Defensie assisteert politie bij beveiliging Een van verdachten in zedenzaak Valkenburg maakt einde aan leven 54,95 IN HET NIEUWS 3 m- deze plek heeft de gemeente een supermoskee gepland waar alle moslims van de drie huidige mos keeën in Gouda samen zouden kunnen komen. „Wij hebben niets tegen mos lims. Echt niet. Ieder zijn geloof. Maar dit is te gek voor woorden", zegt Dieuwertje. „Net als al mijn buren vinden we het verschrikke lijk, want het wordt hier elke vrij dag enorme druk. Zoveel mensen geeft een enorme herrie en over last en daar zitten we niet op te wachten. Het is al zo druk met vijf scholen hier dicht op elkaar." Ze heeft een dochter van 9 jaar, die geregeld alleen vanuit school naar huis loopt. „Je denkt toch niet dat ze dat nog mag als hier el ke vrijdag 1.500 mannen rondlo pen. Want het zijn alleen man nen. Als het Nederlandse man nen zijn, vind ik het ook niet goed, hoor." Er zou beter een gebouw kunnen komen waar iedereen iets aan heeft, vindt Jenny Vermeer, die met andere leden van de wijkvere- niging een petitie tegen de komst van de moskee heeft getekend. „Het is om te beginnen een lelijke moskee", zegt ze. „En dan die her rie, de enorme hoeveelheid men sen en auto's. Als je pech hebt, schalt het avondgebed straks ook nog door de wijk. Ik begrijp niet dat de gemeente zo'n enorme moskee midden in een woonwijk wil zetten. Zoiets moet in een bui tenwijk, net als een discotheek, waar je de overlast heel goed mee kunt vergelijken." De familie Blok kan er niet zo mee zitten. Ze wonen schuin te genover de voormalige kazerne waar de moskee zou moeten ko men. „We hebben in Boskoop Zoiets moet in een buitenwijk, net als een discotheek vlak naast een moskee gewoond en daar hebben we nooit een cent je last van gehad", vertelt de doch ter. „Sterker nog, die wijk is er enorm van opgeknapt, want de moslims onderhielden alles pico bello, inclusief de bloemperken van de gemeente. Dus wij zijn niet bang voor overlast. Wel zou het beter zijn als de ingang aan de andere kant komt, dan hebben be woners er minder last van." Tandtechnicus Buitelaar heeft ook niets tegen een andere cul tuur, maar in de nog nieuwe prak tijk recht tegenover de kazerne noemt hij zo'n concentratie van gelovigen toch te veel van het goe de. „Ik ben niet bang dat klanten weg zullen blijven, maar ik vraag me wel af waar de gelden voor zo'n enorm project vandaan ko men. Ik heb begrepen dat de le den 1.500 euro per gezin zouden bijdragen, maar dat lijkt me on waarschijnlijk. Juist in deze groep is de werkloosheid hoog en is dat een bedrag dat ze niet zomaar kunnen opbrengen. Dan vraag je je toch af of het geld uit dubieuze kanalen komt." Voor de Turkse eigenaar van een Doner snackkar hoeft er ook geen moskee te komen. „Ik zit niet op meer klanten te wachten. Vrijdag is toch al mijn drukste dag. Mijn belangrijkste bezwaar is dat ik weliswaar als moslim ben opge voed, maar niks heb met geloof. Dat geeft alleen maar ellende in de wereld. Tijdens Adam en Eva bestond er nog geen geloof. Dat had zo moeten blijven. In plaats van een moskee zou er beter iets kunnen komen waar mensen een opleiding kunnen volgen. Daar heb je veel meer aan. Er zijn al zo veel moskeeën, het is zonde van de ruimte en het geld." Vandaag komt de regering met een brief hierover, melden diver se media. De kabinetsmaatregelen volgen op kritische vragen van fractie voorzitters van de zeven grootste oppositiepartijen vorige week. De leiders van onder meer SP, CDA, PW en D66 eisten opheldering van premier Mark Rutte over de capaciteit van politie en inlichtin gendiensten. Vanuit de politievak bonden en gemeenten werd al ge klaagd over de werkdruk omdat steeds meer agenten worden inge zet voor de beveiliging van gebou wen en instellingen, zoals de Tweede Kamer, ambassades en sy- nagoges. De marechaussee kan dat nu deels overnemen. De mare- chausse is een politiekorps met militaire status en valt onder De fensie. De oppositie betwijfelt daarnaast of de inlichtingendiensten AIVD en MIVD voldoende mankracht hebben om teruggekeerde Syrië- en Irakgangers te volgen. De par tijen willen weten of de diensten wel genoeg geld hebben om alles te doen wat ze moeten doen. Het bericht van gisteren dat de dien sten jihadist Omar H. uit het zicht zijn verloren, lijkt die scep sis over de capaciteitsproblemen te rechtvaardigen. Premier Mark Rutte meldde eer der in een Kamerdebat nog dat de AIVD en MIVD momenteel over genoeg budget beschikken. Wel komt er nu een onderzoek of dat op de lange termijn ook het geval is. Volgens bronnen rond het onder zoek gaat het om de man die bij de politie-inval in oktober 2014 op heterdaad werd betrapt en als eerste werd opgepakt. Hij zou niet meer opgewassen zijn ge weest tegen de spanningen die de affaire met zich meebracht. Het OM zegt de dood van de man te betreuren. „Het is ons bekend dat deze man zelfmoord heeft ge pleegd", aldus een woordvoerster. „Hij was inderdaad verdachte in het onderzoek." Bij de politie-in val vorig jaar betrapten agenten in een appartement van hotel Bot terweck een man die seks had met de 16-jarige. Het meisje was als vermist opgegeven. De 21-jari- ge Armin A. zat op de wc toen de politie het appartement binnen viel. A. geldt als hoofdverdachte. Hij zou als loverboy hebben ge fungeerd. Hij had een gsm bij zich met een klantenlijst, in een prullenbak werden gebruikte con dooms gevonden. A. zit vast. Tijdens een pro-forma-zitting, eind januari, werd de omvang van de zaak duidelijk. Officier van jus titie David van Kuppeveld liet we ten dat vijftig mannen bezoek van de politie kunnen verwach ten. Ze zullen gedagvaard worden als getuige én als verdachte. Van Kuppeveld: „Iedere klant die ik vind, komt getuigen in de rechtszaak tegen A. Dat het gevol gen kan hebben voor hun huwe lijk of relatie, daar zit ik niet mee. Deze mannen hadden tegen beta ling seks met een minderjarige. Het is strafbaar." 4 seizoenendekbed mèt kussens! Verkrijgbaar in verschillende maten Schrijf je nu in op www.sureetdeal.nl/inschrijven en ontvang een welkomstverrassing! DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 buurtbewoonster Jenny Vermeer Recent werd de Westermoskee in Amsterdam voltooid. Het is niet bekend of de waarde van omlig gende huizen daalt door de komst van de moskee, foto Dingena Mol/HH DEN HAAG - Het kabinet gaat mare chaussees inzetten bij de beveili ging van gebouwen en instellingen. Vanwege de terreurdreiging neemt de werkdruk bij de politie toe, de inzet van de marechaussee moet agenten ontlasten. Ook kan de ma rechaussee zwaarder bewapend worden. De oppositie wil weten of AIVD en MIVD de mensen hebben om Syrië- en Irakgangers te volgen. door Stefan Gillissen en Marco van Kampen VALKENBURG - Een van de tiental len mannen die verdacht worden van seks met een 16-jarig meisje in hotel Botterweck in Valkenburg heeft onlangs een einde aan zijn le ven gemaakt. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie (OM). 65% korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3