In de toekomst dagelijks live painting bij Morres Rookmelders in huis worden mogelijk verplicht ZEEUWS-VLAANDEREN 29 De strijd om de beste voorlezer is begonnen Scheldesportloop door Terneuzen Atletiekvereniging Schelde- sport uit Terneuzen houdt zaterdag de Scheldesport loop. De jeugdloop over dui zend meter begint om 14.45 uur. Kinderen tot en met twaalf kunnen gratis deelne men. De wedstrijden met af standen van drieënhalf, 6,6 en 12,8 kilometer beginnen om 15.00 uur. Deelname kost 4 euro per wedstrijd. In schrijven kan tot een kwar tier voor het startschot. Start en finish zijn op de at letiekbaan. Jubileumfeest van Sasse Deurdouwers Carnavalsvereniging De Deurdouwers viert zaterdag het jubileumfeest. In café Rijnvaart in Sas van Gent be gint de receptie om 19.44 uur en om 20.55 uur barst de feestavond los. Er zijn de he le avond optredens van on der meer Zeeuwse Peter, die elk jaar met een carnavals kraker komt. Kledingbeurs voor het goede doel Aan de Nijverheidsstraat 4 in Terneuzen wordt zater dag een kledingbeurs voor het goede doel gehouden. De opbrengst gaat naar min derbedeelden in Terneuzen en omstreken. Van 10.00 tot 15.00 uur kan er kleding wor den gekocht voor een euro per stuk. Voor tien stuks be taal je 7,50 euro. Ook wordt er koffie en thee verkocht. AARDENBURG Orgel en klarinet in gevarieerd concert Organist Kees van Eersel en klarinettiste An Reusen ge ven morgen een concert in de Doopsgezinde Kerk in Aardenburg. In het kader van Menno Orgelbespelin gen wordt vanaf 20.00 uur een gevarieerd programma ten gehore gebracht. Ook wordt gespeeld op het Schu- macherorgel van de kerk zelf. Entree 10 euro. HULST - Bij woonwinkel Morres in Hulst maakt kunstenaar Michiel Verstraten ter plekke nieuwe schil derijen, die mensen ook kunnen kopen. Sinds een half jaar heeft hij daar op zondag het concept 'li ve painting' geïntroduceerd. „Het is entertainment en mensen reageren er heel positief op", ver telt de voormalige Hulstenaar. Het was vanaf de start een succes. Michiel opende april 2014 zijn ei gen galerie My Galleries in zijn huidige woonplaats Antwerpen. „De directeur van Morres kwam er langs en vond het fantastisch. Kort daarop kreeg ik een lekkage in het pand en is het balletje gaan rollen om de galerie te verhuizen naar Morres. Bijzonder dat ik in Antwerpen een galerie begin en toch weer in Hulst uit kom." Michiel haalde er collega's bij en om beurten zijn ze in het week end bij de woonwinkel om kunst te creëren. „My Galleries is een verlengde van mezelf. De kunst wereld kan best gesloten zijn. Ik doe het op mijn manier en ga zélf op zoek naar kunstenaars." Er han gen op dit moment werken van Ton Peelen en Nadine Boulengier. „Ik ben op zoek naar nog meer kunstenaars, en daar wil ik ook lo kaal talent bij hebben. Er komt ook nog een cartoonist bij." Michiel wil zoveel mogelijk ver schillende stijlen laten zien. „Ton Peelen, met wie ik de live pain ting nu samen doe, is heel pre cies. Hij werkt nauwkeurig met een klein kwastje. Ik ben 'all over the place' en gooi met verf. Dat is een mooi contrast." Binnenkort verhuist de galerie naar een andere plek in Morres. Op zaterdag 28 februari wordt My Galleries officieel heropend en wordt drie keer zo groot. „De gale rie komt in het gangpad dat cen traal door de winkel loopt. De uit eindelijke bedoeling is dat er iede re dag iemand anders live komt schilderen." Michiel coördineert alles en krijgt de vrijheid om alles naar zijn goeddunken te regelen. „Het is druk, maar ik laat alles ge woon op me af komen. Ik wil geen 'nee' tegen dingen zeggen." Lonink reageert op een hernieuw de oproep van Giel van Boom, raadslid voor TOP/Gemeentebe- langen in Terneuzen. Al jaren zet Van Boom zich in voor een rui mer gebruik van rookmelders. In 2008 nam de gemeenteraad van Terneuzen een motie van zijn hand aan, waarin werd bepleit rookmelders gratis beschikbaar te stellen aan mensen met een mini mum-inkomen en bewoners van oudere huizen. Een felle brand in een Chinees restaurant en bovenwoning in Ar- nemuiden waarbij eind 2007 vier kinderen omkwamen, was begin 2008 voor Van Boom de reden om aan de bel te trekken. In reactie op door hem ingediende motie deed de gemeente Terneuzen on derzoek. De hoofdconlusie was dat veel mi nima in huurwoningen wonen en dat vele daarvan al door woning corporaties zijn voorzien van rook melders. Bij de verhuurders ligt ook de verantwoordelijkheid, oor deelde de gemeente toen, met de kanttekening dat er vooral ook meer aandacht moet komen voor het goed, blijvend functioneren van rookmelders. Van Boom heeft nu de draad weer opgepakt naar aanleiding van een bericht dat rookmelders in Frankrijk vanaf maart dit jaar wettelijk verplicht worden. Hij stelt ook vast dat met het in 2008 uitgevoerde onderzoek op basis van zijn motie 'tot nu toe niet veel is gedaan'. Van Boom roept op het voorbeeld van Frankrijk te volgen. Op deze oproep heeft burgemees ter Lonink vrijwel direct gerea geerd. Landelijk is de laatste twee jaar gewerkt aan een project ter modernisering van de brandweer, meldt hij. Snelle alarmering bij brand bijvoorbeeld door rookmel ders is daarbij nadrukkelijk beke ken, omdat bij brand vaak de eer ste minuten de grootste schade ontstaat. Zo snel kan de brand weer nooit zijn. Lonink meldt dat 'de komende maanden' voorstellen naar buiten komen. Eén daarvan is het ver plicht plaatsen van rookmelders. Lonink schrijft Van Boom: „Dat voorkomt veel slachtoffers en had natuurlijk al lang moeten gebeu ren. Je krijgt wat je wilt. Ik vecht ervoor." BIERVLIET - Er doen dit jaar 42 Zeeuws-Vlaamse scholen mee aan de Nationale Voorleeswed- strijd. Leerlingen van 't Geuzen- nest in Biervliet begonnen giste ren met de eerste voorronde. Ge durende de maand februari zijn er voorrondes in Axel, Sluis, Sas van Gent en Hulst. Elke school le vert een winnaar. De voorleesta- lentjes strijden op 11 maart tegen elkaar in de bibliotheek van Ter neuzen om een plaats in de pro vinciale finale te bemachtigen. Drie winnaars gaan op 11 april naar Middelburg. Wie daar als bes te uit de bus komt, verdedigt de Zeeuwse eer op 27 mei in Utrecht. DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 TERNEUZEN SAS VAN GENT TERNEUZEN Michiel Verstraten (28) toont zijn beschilderde meubilair, enkele van zijn schilderijen hangen op de achtergrond, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De kans bestaat dat het gebruik van rookmelders in huis in Nederland verplicht wordt. Het is één van de voorstellen die landelijk op tafel ligt om de gevol gen van branden te beperken, meldt de Terneuzense burgemees ter Jan Lonink. In Frankrijk zijn rookmelders vanaf maart verplicht, Nederland moet volgen Giel van Boom, raadslid Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74