PEC Zwolle gaat Feyenoord voorbij SPORT 37 Ivoorkust met trefzekere Kanon naar finale De wedstrijd in het IJsseldelta-sta- dion begon een kwartier later om dat de spelersbus van FC Dord recht in de file was komen te staan, maar toen de hekkensluiter van de eredivisie eenmaal was ge arriveerd noteerden de Dordtena- ren direct de eerste kans van de wedstrijd. Joris van Overeem schoot na vijf minuten laag in de hoek, maar doelman Warner Ha- hn kon de bal nog net naast tik ken. PEC Zwolle nam daarna het initia tief in de wedstrijd, maar creëer de ondanks een veldoverwicht nauwelijks kansen. Vlak voor rust kwam de thuisploeg dan toch op voorsprong. Een schot van Becker werd nog gekeerd door Te Loeke, maar de doelman was kansloos op de rebound van Stef Nijland: FC Dordrecht kreeg na rust moge lijkheden om wat aan de achter stand te doen, maar speelde de aanvallen niet goed uit of had pech in de afronding. De beste kans voor Dordt was een kwartier voor tijd voor invaller Rick ten Voorde, die de bal ineens uit de lucht nam op een voorzet van Fer nando Lewis, maar de bal beland de via de grond tegen de lat. Kort daarop besliste Zwolle de wedstrijd via Becker, die de bal na een snelle aanval langs Te Loe ke schoot. In de slotfase liep Zwol le nog uit naar 4-0. Ben Rienstra krulde de bal nog via de handen van Te Loeke in de kruising, waar na Nijland voor zijn tweede tref fer van de avond tekende. Hij tik te de bal over de doellijn, na een pass van Becker. FC Dordrecht blijft door de forse nederlaag de nummer achttien van de eredivisie met elf punten uit 21 wedstrijden. De achterstand op NAC, dat dinsdag thuis met 2-0 verloor van PSV, blijft vier punten. BATA - Ivoorkust heeft zich in Ba- ta in Equatoriaal-Guinea als eer ste ploeg geplaatst voor de finale van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Hervé Renard was gisteravond met 3-1 te sterk voor DR Congo. In de finale speelt Ivoorkust tegen de winnaar van het duel tussen Ghana en het gast land, dat vandaag op het program ma staat. Wilfried Kanon vervulde bij Ivoorkust een belangrijke rol. Op de avond dat zijn club ADO Den Haag met 2-0 won van FC Twen te, maakte de 21-jarige verdediger in de 68e minuut het derde en be slissende doelpunt voor zijn ploeg. Eerder waren Yaya Touré en Gervinho namens Ivoorkust tot scoren gekomen. Voor DR Congo bracht Dieumerci Mboka- ni in de 24e minuut de gelijkma ker op zijn naam. Cibulkova komt niet in actie in Fed Cup Slowakije kan tegen Neder land niet beschikken over tennisster Dominika Cibul kova. De nummer achttien van de wereld heeft beslo ten de ontmoeting van zater dag en zondag in de Fed Cup te laten schieten. Danie- la Hantuchova meldde zich eerder al af, evenals de zieke Jana Cepelova. De winnaar van de wed strijd mag een promotie-de gradatieduel spelen voor een plek in de wereldgroep. Eerste overwinning Kerkhove in 2015 Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren haar eerste en kelpartij van 2015 gewon nen. De 23-jarige Zierikzee- se was in de eerste ronde van het 25.000 dollartoer- nooi in Glasgow te sterk voor Laura Schaeder: 6-3 6-4. De nummer 213 van de wereld kwam in de eerste set met 3-2 achter en in de tweede met 3-0, maar knok te zich tweemaal terug te gen de Duitse qualifier. Loosveld selecteert broers Bouzambou Bondscoach Marcel Loos veld heeft de broers Saïd en Hoessein Bouzambou gese lecteerd voor de dubbele oe feninterland van het Neder lands zaalvoetbalteam tegen Slowakije. Khalid EI Hattach, net als de gebroeders afkomstig uit Vlissingen en eveneens spe ler van de Belgische zaal voetbalclub Gelko Hasselt, is niet opgenomen in de selec tie. Hij kampt met een knie blessure. Ajax zonder Klaassen tegen AZ Davey Klaassen is vandaag niet beschikbaar voor het duel van Ajax met AZ. De middenvelder heeft toch weer last van de buikblessu re, die hem eerder aan de kant hield. Ook Thulani Sere- ro, die met een liesblessure ontbrak tegen Vitesse, is niet fit. Doelman Jasper Cil- lessen is onzeker voor het duel. De keeper is in de nacht van dinsdag op woens dag ziek geworden. Huntelaar moet vier duels toekijken De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond heeft de straf voor Klaas-Jan Huntel aar verlaagd. De spits van Schalke 04 werd afgelopen zaterdag in het duel met Hannover 96 met een rode kaart van het veld gestuurd, waarop hij voor zes duels werd geschorst. Nu is die straf teruggebracht tot zes wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk, plus een boete van 15.000 euro. DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 Spits Mark Uth viert een van de treffers van Heerenveen samen met Sam Larsson, die voor twee Friese treffers tekende in het duel met Feyenoord (3-1). foto Vl-images ZWOLLE - PEC Zwolle is de nieuwe nummer drie van Nederland na een thuisoverwinning op FC Dord recht. De Zwollenaren wonnen gis teravond in een matige wedstrijd met 4-0 door doelpunten van Stef Nijland (twee), Sheraldo Becker en Ben Rienstra. De ploeg van trainer Ron Jans stijgt daarmee van de vier de naar de derde plaats, omdat con current Feyenoord eerder op de avond onderuit ging bij sc Heeren veen (3-1). 1-0. 39 PEC Zwolle schreef gisteravond op nieuw drie punten bij en kwam daar mee op een totaal van 39 punten uit 21 wedstrijden. De ploeg bezet daar mee de derde plaats in de eredivisie. APELDOORN GLASGOW ZEIST AMSTERDAM GELSENKIRCHEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36