v 'Shit! de film' geeft waarheidsgetrouw beeld 'Op Walcheren geen problemen met PGB' SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Ondernemers op Noord-Beveland zijn bezorgd over buslijnen 1 Toneelvoorstelling in 't Zuudende Zaterdag houdt WIK de jaar lijkse toneeluitvoering in dorpshuis 't Zuudende. De titel is 'Steenrijk'. Het stuk is geschreven door Re- gina Wroblewski. In de pau ze vindt een verloting plaats. Na de voorstelling is er muziek en kan er gedanst worden. Aanvang 19.30 uur. Zaal open om 19.00 uur. Studenten ruimen Nollestrand op HZ-studenten houden mor gen de actie 'Clean up the Beach' op het Nollestrand in Vlissingen. De opruimactie is een initia tief van de opleiding Interna tional Business Manage ment Studies en de organisa tie Doe Mee, Verlos de Zee! Belangstelllenden kunnen meehelpen vanaf 12.30 uur. D'Antilopen houdt bingo avond De stichting D'Antilopen houdt vrijdag weer een bin go avond in De Hoeksteen te Scharendijke. Aanvang half acht. De bingokaarten kosten per stuk 50 cent. Er worden acht rondes gespeeld. Tot slot is er een verloting ten bate van de vereniging. Iedereen is welkom. ZIERIKEE - Shit! de film werd ge maakt door documentairemaker Gideon Levy. Dit deed hij in op dracht van de CCUVN (Crohn- en Colitis Ulcerosa Vereniging Ne derland). De film geeft een waar heidsgetrouw beeld van het leven van verschillende mensen met „Porthos krijgt daar geen signalen over." Mogelijk heeft het verschil met andere landstreken te maken met de veel geringere aantallen pgb-houders, denkt hij. Maar het zit vooral in de voorbereiding, meent Vader. „Wij hebben al vroeg gezorgd dat alle informatie bij de SVB bekend was. Er is even Crohn en colitis ulcerosa, waaron der de Zeeuwse Danielle. Levy hoopt dat de film bijdraagt aan het creëren van meer begrip voor mensen met deze ziekte. Ook hoopt hij dat door Shit! de film, ta boes bespreekbaar worden. Hoe het is om met een stoma te leven, een probleem geweest met een zorgboerderij die niet bij de SVB bekend bleek, maar dat heeft de gemeente opgelost door garant te staan." Inmiddels is dat rechtge zet, zegt Vader. De drie Walcherse gemeenten (Middelburg, Vlissingen en Veere) hebben de uren huishoude lijke hulp die mensen mogen in kopen voor een tientje per uur verruimd van twee naar drie uur. Volgens Vader sluit dat beter aan bij de gemiddelde behoefte van de cliënten. Het was eerst zo gere geld dat mensen ten hoogste twee uur per week konden afhe- men voor het gereduceerde tarief; de uren die zij meer wensten, moesten zij tegen een hoger tarief afspreken met de zorgverlener die bijvoorbeeld. En hoe vervelend het kan zijn om continue naar de wc te moeten. Volgens de CCUVN lijdt in Neder land 1 op de 300 mensen aan chro nische darmziektes zoals Crohn en colitis ulerosa. Jaarlijks krijgen meer dan 300 jonge kinderen een daar ook een andere medewerker voor inzette. In de nieuwe regeling hopen de gemeenten een grote hoop admi nistratieve werkzaamheden te ver mijden, omdat met drie uur de grootste groep gebruikers van huishoudelijke zorg geholpen is. Veel minder mensen hoeven dan tegen het duurdere tarief van ge middeld vijftien euro per uur nog apart extra zorg in te kopen. Het betekent wel dat het budget van deze twee aandoeningen. Met Shit! de film wil de vereniging er voor zorgen dat de ziekte meer pu bliciteit krijgt. sneller op is nu de gemeenten de 12,50 euro per uur bijleggen om het tien euro-tarief te kunnen aan bieden. Is dat op, dan stopt de zorg, tenzij mensen zelf het hogere tarief beta len. Dat geldt enkel voor mensen met een inkomen hoger dan 110 procent van de bijstandsnorm. Volgende maand kan de gemeen te Vlissingen inschatten wanneer dat budget op zal zijn, denkt Va der. Volgend jaar hebben de gemeen ten ook budget om gereduceerde tarieven aan te bieden; daar wordt op dezelfde manier mee omgegaan. Blijven er tekorten op treden, dan zal Den Haag moeten spreken, zegt de Vlissingse wet houder. „Als overkoepelende belangenver eniging zijn we gebaat bij een goed leefmilieu en leefbaarheid van onze inwoners. Uiteraard hoort een goed openbaar vervoer daar ook bij. Dat is, na het winkel bestand, misschien wel het het be langrijkste onderdeel van leefbaar heid voor Noord-Beveland", schrijft voorzitter Hans van Mal- degem namens de GON aan gede puteerde George van Heukelom. „Vele scholieren zijn op het open baar vervoer aangewezen om on derwijs in met name Goes te vol gen. Met de nieuwe dienstrege ling is het voor velen bijna niet meer te doen om op tijd op school te komen of om op tijd een vervolgaansluiting te halen, tenzij ze zeer vroeg weggaan en lange wachttijden en dergelijke voor lief kunnen en willen ne men", constateert de GON. Hoewel de ondernemerskoepel beseft dat Noord-Beveland een dun bevolkt gebied is met wel licht onrendabele ritten, vraagt de GON 'met klem' om te bekij ken of er mogelijkheden zijn voor aanpassing. „Slecht openbaar ver voer kan mensen doen besluiten hier niet te komen wonen of te verhuizen." DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 KERKWERVE VLISSINGEN SCHARENDIJKE als je een stoma krijgt Danielle van der Werf: „Met de film wil ik laten zien dat je de dingen kunt doen, die je wilt doen." foto Dirk-Jan Gjeltema door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De problemen die de Sociale Verzekeringsbank elders in het land op grote schaal heeft met persoonsgebonden budgetten (waardoor zorgverleners hun geld niet krijgen) lijken op Walcheren - en elders in Zeeland niet van toe passing, meldt de Vlissingse wet houder Albert Vader. Volgens de Vlissingse wethouder Vader verloopt de verstrekking van de PGB op Walcheren goed. De documentaire is op 8 februari om 19.20 uur te zien op NP02 bij Focus (NTR). WISSENKERKE - De Gezamenlijke Ondernemers Noord-Beveland (GON) zijn ongerust over de nieu we dienstregeling van vervoerder Connexxion die per 1 maart ingaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57