De winterbarbecue Cooking Battles tijdens Horecabeurs UIT 9 CtAUftOM/ Kol Het Veerhuis in Wolphaartsdijk omgedoopt tot Restaurant Meliefste dig. Zo kun je goed zien wat de stand van zaken onder het deksel is. En omdat het bij een winterse barbecue niet zo is dat het rooste ren van het vlees snel gaat, is het goed om met makkelijke, eenvou dige gerechten aan de slag te gaan. Dunne karbonades, satee- tjes, zelfgemaakte hamburgers of voorgegaarde kippenvleugels. Gar nalen of een witvis zijn tevens pri ma geschikt om te roosteren. En, omdat de barbecue toch aan is, kunnen er meteen andere onder delen van de maaltijd op worden bereid. Gepofte aardappelen, ge grilde groenten maar ook warme sauzen zoals saté- of tomatensaus kunnen op de barbecue worden bereid en warmgehouden. Voor bij de barbecue is een glas warme wijn aan te raden. Dat past goed bij het eten en de sfeer. Mocht het onverhoopt toch gaan regenen, zet de barbecue onder het afdak. Nooit binnen omdat barbecuen in een afgesloten ruimte heel ge vaarlijk kan zijn. En bij echt te koud weer is de barbecue-mees- ter de pineut. Die moet dan al leen buiten blijven staan om de overige gasten, die binnen warm zitten, van lekkere hapjes te voor zien. Op een orginele manier ein digen met de winterbarbecue is heel eenvoudig. Appeltaart uit blik. Maak deeg voor een appel taart. Bekleed lege conservenblik ken waarvan de binnenkant niet gecoat zijn, met het appeltaart deeg. Vul het blik met appelen, krenten, rozijnen en bedek het met reepjes deeg. Plaats de blik ken op het rooster of tussen de houtskool. Waarom zou je alleen in de zo mer barbe cuen. Het kan op een mooie winterdag net zo goed. Er zijn mensen die heel erg van barbecue houden, niet alleen in de zomer. Of het nu vriest, sneeuwt of waait, barbecuen kan ook in de winter. Of misschien wel juist in de winter. Hieronder een aantal tips, dan kan de barbe cue vandaag nog aan. Niet iedere barbecue is namelijk geschikt om in de winter te gebruiken. De bar becue moet een dikke wand heb ben, anders wordt de tempera tuur te veel door de buitentempe ratuur beïnvloed. Een keramische barbecue is daarom heel geschikt voor een winters barbecue partij tje. De barbecue moet daarnaast altijd over een deksel beschikken. De warmte die zo onder het dek sel blijft is nodig om het vlees of de vis gaar te krijgen. Plaats de barbecue vervolgens uit de wind. Anders duurt het nog langer voor dat hij op temparatuur is. Extra kolen zijn ook belangrijk omdat het duurt voordat de barbecue warm is. Er moet langer gestookt worden wat meer kolen kost. Ten- zijn je op gas of met een elektri sche barbecue aan de slag gaat. Als aan deze voorwaarden is vol daan, kan het barbecuen beginnen. Stook de barbecue eerst flink hoog op. Omdat het al vroeg donker wordt, is wat extra licht bij het barbecue wel zo han- De 52e editie van Horeca beurs Goes (van 9 tot en met 11 maart) is deze keer aangevuld met 'Cooking Battles'! De Cooking Battle is een gastrono mische wedstrijd waarin dit jaar leerlingen van het MBO, VMBO en het koksgilde Zeeland het te gen elkaar opnemen met Zeeuw se streekproducten. Maandag 9 maart zullen de MBO-leerlingen van het Scalda het tegen elkaar op nemen in de Cooking Battles. Een dag later zijn het de VMBO-leer lingen die tegen elkaar zullen strij den. Woensdag 11 maart is de beurt aan het Koksgilde Zeeland in een free battle. Zes koppels hebben in de Cook ing Battles drie uur de tijd om zich voor te bereiden op een hoofdgerecht en de presentatie van de gerechten. De keuken moet na afloop weer even schoon zijn als ze aangetroffen hebben. Tijdens de Cooking Battles wordt gewerkt in duo's. Iedere deelne mer neemt een eigen assistent en ingrediënten mee. Deze ingre diënten moeten zoveel mogelijk uit streekproducten bestaan. Op de beurs presenteert ieder koppel een hoofdgerecht voor vier perso nen. Drie van deze gerechten zijn voor de jury, één gerecht is voor op de showtafel. €215 DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 Restaurant het Veerhuis in Wolphaartsdijk gaat vanaf 1 maart verder als Restaurant Meliefste. De nieuwe eigenaren Anuschka en Thijs Meliefste hebben het restaurant flink ver bouwd. In restaurant Meliefste moet het er allemaal wat losser aan toegaan dan bij de vorige eigenaar. „Ons restau rant staat dicht bij onszelf, vandaar de naam Meliefste", zegt Thijs. Ze willen koken met de beste producten, waar aan zorg gegeven is en ze koken met goed geteelde groe ten. „Het rund moet een goed leven gehad hebben. Kortom we vinden het belangrijk dat we producten-met-een-ver- haal bereiden. Hoe mooi is het als de koks kunnen vertellen hoe het vlees bereid is en waar het vandaan komt. En we koken naar het seizoen. De natuur om ons heen is onze ach tertuin." Ze beginnen op 1 maart met een 5-gangen ope ningsmenu voor 45 euro en een bijpassend wijnarrange ment voor 20 euro. „We willen de mensen laten zien dat ze ook voor wat minder geld goed kunnen eten", zegt chefkok Thijs Meliefste. Hij kookte voorheen in de Oesterbeurs in Yerseke, Katseveer, Het Gebaar in Antwerpen, The Fat Duck en Maaemo in Oslo. foto Mechteld Jansen spek bruine gloed Strobranden, slager Clement is de enige Zeeuwse slager die het arbeidsintensieve karwei nog toepast. fotografie Duna, Wieny de Brabander door Margot Verhaagen Pi Sterrenchefs weten het al lang: de Big Green Egg is een verlengstuk van je keuken. Deze barbecue is niet afhankelijk van weer en wind, zelfs in de winter kun je een stuk vlees op lage temperatuur langzaam laten garen. Maar heb je zin in een pizza, dan stook je deze houtskool-barbe cue gewoon op tot 300C. Verder is hij ook heel geschikt als rookoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52