De Bruijn kan weer stap maken 66 66 Je hebt nog steeds talent nodig, je moet nog steeds veel trainen en je moet nog steeds gezond eten ZEELAND 33 dé weg naar succes is, maar een deel er van", legt Loontjens uit. „Je hebt nog steeds talent nodig, je moet nog steeds veel trainen en je moet nog steeds ge zond eten en voldoende rust nemen. Cheqio helpt je daarbij het verschil te maken. Het helpt je bij het maken van het laatste, winnende punt." Van der Vlugt: „Wat epo, wél een dopingmid- del, doet bij wielrennen, is het verho gen van het basisniveau. Dat middel zorgt ervoor dat een renner echt beter is. Cheqio verhoogt dat niveau waarop je aan een wedstrijd begint niet, maar helpt je dat niveau langer vast te hou den. Het gaat de verslapping tegen. Je wordt dus effectiever." De fabrikant is dus overtuigd, maar claimt bewust niks. Cheqio BV zegt niet: als je dit inneemt, dan levert het je het dat op. „Wij laten het claimen aan de sporters over", stelt Van der Vlugt. „Die kunnen zelf ondervinden hoe het voor hen werkt." Sommige sporters zijn volop overtuigd van de werking, zoals de driebanders Jean Paul de Bruijn en Jean van Erp, en komen er ook mee naar buiten. Van Erp heeft al laten weten dat hij zijn eerste nationale titel, half januari opgestreken, aan Cheqio dankt. Anderen laten zich er minder makkelijk over uit. Van der Vlugt: „Wij weten dat er nog meer spor ters zijn die afgelopen weken ons pro duct gebruikten en opeens grote toer nooien wonnen. Voor de buitenwereld echt verrassende resultaten. Maar die zeggen niet: dat komt onder meer door Cheqio. Enerzijds omdat ze, als ze iets goeds gevonden hebben, het niet aan de grote klok willen hangen, want dan gaat de concurrent er ook mee aan de haal. En anderzijds omdat het hun eer gevoel aantast, want je gaat niet snel zeggen dat je dankzij een bepaald mid deltje gewonnen hebt." Cheqio durft (nog) niet al te enthou siast reclame te maken met sporters als De Bruijn. Immers, de eerste reactie van het publiek zal zijn: die positieve woorden zijn gekocht. „Nederland is kri tisch, soms cynisch. Men neemt het niet zomaar aan", zegt Loontjens. „Maar we hopen toch dat het nieuws over ons zich als een olievlek ver spreidt. We zien nu al herhaalbestellin- gen binnenkomen, dus er is wel echt ge loof erin." Uiteindelijk wil men ook voet aan de grond krijgen bij denkspor- ters, darters, golfers en boogschutters. Daarnaast denken Loontjens en Van der Vlugt dat Cheqio ook kan werken bij uitoefenaars van precisieberoepen. „Denk aan puntlassers, topkoks die bor den op moeten maken.Er is nog veel terrein te winnen voor ons." Het moest 100 procent goed zijn, want het komt wel in iemands lichaam terecht liteit. „En bij ons moest het too procent goed zijn, want het komt wel in ie mands lichaam terecht", benadrukt Van der Vlugt. „Uiteindelijk hebben wij de afzonderlijke ingrediënten, het mengsel van alle ingrediënten en het eindpro duct in laboratoria laten testen. Om vol strekt zeker te weten dat er niet iets ver keerds in zat." Loontjens: „En bij elke nieuwe productie wordt dat gedaan. Het duurt dan ook maanden voordat je weer een nieuwe voorraad hebt." De slogan die de makers bij Cheqio be dacht hebben, is: 'part of your winning ritual'. „We stellen daarmee dat dit niet Driebander Jean Paul de Bruijn werd in november derde op het wereldkampioenschap in Zuid- Korea. Misschien wel dankzij Cheqio kwam hij zo ver. „Je weet het nooit helemaal zeker", zegt de Hulstenaar. „Wellicht was het me ook gelukt zonder het middel. Maar ik voelde me op spannende momenten in het toernooi wel heel rustig. Ik denk dat het mid del dus wel aan mijn prestatie heeft bijgedragen." De Bruijn (49) was nooit op zoek naar een concentratiemiddel, maar vindt het prettig dat het er nu is. „Elke bil jarter maakt tig momenten mee dat-ie be zwijkt onder de druk omdat de spanning 'm even te veel wordt. Dan is het goed dat er iets bestaat dat de negatieve Jean Paul kanten van de de Bruin spanning, het zweten het het trillen, onderdrukt. Als je trilt ga je fouten maken en die kunnen in een partij direct worden afgestraft door de ander." De Zeeuws-Vlaming was één van de proefpersonen in de aanloop tijd. Hij gaf de makers feedback, niet zozeer over de samenstelling, maar meer over de smaak van het product. „Het moet immers ook een beetje lekker zijn, anders neem je het niet." Hoeveel Cheqio bijdraagt aan zijn prestaties op de biljarttafel, durft De Bruijn niet in een percentage uit te drukken. „Maar het biedt je wel weer de mogelijkheid een stap te maken. Topsporters zijn al tijd op zoek naar manieren om verder te komen. Ik train al veel, leef gezond en eet verantwoord. Dit middel zorgt dan nog voor iets extra's." DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 meer foto Hollandse Hoogte Albert van der Vlugt (links) en Rudy Loontjens van Cheqio BV, dat op 1 januari een nieuw voedingssupplement lan ceerde. foto Ruben Oreel Albert van der Vlugt Rudy Loontjens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33