fietsend in het landschap tekende met de app waarop hij zijn route bij houdt. Joris Meijer is een hobbyfietser. De olifant verscheen min of meer spontaan op de landkaart na een rondje fietsen. De eerste versie van II Elefantino was nog wat vier kant en het beest had nog geen poten. Hij had wél al een slurf. „Ik zei tegen mijn vriendin: kijk, dat lijkt wel een olifant. Zij zag het er niet in. En toen ben ik 'm verder gaan perfectioneren." Meijer heeft inmiddels vier po ten, twee oren, een onderlip en een staart met een kwastje aan de route gefietst. Hij noemde hem II Elefantino, naar de Italiaanse wiel renner Marco Pantani. De olifant voert de wielrenner honderd kilo meter lang door de Bommeler- waard. „Ik woon zelf in Hedel", zegt Meijer. Het dorp ligt in de linker achterpoot. De olifant is de route die wieler- weblog Het is Koers heeft gekozen als seizoensopening voor de le zers, vertelt redacteur Bas van Eijk. „We merken dat het mensen aantrekt, het is een marketingin strument. Het trekt de aandacht. Tot nu toe hebben zich ongeveer zestig mensen aangemeld voor de toertocht, maar ik ben bang dat het er nog meer worden." Dit blijkt uit een peiling van se- niorenbond ANBO onder haar le den. Gemeenten zijn wettelijk ver plicht ook te kijken naar de be hoeften van mantelzorgers. Zij mogen aanschuiven bij het keu kentafelgesprek, waarin de ge meente bepaalt welke zorg hun naaste nodig heeft. Mantelzorgers mogen dan kenbaar maken wat zij zelf nodig hebben om het vol te houden. Gemeenten moeten daar beleid voor maken. Volgens ANBO-directeur Liane den Haan hebben gemeenten de mantelzorgers goed in beeld, maar hangen ze het niet aan de grote klok dat ze recht hebben op steun. „Het is vreemd dat gemeen ten niet explicieter met mantel zorgers communiceren dat zij ook voor hen verantwoordelijk zijn. Als je ze daar op aanspreekt, is de DEN HAAG door Niels Klaassen Forensisch onderzoek na de dood van Ron Nyqvist foto HH DEN HAAG AMSTERDAM DEN HAAG Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Gewoon uw hele huis kunnen blijven gebruiken, omdat de trap lift u veilig naar boven en beneden brengt. Hebt u snel een traplift nodig? De Modul is vanaf 1 dag leverbaar en door het modulaire railsysteem is de lift toepasbaar op bijna iedere trap. Bel 0800-27 40 400 voor meer informatie of kijkopwww.molenaar.nl Onafhankelijk advies Levering vanaf 1 dag mogelijk* Altijd een passende oplossing voor uw trap NIEUW: huurde Modul traplift AL VANAF 1 MAAND HUREN - BETAAL NIETTEVEEL Ziet u op tegen de grote investering voor een traplift. Kies dan voor huur! Als enige aanbieder in Nederland kunt u bij ons al vanaf 1 maand een traplift huren. *Alleen van toepassing opde Modul Mevr. Dhr. Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk06_M4_pzc Bel direct 0800-27 40 400 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, B070 VB Nunspeet i'K i'K M Een olifant door Nadia Berkelder door Wilma de Cort WOERDEN - Ruim 60 procent van de mantelzorgers weet niet dat ze recht hebben op ondersteuning van hun gemeente. Toch heeft een meerderheid (58 procent) wel be hoefte aan steun omdat de zorg voor een naaste hen wel eens te veel wordt. Een meerderheid van de mantelzorgers, 58 procent, heeft behoef te aan steun omdat de zorg ze te veel wordt. 15 >tu»o)Od S t f 'tS&iwK O iStvtcXO, IS OW«H S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8