Nieuw leven in de open tafel met nieuwe koks 'Scholen ruilen van gebouw bij ruimtegebrek' WALCHEREN 29 VLISSINGEN - „We proberen de open tafel nieuw leven in te bla zen. Dit is voor ons een proefpe riode om te zien of er daadwerke lijk behoefte aan is", zegt Inez Ruysink, beheerder van het wijk centrum Majoraat aan de Van Ho- gendorpweg. Zij nam het beheer van het Majo raat over van Mimi Ruikes, die vanaf het begin van het centrum in t993 in de oude Campus De Ruyter actief was. Ook met de open tafel, de maaltijdvoorzie ning. „De gezamenlijke maaltij den hebben lang heel goed gelo pen, maar er vielen mensen weg, de klad kwam er een beetje in. We hopen zo nieuwe mensen te interesseren." Daarvoor trok het Majoraat nieuwe koks aan die op vrijwillige basis de maaltijden ver zorgen. Lange tijd kostte een warm middagmaal 7,50 euro, maar Ruysink is zich bewust dat die prijs een drempel kan zijn voor wie het niet breed heeft. „Het is ook moeilijk een aardige maaltijd te koken als er maar twee of drie mensen zijn. Hoe meer mensen aan tafel, hoe leu ker je de maaltijd kunt maken." Het Majoraat serveert maandag, dinsdag, woensdag en donderdag een warme maaltijd om 12.15 uur. Wie wil aanschuiven, kan zich daags tevoren opgeven: 0118-471103. Wie zonder vervoer zit, kan worden opgehaald door een vrijwilliger. Tot eind februari kost mee-eten op maandag 3,75 euro. De normale prijs voor een driegangenmaaltijd is vijf euro. Dekker zei dat gisteravond in een vergadering van de commissies maatschappelijke zaken en ruim te bij de behandeling van het plan voor onderwij shuisvesting voor de komende vijftien jaar. Hij komt met zijn opstelling ook tege moet aan de wens die veel raads fracties uitspraken om slimme manieren te vinden voor de huis vesting, in plaats van her en der (tijdelijke) lokalen bij te bouwen, terwijl andere scholen lokalen leeg hebben, of juist slopen. Sommige scholen zullen door de krimp van het aantal leerlingen kleiner worden en zullen meer ruimte vrij krijgen. Een aantal scholen zal zelfs op termijn ne venvestigingen kunnen sluiten. Dat geldt naar verwachting voor de Acaciahof en de Uilenburch. Een uitzondering vormen de re formatorische scholen Herman Faukelius en Petrus Immens. Die groeien juist en dat zal nog jaren zo blijven. Daarom zoeken zij juist naar mogelijkheden om er ruimte bij te krijgen. De Petrus Immensschool maakt sinds deze week gebruik van een lokaal in de nabijgelegen kinderopvang De Meikever in Middelburg-Zuid. De Herman Faukeliusschool heeft een voorkeur voor nieuwbouw, geheel of gedeeltelijk zodat op de hoofdvestiging weer de nodige ruimte vrijkomt. De gemeenteraad legt vooral de nadruk op meer samenwerking tussen scholen, ook al gaat het om openbaar en bijzonder onder wijs. Dat zou ook passen bij de trend waarbij ouders vooral kij ken naar welke school het dichtst- bij staat, en minder naar de achter grond van het onderwijs. Boven dien kwam van veel partijen de opdracht naar wethouder Dekker om creatieve oplossingen te be denken. Groenlinks stelde con creet een ruil van gebouwen voor tussen een school die te veel ruim te heeft en een school die te wei nig ruimte heeft. Dat gebeurt ook, reageerde Dek ker. „Er wordt geprobeerd om slim met gebouwen om te gaan, met een herschikking of een scho- lenruil. We sturen ook meer in het tot stand brengen van samen werking. Volgens sommige scho len doen we dat te weinig, vol gens andere juist te veel." Koningsweg dicht voor aansluiting De Verlengde Aagje Deken straat in Vlissingen wordt maandag 9 februari aangeslo ten op de Koningsweg. Tij dens die klus wordt het doorgaande verkeer op de Koningsweg omgeleid over een tijdelijke weg. Hierdoor is enige verkeershinder te verwachten. Het werk duurt ongeveer drie weken. Begin bouw huizen op locatie school In de Mastgatstraat in Mid delburg is begonnen met de bouw van nieuwe huizen. Op de kavel waar tot zes jaar geleden de christelijke basis school Cederhof stond, ko men een groepswoning voor ouderen met demen tie, van Dagelijks-Leven, en een twee-onder-één-kapwo- ning. Kerktorenklok in reparatie in Ritthem De klok van de Sint Jacobsto- ren loopt weer, nadat die abusievelijk stilgelegd was bij het aanbrengen van led lichtjes. Maar nu is de kerk torenklok in Ritthem sinds een week stilgevallen na on derhoudswerk. De gemeen te Vlissingen zorgt dezer da gen dat een monteur het uurwerk repareert. IWeetal Nehalennia in Speaking Contest Twee leerlingen van scho lengemeenschap Nehalen nia in Middelburg komen op 15 april in Amersfoort uit in de landelijke finale van de Junior Speaking Contest. Dimitri Nieboer (2e klas gymnasium) en Jannis de Reu (3e klas atheneum) wonnen maandag de voor ronde. De Junior Speaking Contest is speciaal voor leerlingen van tweetalig onderwijs. Studenten ruimen Nollestrand op HZ-studenten houden mor gen, vrijdag, de actie 'Clean up the Beach' op het Nolle strand in Vlissingen. De op- ruimactie is een initiatief van de opleiding Internatio nal Business Management Studies en de organisatie Doe Mee, Verlos de Zee! Ie dereen kan meehelpen van af 12.30 uur. Abba-tribute in Panta Rhei Vrijdagavond speelt de Ab- ba-tributeband Y'Abba Do! in Strandpaviljoen Panta Rhei. Aanvang: 22.00 uur. De band speelt onder meer klas siekers als Waterloo, Dancing Queen en Super Trouper. De entree is gratis. DONDERDAG 5 FEBRUARI 2015 Koks Jane Njuguna, Seqa Noori en Linda Baah (van links naar rechts) serveren pindasoep aan leden van de maandagochtend bridgeclub, foto Lex de Meester door Claudia Sondervan Het weekmenu is in te zien op www.majoraat.nl door Maurits Sep middelburg - Scholen in Middel burg moeten desnoods van ge bouw ruilen om ervoor te zorgen dat elke school het goede aantal lo kalen heeft. Dat is één van de op lossingen waarmee wethouder van onderwijs Chris Dekker (SGP) de problemen met gebrek of over schot aan ruimte wil oplossen. Wethouder van onderwijs en gemeenteraad Middel burg zoeken creatieve oplos singen voor huisvesting. VLISSINGEN MIDDELBURG RITTHEM MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29