Oudelande wenst geen lichtbundel bij het dorp Provincie keurt afvalregeling Kapelle goed BEVELANDEN en THOLEN 29 D66 Schouwen: Waarschuw voor overstekende zeehonden fez Factteam Emergis naar ander pand De zorg van Emergis aan mensen met langdurende of blijvende psychiatrische pro blemen op Tholen verhuist. Vanaf maandag zit het zoge naamde factteam, dat deze zorgt verleent, in een pand aan de Calandweg 51 in Zie- rikzee. Het factteam biedt geestelijke gezondheidszorg aan huis. Oudhollandse spelletjes voor kids In de lentevakantie houdt SMWO spelletjesmiddagen voor kinderen. Er kan ook worden geknutseld. Maan dag is het te doen in jeugd centrum de Goese Polder (14.00 uur), en woensdag in de Paèrdestal (13.00 uur). Het is bedoeld voor kinde ren uit de groepen 5 tot en met 8. Meedoen is gratis. Studenten ruimen Nollestrand op HZ-studenten houden mor gen, vrijdag, de actie 'Clean up the Beach' op het Nolle strand in Vlissingen. De op- ruimactie is een initiatief van de opleiding Internatio nal Business Management Studies en de organisatie Doe Mee, Verlos de Zee! Ie dereen kan meehelpen van af 12.30 uur. OUDELANDE - De dorpsraad van Oudelande hoopt dat er snel een oplossing komt voor het conflict tussen Agri Beheer en de gemeen te Borsele over de bouw van een zaadveredelingsbedrijf aan de Zee dijk in Borssele. De bouw van dit bedrijf is im mers verbonden met de sloop van de verloederde kassen aan de rand van Oudelande. Agri Beheer bouwt na sloop een woning op die plaats. Het budget voor de gedifferen tieerde afvaltarieven (diftar) is inmiddels door GS goedgekeurd. Het extra budget voor starters leningen is door Kapelle nog niet ter goedkeuring aan het dage lijks provinciebestuur aangebo den. Nu de gemeente Kapelle door de Wanneer de gemeente niet ingaat op de wens van Agribeheer om de kassen aan de Hellenburgstraat volledig te verhuizen naar Borsse le, bestaat de kans dat Agri Be heer een nieuw kassencomplex bouwt op de plek van de verloederde kassen aan de rand van Oudelande. Dan komt er dus geen woning, maar 5200 vierkan te meter nieuw glas met een hoog te van bijna acht meter. Daar zit Oudelande niet op te wachten, zei voorzitter Richard de Koster van de dorpsraad giste- provincie onder preventief finan cieel toezicht is gesteld, is voor be grotingswijzigingen goedkeuring nodig van GS. De meerderheid van de Kapelse raad stemde vorige maand in met het voorstel milieubewuste Kapel- lenaren te belonen. Inwoners die vanaf 1 januari 2016 hun grijze af valbak voor het restafval minder vaak aan de straat zetten, krijgen aan het einde van het jaar geld te rug. Deze besparing levert een huishouden twintig tot vijftig eu ro per jaar op. De inwoners krij gen een nieuwe grijze container voorzien van een chip om het op halen te registreren. GS vinden beide investeringen verantwoord omdat het Kapelse college heeft toegezegd dit voor ren. „Die kassen zijn ons al jaren een doorn in het oog. We wach ten al jaren op sloop en de bouw van huizen op die plek. We dach ten dat alles was geregeld. We zijn onaangenaam verrast nu blijkt dat dit niet zo is. Oudelande zit niet te wachten op een licht bundel aan de rand van ons dorp." De Koster kan zich de frustratie van Agri Beheer wel voorstellen. Het bedrijf kocht het perceel in Oudelande een paar jaar geleden toen de kassen al verloederd wa- jaar in een kadernota met maatre gelen te komen om het tekort in de meerjarenraming via bezuini gingen weg te werken. De begroting 2015 van de gemeen te Kapelle is eind vorig jaar onder het zogenaamde preventief toe zicht geplaatst omdat die niet structureel en reëel in evenwicht is. Omdat het college van burgemees ter en wethouders van Kapelle heeft toegezegd dit voorjaar in ren. Nu de kans zich voordoet, wil Agri Beheer een nieuw zaad veredelingsbedrijf bouwen bij Borssele, maar zegt wel daar dan een volledige glastuinbouwbe- stemming nodig te hebben. „Kassen horen niet thuis aan de rand van een dorp. Kijk naar Rei- merswaal, waar de kassen ook aan de Zeedijk staan. De Zeedijk in Borssele lijkt ons dan ook een pri ma plek voor het zaadveredelings bedrijf." De Koster weet niet hoe het geschil is ontstaan. „Blijkbaar gaat het om machtsspelletjes." een kadernota met maatregelen te komen, hebben GS besloten de be groting goed te keuren. „Als de maatregelen in de kader nota voldoende zekerheid geven dat er weer zicht is op een sluiten de meerjarenraming, kunnen GS besluiten het preventieve toezicht voor het resterende deel van 2015 op te heffen." Als de gemeente in de begrotings wijziging voldoende dekkings middelen aangeeft, kan volgens GS de investering in afValbeleid worden goedgekeurd. Dat is hier in beide gevallen inder daad zo, constateert het dagelijks provinciebestuur. Zo gebruikt Ka pelle voor de aanschaf van de nieuwe containers deels de reser ve afvalstoffenheffing. De eenmansfractie wil van B en W weten waarom 'je, als je vanaf de Brouwersdam het eiland op rijdt, nergens een waarschuwings bord aantreft voor overstekend wild?' D66 vraagt dit naar aanlei ding van de verhalen maandag en dinsdag in de PZC over de twee doodgereden zeezoogdieren. Wat voor de zeehonden geldt, gaat ook op voor reeën en herten, meldt de partij. Ook voor deze dieren wordt langs de weg niet gewaar schuwd. „Ook niet op de nieuwe recreatieverdeelweg, terwijl je daar toch regelmatig reeën over de weg ziet lopen", schrijft raads lid Machiel Weezepoel. Het bevreemdt Weezepoel dat er op Schouwen-Duiveland niet wordt gewaarschuwd, terwijl dat op Goeree-Overflakkee, langs de zelfde N57, wel gebeurt. Het raads lid realiseert zich dat genoemde wegen niet in beheer van de ge meente zijn, maar wil toch graag antwoord van B en W. Vooral toeristen houden er vol gens hem geen rekening mee dat op Schouwen-Duiveland reeën, herten of zelfs zeehonden kun nen oversteken. DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 TV ZIERIKZEE GOES VLISSINGEN Jack Burgers in de verloederde kassen aan de Hellenburgstraat in Oudelande. „Wij willen deze kassen graag slopen." foto Johan van der Heijden door Frank van Cooten door Frank van Cooten KAPELLE - De investering van bijna drie ton van de gemeente Kapelle in een wijziging van de afvaltarie ven is verantwoord. Ook de verho ging met twee ton van het budget voor startersleningen zal op weinig problemen stuiten. Gedeputeerde Staten laten dat desgevraagd we ten. De nieuwe afvalregeling zou een huishouden een bespa ring van twintig tot vijftig euro op moeten leveren. ZIERIKZEE - D66 op Schouwen-Dui- veland stelt raadsvragen over de twee zeehonden die afgelopen weekeinde op de Brouwersdam werden overreden toen ze van het Grevelingenmeer naar zee hobbel den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70