Vierhandig samenspel laat de emotie bij Franz Schubert horen Podiumagenda 2 UIT Vermeulen en Peeters hebben samen al vele cd's gemaakt en de opname van de vierhandi ge composities is de kroon op de opnames van het volledige pianowerk van Schubert. In zijn werken vierhandig gebruikt de com ponist een uiterst gedetailleerde en buitenge woon rijke taal. Twee werken die uitgevoerd worden schreef hij in zijn laatste levensjaar: het Rondo en de emotioneel klinkende Fantasie. De sfeer van de Schubertiades wordt extra onderstreept door de originele periode-in strumenten zoals de pianoforte Tröndlin. Niet de liedcyclus Die Winterreise van Schubert met bariton Maarten Ko ningsberger wordt, zoals de bedoeling was, zaterdag vertolkt in de Kaarslichtconcer ten maar pianomuziek vierhandig van Schu bert. Door ziekte moest Koningsberger afzeg gen. Gelukkig kon pianist Jan Vermeulen snel een waardige vervangend programma sa menstellen. Samen met Veerle Peeters speelt hij het Rondo in A, de Fantasie in f en Diver tissement a la hongroise van Schubert. Het vierhandig samenspel is een delicaat ka mermuziekgenre. Het vereist een absolute eensgezindheid qua toucher, timing, emoties en interpretatie. Met het stuk 'Eer de haan kraait' gaan De Plattelanders uit Oostburg dit keer vol voor het drama. Maar eerst nog is het zaterdag de beurt aan de Jongeren met 'Basement Midsummer Night Dream'. Het is niet gebaseerd op een ware gebeur tenis, maar de situa tie kwam in feite wel wekelijks ergens voor", zegt theater maker en regisseur Rini Fenijn van De Plattelanders over het stuk 'Eer de haan kraait' van Ivan Bukovcan. Het verhaal roept direct associa ties op met de tragedie van de tien gehangenen in Renesse tij- Veerle Peeters en Jan Vermeulen treden zaterdag op in Sint Kruis. Zaterdag 7 februari, Dorpskerk, Sint Kruis, 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via: orgelkring@zeelandnet.nl door Jeanette Vergouwen Niet om te lachen door Ali Pankow Filosofisch Café 'Het kwaad van de haat', Museumcafé Zeeuws Museum, 15.30 uur Codarts String Orchestra, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Muzikale voorstelling Pinokkia, Thea tergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Cabaret, Richard Groenendijk 'Met de mantel der liefde, Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Aggieland met blues- en folksongs, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Toneel 'Basement Midsummer Night Dream', Jongeren Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Oost-Souburg Slan met Keltische ballads en tunes, Historische kerk, 20.00 uur Rilland Cabaret Wouter Deprez met 'Hier is wat ik denk', Luctor et Emergo, 20.00 uur Sint Kruis Veerle Peeters en Jan Vermeulen met Schubert repertoire, Dorpskerk, 20.00 uur Terneuzen Ramón Valle enThe Cuban Jazz Family, Porgy en Bess, 21.00 uur Vlissingen Optreden Busted Feet, Café De Concurrent, 23.00 uur ZONDAG 8 FEBRUARI Ellewoutsdijk Vocaal Ensemble Voci Misti en Co- darts Klarinettrio, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Middelburg Muzikale voorstelling Pinokkia, Thea tergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Concert Willem Vermandere, Kloveniersdoelen, 15.30 uur Terneuzen Open Haard Concert Ragazze Kwartet met 'Haute Couture', Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Harpconcert: Astrid Haring Ernestine Stoop, 't Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Muziekoptreden: Broazinha, Atrium, Ter Reede, 14.30 uur MuziekPodium Zeeland: Euterpe Baro que Consort, St. Jacobskerk, 15.30 uur Zierikzee Zangmanifestatie 'ZierikZingt', Nieuwe Kerk, 15.00 uur WOENSDAG 11 FEBRUARI Middelburg Kinderen voor Kinderen 5+, Schouwburg, 13.30 en 17.30 uur Terneuzen Toneel 'Geluk' met o.m. Porgy Frans- sen en Renée Fokker, Scheldetheater, 20.00 uur DONDERDAG 5 FEBRUARI Goes Ali B Bekend(t), De Mythe, 20.00 uur. (speciaal voor HZ Cult van 16.00 - 17.00 uur voorstelling voor scholieren middelbare scholen); Kleinkunst Roel C. Verburg met 'Dat Sowieso', Podium 't Beest, 20.00 uur Middelburg Jan Jaap van der Wal: 'Dystopia', De Spot, 20.30 uur Terneuzen Toneel 'De Draad' en 'De Maagd', Thea- terloods B, Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 6 FEBRUARI Ellewoutsdijk Gebroeders Bin en Theo van Teijlingen met 'Morgen jaagt mijn kogel', 't Kerkje van Ellesdiek, 20.00 uur Goes Sing-In van Zij en Zeeuws met Joke Buis, Ontmoetingskerk, 20.00 uur 's Heer Hendrikskinderen Toneelvoorstelling 'Schaduwen', TV Heer Hendrik, Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Heinkenszand Cabaret Mark van de Veerdonk 'TOF', De Stenge, 20.15 uur Middelburg Concert Zeeuwse Muziekschool, Zeeuwse Concertzaal, 19.30 uur Memphis Maniacs, De Spot, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Literaire muziekvoorstelling: 'Zeilen op een vreemde zee', De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Jörgen Raymann Brainpower 'Twee-eiig', Scheldetheater, 20.00 uur Literatuur en Singer-songwriter Pieter Sparre Zoon, Porgy en Bess, 20.30 uur Vlissingen Optreden leerlingen v balletschool Isa bella Zwaan, Ter Reede, 19.30 uur Muziekoptreden: Memphis Maniacs, Arsenaaltheater, 21.00 uur Muziekoptreden: Y'AbbaDo, Panta Rhei, 22.00 uur ZATERDAG 7 FEBRUARI Goes Cabaret Urbanus Zelf, De Mythe, 20.00 uur Racoon presenteert nieuwe album 'All in Good Time', Podium 't Beest (uitverkocht) 's Heer Hendrikskinderen Toneelvoorstelling 'Schaduwen', TV Heer Hendrik, Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Kapelle Huiskamerconcert door kleinkoor 'Concentiono' Herv. Kerk, 19.30 uur Kortgene Singer-songwriter Marike Jager, De Pompweie, 20.00 uur Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45