IS zoekt overtreffende trap van gruwelijk b Drie Italiaanse schoonheden IN HET NIEUWS 5 €299, Gratis Dezelfde Koranverwijzing werd in 2004 ook door al-Qaeda ge bruikt om in de Iraakse stad Fallu- jah na bombardementen vier Amerikaanse huurlingen te ver minken, te verbranden en aan een brug op te hangen. Met dat principe van oog om oog, tand om tand is de professioneel gefilmde IS-video over de verbran ding van Al-Kasasbeh door drenkt. Te zien is hoe de Jorda- niër in oranje gewaad voor een groep gemaskerde mannen naar de kooi loopt waarin hij in brand wordt gestoken. In de film zijn flitsen gemonteerd van slachtof fers van de bombardementen van de Verenigde Staten en zijn bond genoten in Syrië en Irak. Wil IS het Westen en zijn be vriende naties met deze executie shockeren of zijn de gruwelbeel den bedoeld om nog meer jihadis- ten naar het kalifaat te lokken? De terroristische organisatie heeft Jor danië in ieder geval zover gekre gen uit wraak voor de dood van Al-Kasasbeh vervroegd de dood straf van twee vermeende al-Qae- dastrijders uit Irak uit te voeren. Terrorisme-onderzoeker Bart Schuurman van het centrum voor terrorisme en Contraterrorisme suggereert dat IS wil intimideren en wellicht de aandacht probeert af te leiden van recente tegensla gen, zoals het verlies van de Syri sche stad Kobani. Mogelijk zou de terreurorganisatie een militaire overreactie van tegenstanders wil len uitlokken, die dan weer als Strijders van Islamitische Staat kunnen ogenschijnlijk emotieloos executies uitvoeren. Het punt dat zelfs jihadisten zich van IS afkeren, kan nu dichterbij zijn gekomen. propaganda gebruikt kan worden. „IS wil vooral aandacht winnen met dit soort video's. Om dat te blijven doen, ligt het in de lijn der verwachting dat de organisa tie steeds wreder te werk zal gaan." IS zoekt voortdurend de overtreffende trap van gruwelijk, is ook de conclusie van Nourdeen Wildeman, die als spreker en blogger regelmatig lezingen in moskeeën geeft. „Deze gruwelijk heden zijn niet nieuw. Alleen zien we ze nu voor het eerst haar scherp in HD-kwaliteitsbeeld. Het is propaganda, maar ik denk niet dat ze met dit soort filmpjes jihadisten willen lokken. Dat doen ze met andere type beelden. Dit wordt eerder gebruikt om de publieke opinie in gebieden rond het kalifaat te beïnvloeden." Nadat Wildeman de beelden van de executie van Al-Kasasbeh op internet zag, reageerde hij vol wal ging op Twitter. 'Het beestachtige #ISIS lijkt in de race met zichzelf om tot de meest schaamteloze en mensonterende misdaden te ko men'. De theologische verklaring voor de verbranding van de Jor daanse piloot is gebaseerd op 'ge brekkige kennis' over islamitische bronnen, zegt hij. „De profeet heeft juist gezegd dat niemand met vuur mag straffen behalve de schepper zelf. Dit toont hoe onbe zonnen IS bezig is." Er zullen volgens Wildeman al tijd IS-sympathisanten zijn die goedkeurend naar gruwelijke exe cuties als 'vergelding' voor bom bardementen zullen kijken. Maar het punt dat zelfs jihadisten zich van IS afkeren, kan nu ook dich terbij zijn gekomen. „Als je bij het zien van eerdere onthoofdingen al niet ervan overtuigd was dat het nergens op slaat wat ze doen, dan nu toch wel." Dat IS-strijders ogenschijnlijk emotieloos executies kunnen uit voeren, komt volgens hem voort uit een combinatie van haat en groepsdruk. „Er is een gebied in de wereld gecreëerd waar het ont breekt aan onderlinge correctie, waar niemand elkaar aanspreekt of het nog wel normaal is. Dit soort plekken en systemen heeft in de hele geschiedenis nog nooit iets positiefs voortgebracht." Drie Italiaanse schoonheden 3||| |a|pharosreizen PZC 9-daagse rondreis Dolomieten, Venetië, Ledromeer 12/04-09/05 €299,- 10/05-27/06 €349,- 28/06-25/07 €369,- 26/07-05/09 €439,- 06/09-19/09 €349,- 20/09-04/10 299,- Boek nu deze lezersreis ~V-V: pzc.nl/webwinkel reizen autovakanties DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 door Niki van der Naald DEN HAAG - 'Als u straft (een vij and, oh gelovige), straf dan met een equivalent van dat waarmee u pijn is gedaan.' Met die frase uit de Koran rechtvaardigt Islamitische Staat (IS) het levend verbranden van de Jordaanse piloot Moaz al-Ka- sasbeh. Beeld uit de IS-video. De Jordaanse piloot Moaz al-Kasasbeh staat in een kooi. Hij zal korte tijd later in brand worden gestoken, foto HH 9-daagse rondreis Dolomieten, Venetië, Ledromeer bij 9 dagen vanaf €299,- p p Daarna nodigen we u uit in de stad van de liefde, 'la bella Venezia'. U sluit deze reis af aan het Ledromeer, een van de betove rende kleine zusjes van het Gardameer. Neemt u gerust een duik in het kristalhel dere water. De temperatuur kan in de zomer oplopen tot 24 graden! Uw verblijf Uw eerste verblijfplaats is Hotel Alpenrose in Mazzin di Fassa, in de Val di Fassa, tussen beroemde bergtoppen als de Latemar, de Catinaccio, het Sellaplateau en de Marmo- lada. Uw tweede stop is Hotel Villa Braida, in een historisch Venetiaans herenhuis in Mo- gliano Veneto. U rijdt in ca. 5 minuten naar het treinstation, waarna de trein u in 20 mi nuten in hartje Venetië brengt. U sluit de reis afin het gezellige familiehotel Locanda LeTre Oche in Unesco-erfgoed Molina di Ledro, op 10 wandelminuten van het meer. Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel om deze zeer aan trekkelijk geprijsde aanbieding te boeken. Of bel Pharos Reizen via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode: 11271. Bolzano Mazzin di Fasso.. Molina.di Ledro A Treviso Milaan Venetië Modena Bologna Genua per persoon Al het goede komt in drievoud! U geniet deze rondreis driedubbel van al het moois dat Noord-ltalië te bieden heeft. U begint meteen op hoog niveau, tussen de be roemde bergtoppen van de Dolomieten. Hier logeert u in de prachtige Val di Fassa, uitstekend gelegen voor wandelingen, sportieve fietstochtjes en adembene mende autoritjes langs de Grand Canyon- achtige wanden van het Sellaplateau. Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet en driegangendiner in Hotel Alpenrose 2x overnachting met ontbijtbuffet en driegangendiner in Hotel Villa Braida 3x overnachting met ontbijtbuffet en drie gangendiner in Hotel Locanda Le Tre Oche gebruik zwembad en wellness (waar aanwezig) parkeren bij hotels ANWB-wegenkaartltalië-Noord, Zwitserland Prijzen 9 dagen Prijzen in p.p. o.b.v. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), toeristenbelasting (lokaal tarief) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5