voor chaos met pgb's is nodig, maar niet geloofwaardig' Fietsvakanties BINNENLAND 7 329 349 459 469 499 499 569 669 699 Kras.nl/fietsvakanties of 0900-9697 15cPm Kom op 19 april naar de Kras Fiets- Wandeldag! lijk gemaakt voor de uitbetalin gen, maar raakte door een 'piek' aan toegestroomde zorgdossiers overbelast. Oppositiepartijen - vooral SP en CDA - verwijten Van Rijn dat hij de vele waarschu wingen vooraf over de haalbaar heid van de transitie 'in de wind heeft geslagen', aldus SP-Kamer- lid Renske Leijten. De grootste problemen moeten binnen tien dagen achter de rug zijn, belooft de staatssecretaris Organisaties als de Algemene Re kenkamer en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten hebben al maanden geleden gewezen op mogelijke invoeringsproblemen. Van Rijn vindt dat hij daar afdoen de op heeft gereageerd. Wel bood hij gisteren zijn excuses aan voor alle problemen die budgethou ders de afgelopen weken hebben ondervonden. Er is onrust ontstaan onder zorgverleners en budgethouders. De afgelopen week alleen al kwa men er 40.000 telefoontjes bin nen bij de SVB. Vaak was de bank of de website waar gegevens inge voerd moeten worden, onbereik baar en bleek informatie onvol doende. De communicatie met de klanten was ver onder de maat, conclu deerden de meeste Kamerfracties. De Kamer heeft Van Rijn opgedra gen 'zo lang als nodig' iedere maand informatie te geven over de voortgang bij het oplossen van de problemen. De Kamerfracties houden scherp de vinger aan de pols. Kamerlid Carla Dik van de Christenunie dreigde 'over tien dagen weer in de Kamer te staan' met Van Rijn als hij zijn toezeg gingen niet nakomt of waar kan maken. docent informatie- en communi catiewetenschappen aan de Uni versiteit Utrecht. Hij heeft onder zoek gedaan naar de functie van het maken van excuses. „Geen 'sorry' zeggen, is veel erger. Men sen bieden excuses aan om rela ties te herstellen als iemand een gedeelde norm overschrijdt. Excu ses maken, is nodig om duidelijk te maken dat je die norm nog steeds met elkaar deelt." ProRail doet een aantal dingen Het is beter dat ProRail 'sorry' zegt dan dat de organisatie dat niet doet goed in de advertentie, zegt Jans sen: „Door te zeggen dat ze besef fen hoe vervelend de vertragin gen zijn voor reizigers, geven ze aan dat ze weten welke norm ze overschreden hebben. En ze leg gen uit hoe dat komt. Daarmee vertellen ze dat ze dat niet wil den. Deze excuses zijn in orde." Er is slechts één 'maar' en dat is wél een grote, zegt Janssen: „Het is de zoveelste keer dat het fout gaat. ProRail doet alsof dat iets unieks is, maar voor de buitenwe reld is dat niet zo. Een van de voorwaarden voor het maken van excuses is oprechtheid. En die komt in het geding als het keer op keer misgaat. Het bedrijf zegt dat het wil leren van wat er maandag gebeurd is, maar wat moet er nu nog gebeuren voordat je ervan gaat leren? Bij excuses is het van belang dat je geloofwaardig bent en dat wordt lastig als je steeds maar weer die grens overschrijdt. Wat zijn die excuses dan waard?" „ProRail moet nog veel meer doen om het vertrouwen te her stellen", zegt communicatieweten schapper Bernice Goudt. Zij is af gestudeerd op bedrijven die 'sor ry' zeggen na een crisis. „Dat ver trouwen was al geschaad voor de storing van maandag. Ze kondi gen nu een onderzoek aan, maar ze noemen geen deadline. Ze ne men geen verantwoordelijkheid en ze komen niet met een oplos sing. Ze moeten daar snel op te rugkomen, want dat is cruciaal voor hun reputatie." Langs de Weser Langs de Moezel Zwarte Woud Rijndal Normandië Mont St.-Michel De Duitse Oostzeekust Het Altmühltal Rondje om de Bodensee Het Salzburgerland Denemarken Zie Kras.nl/21765 DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 Sanne van Galen, Rover Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en Nederlandse reisleiding. Neem gratis uw eigen fiets mee op reis óf huur voordelig een Gazelle toerfiets of het nieuwste model E-Bike. Klantbeoordeling 8,4. Vlakke routes in het teken van de sprookjes van Grimm naar o.a. Hameien. Verblijf in een 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/46165 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,4. Volg heerlijk vlakke fietspaden langs de rivier naar gezellige wijnstadjes als Cochem, Zeil en Koblenz. Zie: Kras.nl/46008 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,9. Vernieuwde, vlakke fietsroutes door het beboste Rijndal en Kinzigtal naar o.a. Straatsburg en Colmar. Zie: Kras.nl/46029 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,1. Met o.a. de invasiestranden, badplaatsen aan de bloemrijke Cöte Fleurie en het authentieke achterland. Zie: Kras.nl/46006 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,3. Verrassende routes door bossen, langs meren en de kust naar o.a. Wismar. Verblijf in een 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/46003 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,5. Ontdek een van de grootste natuurparken van Duitsland met burchten, rotslandschappen en oude stadjes. Zie: Kras.nl/46169 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,6. Zeer populaire bestemming dankzij het aangename klimaat, pastelkleurige stadjes en bloemenpracht. Zie: Kras.nl/46010 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Afwisselende reis: fietsen tussen bergen en meren, wandelen door de dalen en excursie naar Grossglockner. Zie: Kras.nl/46012 9 dagen v.a. Denemarken is een paradijs voor fietsers! Ontdek o.a. het tuin-eiland Funen en Vikingstadjes. Verblijf in een 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/46222 7 dagen v.a. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7