Schreuder: Verloren van een beter team Vitesse en Willem II schrijven drie punten bij Gefopte Blom snakt naar videoscheidsrechter 36 SPORT EREDIVISIE Trustbri/ Dromen van Rotterdammers vervliegen in de Friese winterkou. Heerenveen verslaat Feyenoord in eigen huis met 3-1. Trainer Alfred Schreuder van FC Twente was duidelijk in zijn ana lyse van de nederlaag tegen ADO Den Haag (2-0). „Het was een ver diende overwinning van ADO", aldus de oefenmeester. „Als je denkt dat je na drie over winningen op rij het wel op 87 procent kunt doen, dan verlies je van een ploeg die beter als team speelt. En dat deed ADO van daag." Hakim Ziyech schoot in de eerste minuut een vrije trap op de lat, maar dichterbij een doelpunt kwam Twente eigenlijk niet. „Na zo'n vrije trap denk je dat het mis schien wel gaat", aldus Schreuder. „Maar uiteindelijk moet je iedere dag weer laten zien dat je beter wil worden. Dat je alles geeft. Dat heb ik vandaag niet gezien." Dankzij de overwinning passeert ADO Go Ahead Eagles op de rang lijst, dat dinsdag met 0-0 gelijk speelde tegen Excelsior. De eredi visieclub uit Den Haag staat nu op een veertiende plaats, met twintig punten uit 21 wedstrij den. Twente blijft zesde. Vitesse had in Leeuwarden wei nig problemen met Cambuur. Voor de Arnhemse club kwamen Valeri Qazaisjvili (ruim tien mi nuten voor rust) en Denis Olinik (ruim tien minuten na rust) tot scoren. Door de verdiende zege klom Vit esse over SC Cambuur naar de ne gende plaats. De Friese club heeft in 2015 in vijf wedstrijden, inclu sief de KNVB-beker, nog niet ge wonnen. Het duel in Leeuwarden moest tien minuten voor tijd even wor den stilgelegd om sneeuwruimers de gelegenheid te geven om de lij nen op het veld weer zichtbaar te maken. In Tilburg moest het thuisplu- bliek lang wachten op een doel punt. Tien minuten voor tijd zorg de Robbie Haemhouts er met een treffer voor dat Willem II de drie punten in eigen huis hield: 1-0. Daardoor ging de ploeg directe te genstander FC Utrecht voorbij op de ranglijst. Willem II bezet mo menteel de elfde plaats, met 27 punten. Utrecht is nu de nummer twaalf, met drie punten minder. HEERENVEEN - Als er nog mensen over waren in Rotterdam-Zuid die durfden te dromen van een volle Coolsingel in mei, dan zul len ook die na gisteravond defini tief met een kater ontwaakt zijn. Op een winterse avond in Fries land schoot een bij vlagen werve lend SC Heerenveen de laatste sprankjes hoop van Feyenoord op de eerste landstitel sinds 1999 aan flarden. Het gat met koploper PSV (zeven tien punten) is inmiddels belache lijk groot en ook nummer twee Ajax (vijf punten meer en een wedstrijd minder) dreigt nu uit zicht te raken, zeker als de Am sterdammers vanavond van AZ winnen. Feyenoord moest door de 3-1-ne- derlaag in Friesland de derde plaats op de ranglijst gisteravond zelfs over doen aan PEC Zwolle, dat met 4-0 won van hekkenslui ter FC Dordrecht. Het waren de kille feiten op een donkere avond waarop de Feyenoorders met ge bogen hoofden het veld in het Abe Lenstra Stadion verlieten. „Dit is geen goed seizoen", liet een teleurgestelde aanvoerder Jor- dy Clasie zijn hart spreken. Het is de enige juiste conclusie van de captain van een ploeg die dit sei zoen als doelstelling had om zo lang mogelijk mee te doen om het landskampioenschap, maar die daar goed halverwege de com petitie al totaal geen aanspraak meer op kan maken. Feyenoord werd gisteravond in Heerenveen afgetroefd op twee van de eigen kwaliteiten, waar het zo graag mee koketteert: pas sie en duelkracht. Vooral de dit seizoen zo vaak geprezen verdedi ging van de Rotterdammers bleef ver onder de maat. Sven van Beek en Miquel Nelom speelden niet best, Terence Kongolo en Khalid Bouhlarouz nog slechter. Doel man Kenneth Vermeer, die zijn ploeg ook een paar keer met pri ma reddingen op de been hield, ging bij de 2-1 van Heerenveen op zichtig in de fout. Feyenoord leek vaak niet op Feyenoord, Heeren veen des te meer. De Friezen, die in de voorbije transferperiode Daley Sinkgraven naar Ajax zagen vertrekken, blij ken daardoor absoluut niet ver zwakt. Zijn Zweedse vervanger Si mon Thern, die overkwam van Malmö FF, was gisteren een van de betere spelers op het veld. Een andere Zweed, Sam Larsson, groei de zelfs uit tot absolute uitblin ker. Met zijn soms onnavolgbare dribbels deed hij zijn bijnaam 'Samba' eer aan en maakte hij de Feyenoord-defensie dol. Met zijn twee doelpunten had hij een groot aandeel in de 3-1-overwin- ning. We werden gemakzuchtig, hautain en liepen achteruit „Ik ben al heel oud en al heel lang trainer, maar dit is een van de mooiste overwinningen die ik heb meegemaakt. Op deze manier terugkomen van een 0-1-achter- stand en met 3-1 winnen. Fantas tisch", zei Heerenveen-trainer Dwight Lodeweges. Toch begon Feyenoord gisteren niet slecht aan het duel, vond ook Feyenoord-coach Fred Rutten. „Maar nadat we op een o-i-voor- sprong waren gekomen, kwam er iets in de ploeg dat niet bij ons hoort. We werden gemakzuchtig, hautain en liepen achteruit in plaats van vooruit te verdedigen." Die openingstreffer van Feye noord was overigens wel een plaatje. Jens Toornstra speelde Co- lin-Kazim Richards in de loop aan en de zo vaak bekritiseerde spits haalde op de rand van het strafschopgebied verwoestend uit: 0-1. Nadat Terence Kongolo kort voor rust een enorme kans op 0-2 had laten liggen, was het meteen daarop wel raak. De hele Feyenoord-defensie keek toe hoe Thern richting het strafschopge bied dribbelde en met een lepe schuiver Vermeer passeerde. Dertien minuten na rust verkeek Vermeer zich volledig op een schot van Sam Larsson, waarmee Heerenveen op 2-1 kwam. „Een vervelende goal, waar wij niet meer overheen wisten te komen", aldus Rutten. Toch was Feyenoord nog heel dicht bij de 2-2. Lex Immers bood Kazim een riante mogelijkheid, maar de spits kopte van dichtbij ruim naast het Heerenveen-doel. Meteen daarop viel de 3-1. Ander maal reet Heerenveen met een fraaie aanval de Feyenoord-defen sie uiteen en opnieuw was het Larsson die als afmaker aan het eind stond en zo de 3-1-eindstand verzorgde. „Beelden zouden voor een scheidsrechter meteen heel veel duidelijk maken tijdens de wed strijd", zei Blom, die aangeslagen het Rat Verlegh-stadion verliet. Blom schreef in Breda geschiede nis door al na 29 seconden de ro de kaart te trekken voor PSV-ver- dediger Willems, die weliswaar wild kwam inglijden op Gill Swerts, maar de Belg daarbij niet raakte. Nooit eerder werd een spe ler zo kort na de aftrap van het veld gestuurd. Toen Blom na af loop met zijn drie assistenten in de catacomben de beelden terug keek, trok zijn gezicht wit weg. „Ik moet met de billen bloot: dit was geen rode kaart." De Belg beweerde dat hij was op gesprongen om de wilde tackle van Willems te ontwijken en zichzelf vervolgens blesseerde bij zijn val. „Ach, ik vind het vooral heel oncollegiaal", wees Blom met de beschuldigende vinger. Uiteindelook seponeerde de aan klager betaald voetbal de rode kaart voor Willems, waardoor de verdediger zaterdag tegen FC Utrecht 'gewoon' mee kan doen bij PSV. Ondertussen hoopt Blom dat de voetbalarbiters, net als hun collega's in bijvoorbeeld het hock ey, zo snel mogelijk assistentie krijgen van een videoscheidsrech ter. „Dat zou een hoop schelen." Feyenoord op alle fronten afgetroefd DEN HAAG - ADO Den Haag heeft een belangrijke overwinning ge boekt op FC Twente. De ploeg van Henk Fraser won gisteravond op ei gen veld met 2-0 van de Tukkers. De Oekraïner Aleksandr Jakovenko opende na een klein kwartier de score. Roland Alberg benutte in de slotminuut een strafschop. Alfred Schreuder LEEUWARDEN/TILBURG - Vitesse heeft na de thuiszege tegen Ajax (1-0) ook de uitwedstrijd tegen SC Cambuur gewonnen. De ploeg van trainer Peter Bosz zegevierde gis teravond in het besneeuwde Fries land met 2-0. Ook Willem II schreef drie punten bij. De Tilbur- gers zegevierden in eigen huis te gen FC Utrecht: 1 -0. door Jan Martens Feyenoord-trainer Fred Rutten BREDA - Wat Kevin Blom betreft, krijgen scheidsrechters tijdens voet balwedstrijden zo snel mogelijk hulp van camerabeelden. De arbi ter moest dinsdag na de Brabantse derby tussen NAC Breda en PSV (0-2) door het stof toen hij zag wat heel Nederland al twee uur wist: de rode kaart voor Jetro Willems was onterecht gegeven. Stef Nijland juicht na de openingstreffer tegen FC Dordrecht. De spits van PEC Zwolle tekende uiteindelijk voor twee doelpunten, foto Vl-images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35