'We worden gewoon op TY10t~ 0C*h t"0 Karna Sutra verwacht' Buurtbus met ov-chipkaart betalen, halte-taxi contant afrekenen 28 ZEEUWS-VLAANDEREN LIVE PAINTING Michiel Verstraten (28) creëert abstract werk, mede gedreven door zijn tomeloze energie. Keukentafelgesprek leidt volgens SP Hulst alleen tot bezuinigingen Liefs uit Walsoorden Als je als bedrijf ook maar een beetje preten deert een serieuze rol te spelen in de erotiek- branche, dan mocht je afgelopen weekend niet ontbreken op de Ka- ma Sutrabeurs. Beate Uhse uit Walsoorden koppelde haar lijn Christine LeDuc als sponsor aan de erotiekbeurs in de Jaarbeurs in Utrecht. En dus neemt de stand Christine LeDuc een prominente plek in op het prikkelende half jaarlijkse evenement. Je zou dat toch opvallend kunnen noemen. Beate Uhse heeft met Pabo en Christine LeDuc de afgelopen ja ren een vrouwvriendelijke om slag gemaakt, waarmee het grote publiek moet worden bereikt. Seks, erotiek, hoe je het ook wilt noemen... Het is heel gewoon, het is van en voor iedereen. Bij de meeste mensen die de Karna Su trabeurs bezoeken, hoefje die boodschap niet meer te slijten. „Zij zijn het stadium van taboes meestal wel voorbij", vertelt Han nah Verboom (25), verkoopster bij de stand van Christine LeDuc. „Maar het wordt eigenlijk gewoon verwacht dat wij hier zijn. We hebben een grote naamsbekend heid en zijn er voor alle mensen. Dus ook voor de mensen die heel gericht naar dit soort evenemen ten komen. Zij komen om te shop pen, om vragen te stellen en om inspiratie op te doen. Daar spelen wij op in. Bijvoorbeeld met een workshop 'pimp my vibrator' en een 'masturbation masterclass' voor vrouwen. Over een aantal weken staan we ook op de Huis houdbeurs. Daar doen we dit soort extraatjes niet. Ander pu bliek, andere setting. Daar is een beetje draaien of trillen al vol doende voor veel gegiechel." Nee, op de Kama Sutrabeurs heer sen er geen taboes. Nou ja, eentje dan. Foto's en video's maken is uit den boze. Er lopen namelijk bezoekers op de beurs rond, die het entreebewijs van 25 euro ook als een vrijbrief zien om niet al leen hun jassen in de garderobes achter te laten. Het gros van het publiek houdt het beschaafd, maar er zijn ook genoeg mensen die er een sport van maken om ge zien te worden. Mannen in sexy vrouwenkleren, vrouwen in ultra strakke latexpakjes die niets aan de verbeelding overlaten, stelle tjes die op een megamatras net doen of ze maar met zijn tweetjes zijn... En dan hebben we het al leen nog maar over dat wat elke bezoeker kan waarnemen. Wie nog meer wil zien of voelen (lees: seks), kan voor een kleine bijbeta ling ook aan zijn trekken komen. Tussen al die uitspattingen is de stand van Christine LeDuc een oa se van gemoedelijkheid. Het is met recht het braafste plek je van de beurs. Over een paar we ken, op de Huishoudbeurs in de Amsterdamse RAI is Christine Le Duc er ook weer. Maar dan, tus sen alle schuursponsjes en stofzui- gerzakken, waarschijnlijk met het allerstomste hoekje. HULST - Bij Morres in Hulst staat een met verf bewerkte stoel waar met een knipoog 'design chair' op staat. Eronder staan een paar goud gespoten schoenen en op een sokkel ernaast rust een met goud bedekte schedel. „Alsof er een geest op de stoel zit", legt kunstenaar Michiel Verstraten uit. Zijn galerie My Galleries huist sinds een halfjaar in de woonwin kel. Michiel (28) woont in Antwer pen maar is van oorsprong Hul stenaar. Zijn werk wordt in Zeeuws-Vlaanderen en ver daar buiten gewaardeerd. Er hangt werk van hem bij restaurant 't He melrijk en winkel Mr. Smith in Hulst, restaurant het Arsenaal in Terneuzen en het Banks Mansion Hotel in Amsterdam. Michiel te kent en schildert al van jongs af aan. Bij zijn opa en oma hangt zelfs een schilderijtje dat hij maak te toen hij vijf was. Tijdens zijn studie economie in Rotterdam be gon hij in zijn vrije tijd actief met schilderen. „Mijn mentor op het Reynaertcollege vond het destijds zonde dat ik economie ging stude ren, hij vond dat ik naar de kunst academie moest gaan. Een tijdje terug kwam hij hier in Morres langs en was helemaal blij. 'Zie je nou wel?', zei hij." Behalve aan kunstwerken werkt Verstraten bij Lumick, een bedrijf dat LED-pane- len maakt die de buitenlucht na bootsen. Energie is het sleutel woord voor Michiel. „Als ik mijn kunst moet omschrijven, kan dat het beste met het woord 'energie.' Ik ben zelf ook redelijk energiek", lacht hij. Hij maakt abstracte doe ken, heeft meubels beschilderd Schedels zijn zowel confronterend als fascinerend. Het doet toch iets met je als je dat ziet? en bezet schedels met bladgoud. „Ik heb altijd een fascinatie gehad voor botjes en dode dieren. Ik ge bruik echte schedels, de eerste die ik beschilderde was van een kro kodil. Het lijkt wat luguber maar door het bladgoud wordt het mooi. Het is confronterend en fas cinerend, zo'n schedel doet toch iets met je?" Michiel wil niet pro voceren, maar dingen 'aantikken'. „Net als de bank die ik heb be schilderd. Het is een gebruiksvoor werp, mensen moeten zelf weten wat ze er mee doen. Het lijkt mis schien makkelijk om zoiets te ma ken, maar dat is het niet. Alles moet bij elkaar passen." Hij werkt met verschillende materialen zo als acrylverf, lak, bladgoud en brons. „Ik heb brons gebruikt bij de schilderijen die bij 't Hemel rijk hangen. Dat oxideert en na een jaar of tien wordt het zwart. Dan leeft zo'n schilderij." Voor Michiel is er geen grotere eer dan wanneer iemand zijn kunstwer ken thuis ophangt of neerzet. „Achter ieder werk zit een emo tie. Mensen mogen het interprete ren zoals ze zelf willen, ik dring niemand iets op." OVER HET WERKPROCES VAN MICHIEL VERSTRATEN Klanten kunnen niet meepraten over de zorg die ze willen ontvan gen, maar mogen alleen aangeven welke dag de wijkverpleging hun dagelijkse wasbeurt of medicijn verstrekking mag overslaan, hoor de de SP. De overdracht van de persoonlijke verzorging van het Rijk aan de gemeente ging ge paard met een bezuiniging van 19 procent. B en W meldden eerder dat Hulst niet meer aan zorg wil uitgeven dan het binnenkrijgt. Maar dat mag niet ten koste gaan van mensen die dagelijkse zorg nodig hebben, vindt de SP. De par tij vindt het te gek dat 'niet wordt gekeken naar effectieve nood aan hulp, maar gewoon wordt verteld dat minder hulp wordt verleend'. Directeur Simon van Hoeve van de Gemeentelijke Vervoerscentra- le Zeeland brengt woensdag klaar heid in de tarievenstructuur. De vervoerscentrale stuurt straks naast het wmo-vervoer ook de halte-taxi's aan. „In de buurtbus sen betaal je nu nog 3,50 euro per rit. Maar als de nieuwe dienstrege ling draait, kun je in die bussen ook met de ov-chipkaart betalen. Zeker voor kortere ritten is dat goedkoper." De chauffeurs van halte-taxi's moeten wel contant worden be taald. Het tarief van die ritten be draagt: een starttarief van 89 cent, vermeerderd met het aantal kilo meters naar de halte waar de klant heen moet keer 14 cent. De halte-taxi's, die minstens ander half uur voor aanvang van de reis moeten worden aangevraagd, zijn bedoeld voor mensen die in de polder wonen en bij een bushalte willen komen. Van Hoeve: „Maar ook in bijvoorbeeld Cadzand-Bad komt 's winters geen bus. Inwo ners van het kustdorp kunnen een halte-taxi aanvragen om hen naar het busstation van Oostburg of Sluis te brengen. Stel dat de af stand tien kilometer is, dan betaal je dus 89 cent plus tien keer 14 cent, wordt - afgerond - 2,30 euro. Daarna kun je doorrijden met een andere bus of in Oostburg of Sluis gaan winkelen." In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Kunst maken dierenschedels door Sophie Stockman Michiel Verstraten (28) Michiel werkt bij voorkeur 's avonds, zodat hij de hele dag na heeft kunnen denken over wat hij gaat maken. Zijn werken past hij achteraf bijna nooit meer aan. Als hij uiteindelijk niet tevreden is, schildert hij een nieuw werk over hetzelfde doek heen. Onder sommige doeken zitten daarom meerdere lagen verf ver stopt van schilderijen die hij niet mooi vond. Michiel begint met een plan, maar het pakt altijd anders uit dan hij had bedacht. Hij werkt ongeveer een dag aan een schilderij. Alles wat hij maakt, is ook te koop. Hannah Verboom geeft op de Karna Sutrabeurs 'masturbation masterclas- ses' aan vrouwen. Die workshops gaan met gepaard met veel gegiechel. door René Hoonhorst HULST - De keukentafelgesprekken die de wijkverpleging in Hulst houdt met cliënten, gaan alleen over de bezuiniging op zorg, klaagt de SP-fractie van Hulst. TERNEUZEN - In de regio is enige verwarring ontstaan over de toe komstige betalingswijzen voor het openbaar vervoer. In de buurtbus sen, die straks meer passagiers van opgeheven lijnen oppikken, kan vanaf volgende maand ook met de ov-chipkaart worden betaald; in de halte-taxi die mensen uit het bui tengebied naar een 'reguliere bus halte' brengt, moet - in tegenstel ling tot een eerder krantenbericht - contant worden afgerekend. idwert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73