PZC Aggieland maakt er met het nieuwe album You make my day een feestje van en viert ook nog eens dat het tien jaar bestaat. Ze treden zaterdag op in de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Aggieland is het duo Aggie de Kruijf en Stephan Jankows ki. Afgelopen jaar verscheen het mooie integere en ener gieke album You make my day als opvolger van Hea ding for the sun uit 2008. Op 7 februari, de dag van het optreden in theater de Wegwijzer, is het exact tien jaar geleden dat het debuutalbum Welcome to Aggieland werd uitgebracht. „Tijd voor een jubileumfeestje dan maar?", zegt zangeres en componiste Aggie de Kruijf. Het begon dus allemaal een decennium te rug, toen de Eindhovense zangeres met The Very Girls door Amerika toerde. De eerste schreden naar een eigen repertoire dienden zich toen net aan. „We speelden in een stadswijk in het stadje Bryan in Texas. Daar is een landbouwhogeschool en de studenten worden Aggies genoemd. Op de watertoren stond met enorme letters 'Welcome to Aggieland'." Toen ging het belletje rinkelen. „Sindsdien staat Aggieland voor alles wat ik met mijn muziek doe. Ik had inmiddels wat teksten geschreven, uitgedaagd door Stephan, die er vervolgens wat melodieën opzette. Met hem heb ik ook het debuutalbum opgeno men." Aanvankelijk trad zij op met andere begelei ders, omdat Stephan het erg druk had. „Sinds 2007 spelen we als vast duo, soms aangevuld met gastmusici." Jankowski is niet de eerste de beste. Hij is bekend als vaste gitarist bij Ad van Meurs, The Watchman en The very girls. Hij speel de jaren in de formatie van saxofoniste Ro sa King en nam onder meer op met Geor gië Fame, Arthur Umbgrove, Rick de Vito en Sister Sledge. Vorige week was Jankows ki nog gast in Cinecity in Vlissingen bij de première van de film Braziliaanse koorts. Daarvoor verzorgde hij de soundtrack. Hij draagt ook bij aan de composities van De Kruijf. „Het zijn allemaal mijn teksten en driekwart van de muziek is van mij. De rest en de arrangementen zijn van Step han." Ze kregen een 'mooi compliment voor het album You make my day: „Lo-fi is high energy (lo-fi: Low fidelity, is het opnemen of afspelen van muziek in een lagere kwali teit dan technisch haalbaar). Ik heb een lichte stem en het gevaar bestaat dat de mu ziek dan te zoetjes wordt ingekleurd. Maar Stephan is energiek en dat is terug te ho ren in de muziek." Het album is veelzijdig en haakt aan bij de Amerikaanse volksmuziek, de blues en de West-Europese folk. Het zijn invloeden die het duo verwerkt in een herkenbaar eigen geheel. De teksten zijn net zoals de overge leverde equivalenten verhalend en gaan over wezenlijke, alledaagse zaken, zonder zwaarwegend of belerend te zijn. De melodie moet passen bij de tekst en de tekst moet de melodie ondersteunen, vindt ze. „Als die twee niet direct bij elkaar aan sluiten, dan laat ik de tekst of melodie lig gen. Bij het componeren speelt gemoeds toestand wel een rol ja." Aggieland heeft niet stilgezeten. De eerste cd was een uitbarsting van twaalf liedjes die op een plaat kwamen. Tien jaar later zit er in You make my day meer balans en is er dialoog ontstaan tussen Aggie en Ste phan. donderdag 5 februari tot en met woensdag 11 februari 2015 UitGids Restaurant Tafelen: reserveren noodzakelijk PAGINA 6 EN 7 Strao staat weer voor de deur PAGINA 12 Ronald Rietman en Aggie de Kruijf: tien jaar Aggieland. foto Stephan Jankowski. door Marius Roeting Welkom in Aggieland Aggieland van Aggie de Kruijf en Stefphan Jan kowski. Zaterdag 7 februari aanvang 20.30 uur in de theaterzaal van De Wegwijzer Nieuw- en Sint Joosland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44