Formule met 'Nacht in het museum' raakt wat sleets UIT 5 Voorpremières over het maken van levensbepalende keuzes catcher' van regisseur Bennett Miller. Het is een aangrijpend en waargebeurd psycho logisch drama over een Amerikaanse multi- miljardair die het zicht op de realiteit ver liest. Met glansrollen voor Steve Carell, Channing Tatum en Mark Ruffulo. 'Foxcatcher' is genomineerd voor 5 Oscars waaronder beste mannelijke hoofdrol (Ca rell) en bijrol (Ruffulo) en regisseur (Ben nett). John DuPont, telg uit een steenrijke familie, heeft zijn zinnen gezet op het trai nen van twee Olympische worstelkampioe nen, de broers Mark en Dave Schultz Ter wijl Dave de nodige afstand houdt, trekt Mark in op het landgoed Foxcatcher en krijgt een intense band met de excentrieke John DuPont en raakt verstrikt in een web van paranoia en verraad. Maandag 9 februari om 20.00 uur in Cine- city Terneuzen en dinsdag 10 februari om 14.00 en 19.30 uur in Cinecity Vlissingen. turn), een genetisch gemanipu leerde soldaat die half mens, half wolf is. Hij legt Jupiter uit dat zij eigenlijk de reïncarnatie is van een intergalactische ko ningin en daarmee de erfge naam van meerdere sterrenstel sels. Dit tot frustratie van drie verwende koningskinderen. Ka- lique, Titus en Balem Abrasax zien hun erfenis in rook op gaan en broeden op plannetjes om Jupiter uit de weg te rui men. Ze laat zich gewillig rond vliegen boven Chicago en in verre hemelrijken, in oogver blindende jurken hijsen en trouwt zelfs bijna. Gelukkig voor Jupiter is daar steeds weer de breedgeschouderde Caine om haar letterlijk op te vangen. De spectaculaire beelden kun nen zich met 'The Matrix', 'Star Wars' en 'Lord of the rings' meten, al zijn ze minder vernieuwend dan de kogel ont wijkende slow motion in 1999 was. Het zijn de lachwekkend cheesy oneliners en idiote kus- momenten die van 'Jupiter as cending' eerder een dure scien cefiction romcom maken dan een nieuwe 'Matrix'. Het gaat er stevig aan toe bij de voor premières van Film by the Sea door het Jaar de komende week. In A Most Violent Year, van regisseur J.C. Chan- dor, probeer een ambitieuze immigrant in 1981 in New York uit alle macht zijn be drijf en zijn gezin te beschermen. Terwijl geweld en diep geïnfiltreerde cor ruptie hoogtij vieren, probeert Abel Mora les zijn stookolie-business en familiezaak op een integere, correcte manier verder uit te breiden. Maar wanneer zijn chauffeurs dagelijks worden aangevallen en Abel op het punt staat een cruciale investering te maken, staat hij plots voor enkele loodzwa re keuzes die zijn toekomst zullen bepalen en dreigt hij van het rechte pad af te dwa len. De film wordt zondagmiddag 8 februa ri om 16.15 uur vertoond in Cinecity in Vlissingen. De andere voorpremière betreft 'Fox- Voor de derde keer is het Na tional Museum of History in New York de plek waar museumstukken tot leven komen en opzichter Larry (Ben Stiller) mag hun capriolen in goede ba nen leiden. Sinds de eerste 'Night at the museum' uit 2006 blijkt de hapklare formule goed voor veel avontuur en hilariteit om jeugdi ge kijkers te bekoren. Maar de for mule raakt sleets en dat weten de makers. Het hele circus verplaatst zich dit keer namelijk plotseling naar hartje Londen. Het is in dit geval een geforceerde ingreep. De museumbewoners ondernemen de tocht omdat ze een farao in een ander museum om raad wil len vragen over een haperend Egyptisch tablet die de magie van het leven dreigt af te nemen. Moet dat nu echt met zes man? De 'Night at the museum'-reeks heeft altijd moeite gehad om ook de oudere kijkers bij de les te hou den. Dat komische grootheden als Robin Williams (zijn laatste rol), Ricky Gervais, Owen Wilson en Steve Coogan van de partij zijn, schept hoge verwachtingen die niet waargemaakt worden. Hun materiaal is ronduit flauw en stof fig, waardoor zij niet de kans krij gen om de grappen ook voor vol wassenen leuk te maken. Een gast optreden van 'Wolverine'-ster Hugh Jackman zal de lachers nog wel op de hand krijgen. DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 Assepoester 'Jupiter ascending'; regie: Andy Lana Wachowski; met o.a.: Mila Ku- nis en Channing Tatum; te zien in: Vlissingen. Scène uit de film 'Foxcatcher', in voorpremière bij Film by the Sea door het Jaar. door Ruben van Eijl Night at the museum 3: Secret of the tomb'; regie: Shawn Levy; met: Ben Stiller, Owen Wilson, Robin Williams; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneu zen. Robin Williams (2e van links) en Ben Stiller (rechtsvoor) in Night at the Museum: Secret of the Tomb. foto DPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48