'Ik ben meer boer op zee dan wilde vissersman' Ouders ongerust over storing verkeerslichten Zeshonderd nieuwe bomen op bloemdijken 30 BEVELANDEN en THOLEN Opwarmertje voor Sluisrock in café Zeelandia Hellingbaan bij Thoolse wijk Vestetuin Porthos heeft op Walcheren geen problemen met de financiering van PGB's, meldt wethouder Vader. VLISSINGEN - De problemen die de Sociale Verzekeringsbank elders in het land op grote schaal heeft met persoonsgebonden budget ten (waardoor zorgverleners hun geld niet krijgen), lijken op Wal cheren - en elders in Zeeland - niet van toepassing, meldt de Vlis- singse wethouder Albert Vader. „Porthos krijgt daar geen signalen over." Mogelijk heeft het verschil met andere landstreken te maken met de veel geringere aantallen pgb-houders, denkt hij. Maar het zit vooral in de voorbereiding, meent Vader. „Wij hebben al vroeg gezorgd dat alle informatie bij de SVB bekend was. Er is even een probleem geweest met een zorgboerderij die niet bij de SVB bekend bleek, maar dat heeft de gemeente opgelost door garant te staan." Inmiddels is dat rechtge zet, zegt Vader. De Walcherse gemeenten hebben de uren huishoudelijke hulp die mensen mogen inkopen voor een tientje per uur verruimd van twee naar drie uur. Volgens Vader sluit dat beter aan bij de gemiddel de behoefte van de cliënten. Het was eerst zo geregeld dat mensen ten hoogste twee uur per week konden afnemen voor het geredu ceerde tarief; de uren die zij meer wensten, moesten zij tegen een hoger tarief afspreken met de zorgverlener die daar ook een an dere medewerker voor inzette. In de nieuwe regeling hopen de gemeenten een grote hoop admi nistratieve werkzaamheden te ver mijden, omdat met drie uur de grootste groep gebruikers van huishoudelijke zorg geholpen is. Veel minder mensen hoeven dan tegen het duurdere tarief van ge middeld vijftien euro per uur nog apart extra zorg in te kopen. Het betekent wel dat het budget sneller op is nu de gemeenten de 12,50 euro per uur bijleggen om het tien euro-tarief te kunnen aan bieden. Is dat op, dan stopt de zorg, tenzij mensen zelf het hogere tarief beta len. Dat geldt enkel voor mensen met een inkomen hoger dan 110 procent van de bijstandsnorm. Volgende maand kan de gemeen te Vlissingen inschatten wanneer dat budget op zal zijn, denkt Va der. Volgend jaar hebben de ge meenten ook budget om geredu ceerde tarieven aan te bieden; daar wordt op dezelfde manier mee omgegaan. Blijven er tekor ten, dan zal Den Haag moeten spreken, zegt Vader. Schot volgt daarmee Jos Steketee uit Yerseke op, die vorig jaar gere geld een bijdrage verzorgde over het reilen en zeilen aan boord van de YE-72. Volgens Christine Fijnaut van het Mosselbureau werd er erg enthousiast gerea geerd op zijn dagboek. „Mensen vinden het leuk om wat te lezen over de herkomst van mosselen en mooie plaatjes te zien van zonsopgang op zee." De Zierikzeeënaar twijfelde geen moment toen hij werd gevraagd. „Het is goed voor de promotie hè? Je kunt laten zien hoe een mossel tje op een bord terecht komt, dat we bijvoorbeeld gebruik maken van mosselzaadinvanginstallaties. Veel mensen weten niet dat we meer boeren op het water dan wil de vissersmannen zijn." De Facebookpagina van het Mos selbureau heeft meer dan 60.000 'likes'. Dat aantal is de laatste tijd flink gegroeid. Fijnaut: „Dat komt ook door onze campagne 'bewust genieten', die nu drie weken loopt en heel goed aanslaat. Heel veel mensen gaan naar de specia le site waar ze een quiz kunnen doen en informatie krijgen over de voedingswaarde van mosselen. Vand deze site worden mensen verwezen naar sociale media." HANSWEERT - De organisatie van festival Sluisrock in Hansweert heeft vanwege het succes van Sluisrock Indoor 2014 besloten ook dit jaar enkele maanden voor het festival zelf losbarst, alvast een feestje te houden. Sluisrock Indoor 2015 vindt zater dag 21 februari plaats in café/zaal Zeelandia aan de Kanaalstraat in Hansweert. Vanaf 20.00 uur klinkt er stevige rockmuziek, want volgens het festival zullen de kozijnen in Hansweert die avond aan een duurzaamheidstest worden onderworpen. Vijf Zeeuwse bands verschijnen op het podium. Het publiek be paalt wie het beste optreden geeft en daarmee de openingsact van Sluisrock op 30 mei mag verzor gen. De bands die optreden in Hansweert zijn Blackfisz, Conspi racy of Seven, Heatstroke, Pfl coverband en Scafftag. De band die na afloop de meeste 'stern- munten' van het publiek heeft ge kregen, is winnaar. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. De toegang is gratis; iedere bezoe ker krijgt bij de deur een gratis stemmunt. Dat schrijft directeur Ron Meul- dijk van de Kloetingseschool aan het Goese gemeentebestuur. Hij spreekt van een 'onverantwoord gevaarlijke situatie'. „Leerlingen moesten met gevaar voor eigen le ven de oversteek maken. Enkele leerlingen zijn terug naar huis ge gaan omdat zij het niet aandurf den, om het op een later tijdstip of in bijzijn van volwassenen nog maals te proberen", aldus Meul- dijk. „Dit gegeven heeft veel van onze ouders ongerust gemaakt en zij vrezen voor een herhaling." Volgens de schooldirecteur moet een wegbeheerder zich er van 'ver gewissen dat de ontstane situatie veilig is voor weggebruik'. „Wan neer daarbij de minste twijfel ont staat, dient de verantwoordelijke instantie te zorgen voor afsluiting of een deugdelijke begeleiding ter plaatse." Volgens wethouder Loes Meeuwisse is wel degelijk direct actie ondernomen. „Maar om kwart over negen was de storing opgelost, dus hebben we de ver keersregelaars weer afgebeld." THOLEN - Burgemeester en wet houders van Tholen willen een hellingbaan aanleggen om de be woners van de Thoolse wijk Wa terfront een betere toegang te ge ven tot de nieuwe woon- en win kelwijk Vestetuin. Het is de bedoeling dat de huidi ge trap wordt vervangen door een glooiend pad, zodat ouderen, min der validen en fietsers gemakkelij ker over de dijk kunnen die tus sen de twee wijken ligt. Deze hel lingbaan wordt bovendien breder dan de bestaande trap. De aanleg van de baan kost onge veer een ton. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan. De aanplant compenseert de 225 gekapte populieren. De kap was noodzakelijk omdat oude bomen minder vitaal zijn en er uit tak ken kunnen waaien. Zijtakken van oude populieren sterven af en waaien bij flinke wind in nabu rige akkers. Boeren hebben er last van. Ook kunnen rondvliegende takken gevaarlijk zijn voor recre anten. Na de oorlog en na de stormscha de van 1953 is in één keer heel veel aangeplant. Dit heeft als ge volg dat er nu veel oude bomen zijn en dus relatief veel in korte tijd gekapt moet worden. Per saldo worden nu meer bomen geplant dan gerooid. Er worden vooral populieren aangeplant, maar hier en daar komen ook met andere soorten zoals grauwe abe len, notenbomen en fruitbomen. Bij de aanplant van populieren worden verschillende soorten ge bruikt. De soorten verschillen on der meer in levensverwachting. Hierdoor kan in de toekomst gefa seerd worden gekapt. Walcherse PGB's wel uitbetaald door Claudia Sondervan Wethouder Albert Vader door Joeri Wisse YERSEKE - Joachim Schot (34) uit Zierikzee is de komende maanden het gezicht op sociale media van het Nederlands Mosselbureau. De mosselkweker van de ZZ-7 houdt vanaf vandaag op Facebook een 'dagboek' bij over zijn werk. t Joachim Schot uit Zierikzee plaatst de komende maanden berichten en foto's op de facebookpagina van het Mos selbureau over zijn werk als mosselkweker, foto Dick van der Veer facebook.com/mosselenkunnenaltijd KLOETINGE - Een storing in de ver keerslichtinstallatie op de kruising Buys Ballotstraat/Patijnweg/Lewe- straat dinsdagochtend heeft tot on gerustheid geleid bij ouders van leerlingen van de Kloetingseschool. door Frank van Cooten KWADENOAMME - Natuurmonumen ten plant deze winter zeshonderd bomen op de bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71