Steun en toeverlaat voor de zwakkeren houdt er tien jaar n iee op Knekels gevonden bij werk Plaatwerkerij d Keersluisbrug maand dicht voor onderhoud 28 WALCHEREN OPEN TAFEL Vier middagen per week kan ieder komen eten aan de Open Tafel bij wijkcentrum Majoraat in Vlissingen. Voor al haar inspanningen ont ving mevrouw F. Kogeler-Bouche- rie (81) gisteren een koninklijke onderscheiding. Burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg speldde haar de versierselen op die horen bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje-Nassau. Hij deed dat tijdens een vergadering van de WMO Adviesraad, waar van ze sinds 2006 lid is. Veertig jaar lang was zij actief voor Abvakabo/FNV Walcheren. Ook nam ze deel aan de Ontslag commissie van het Arbeidsbureau Vlissingen en de Commissie Be- roep- en Bezwaarschriften Alge mene Bijstandswet in de gemeen te Vlissingen en was ze lid van de Plaatsingscommissie en Commis sie Bezwaar- en Beroep van het Administratief Dienstverlenings centrum Zeeland (Sociale Werk voorziening). Mevrouw Kogeler is ook mede-op richter van de Stichting Werk- Bernard Meijlink, van de Walcher- se Archeologische Dienst, is niet verrast door de vondst. De been deren zijn vrijwel zeker afkomstig van de begraafplaats bij de voor malige Waalse Kerk. Die kerk werd rond 1635 gebouwd en in de achttiende eeuw gesloopt. In de zelfde buurt stond ook de Kleine Kerk. Naar aanleiding van het bouwrijp maken van dit deel van het Schel- dekwartier werd in de periode 2007-2008 een groot archeolo- Er is geen andere reden voor het einde van het festival dan dat het 'mooi geweest' is, zegt Aerssens. „Het was nooit de bedoeling om het tien jaar te doen. Het was iets eenmaligs. In de bestuursvergade- groep Gehandicapten Walcheren en de Stichting Splinter, het pro vinciaal Platform voor Armoede bestrijding. En dan nog maakte zij tijd vrij om te helpen bij de Scouting Flying Dutchman in Vlissingen en organiseert zij jaarlijkse activi teiten het kader van de Nationale Burendag in september en schenkt ze regelmatig koffie tij dens de koffiemiddagen in het Wijkcentrum Palet in Middel burg. gisch onderzoek verricht. Bij de Zware Plaatwerkerij werden res ten van de Waalse Kerk blootge legd. Daarnaast vonden de archeologen ook veel skeletten. De menselijke beenderen die toen werden aange troffen werden verzameld en her begraven. De archeologen konden zeven jaar geleden niet te dicht bij de muren van de plaatwerkerij gra ven omdat daardoor de construc tie in gevaar kon komen. De Walcherse Archeologische Dienst is gisteren van de jongste vondst op de hoogte gesteld. Van ochtend gaat dienst naar het ter rein om deze botten te verzame len. ring hebben we nog eens gespro ken. We hebben het heel graag ge daan en we hebben ons doel ruim schoots bereikt. Het is nu prima zo." Survivorsland zamelt geld in voor de strijd tegen kanker. In de afge lopen negen jaar is 46.000 euro opgehaald en verdeeld over ver schillende organisaties. „We ho pen nu in ieder geval de 50.000 euro te halen", zegt Aerssens. Over de programmering van het festival in augustus laat Aerssens nog niks los. Wie zondag 15 fe bruari in café Het Schuttershof in Middelburg op het podium staan, is wel bekend. Dat zijn de twee VLISSINGEN - „Ik eet hier elke dag dat het kan", verklaart mevrouw Van Anraad. „Al zeker vijftien jaar. Weet u, na het overlijden van mijn man kookte ik wel, maar ik at maar een paar hapjes en dan hoefde ik niet meer. Dat moest an ders, besloot ik toen. Zo kom ik het huis uit en ik eet." De vaste gast aan de Open Tafel kijkt met genoegen naar het gezel schap dat bij wijkcentrum Majo raat in Vlissingen aan de maaltijd zit. Er wordt gemoedelijk gepraat; over hoeveel gezonder warm eten tussen de middag is, over bridge, bands die in de tien jaar dat Survi vorsland bestaat, het vaakst heb ben opgetreden op het festival: de Zeeuwse gitaarrockband Mamilla en de Nirvana-tribute-band Ner- vana, die uit de Verenigde Staten komt. Aerssens: „Het zou wel eens de laatste keer kunnen zijn dat Nervana in Middelburg te zien is." over wonen in de binnenstad en in Paauwenburg, over de docu mentaire over het Nollegat die in de maak is en wat er zo nog ter tafel komt. Mevrouw Van Anraad laat de tafelbel klinken, ten teken dat de eerste gang afgeruimd kan worden. „Vroeger kwam ik met de auto. Ik heb heel wat gereden, naar de havens in Frankrijk, Duits land, en zonder Tomtom. Mijn man zat op de grote vaart. Nu ik niet meer mag autorijden, kom ik met de taxi." Ze is al 88 jaar, knip oogt ze. Niemand aan tafel is jon ger dan vijftig, maar verder is de samenstelling gevarieerd: paren en mannen en vrouwen alleen. Van vrijdag 27 februari 7.30 uur tot en met vrijdag 27 maart 16.30 uur moet alle verkeer tussen de Paul Krugerstraat en Prins Hen- drikweg omrijden. De Provincie Zeeland laat in die tijd groot on derhoud plegen aan de hefbrug. Gemotoriseerd verkeer wordt om geleid via de Sloeweg en de Nieu we Vlissingseweg over de Sloe- brug. Fietsers en voetgangers kunnen over de sluizen bij het NS-station Sari Malipaard van de Wijkraad Paauwenburg is aangeschoven en vijf van de twintig bridgeclub leden van de maandagochtend eten ook mee. „Een idee van onze wedstrijdleidster mevrouw Kem- pe, om na afloop te blijven eten. We proberen het gewoon even uit," vertelt mevrouw Stroom- and. Het bevalt haar best, zegt zij. „Het scheelt weer een dag ko ken." In de keuken maakt Linda Baah het hoofdgerecht af. Ze is sinds drie weken een van de nieuwe koks waarmee de wijktafel en doorstart maakt. Linda kookt maandag, dinsdag en woensdag, Seqa Noori staat haar maandag en dinsdag bij. Jane Njuguna kijkt mee; zij wordt ingewerkt om straks ook een kookdag te verzor gen. „En assistent-beheerder Ge rard Wesdorp kookt ook", voegt Seqa toe. Elke dag wordt samen inkopen gedaan. „Veel groenten. Aardappelstamp, lasagne, pasta, aardappels en groenten en vlees, nasi en bami..." somt Linda het brede kookrepertoire op. Daar ko men geregeld gerechten uit de thuislanden van de vrouwen bij. Zoals jollofrijst uit Linda's land van afkomst, Ghana, met pinda soep vooraf en vanillevla toe: het menu van afgelopen maandag ad 3,75 euro. Het stemde de vijftien bezoekers van de Open Tafel maandagmiddag tevreden. „We weten hoe we met diëten om moeten gaan. Heeft iemand zoutloos eten nodig of kan ie mand ergens niet tegen, dan ko ken we apart. Mijn man heeft sui kerziekte, ik weet hoe dat is", ver klaart Seqa. Voor de kokkinnen is het werk in de grote Majoraatkeu ken een werkervaringsplaats. Alle drie zoeken ze nieuwe banen. „Dit is veel beter dan thuis zit ten", vindt Seqa. „Het is gezellig en ik doe ervaring op in een pro fessionele keuken", lacht Linda. „Het is wel heel anders dan vroe ger, voordat Mimi er meer stop te", vergelijkt mevrouw Van An raad het nieuwe beheer van de Open Tafel. Maar het is fijn als er meer mensen komen. Vorig jaar zaten we hier wel eens met twee ën. Dan is er niet veel aan." via de Piet Heinkade naar de bin nenstad, of het kanaal over via de fiets/voetgangersbrug bij Oost- Souburg. Vanaf twee weken voor de werken worden gele borden ge plaatst om de omleidingen aan te kondigen. De Keersluisbrug is aanstaande za terdag 7 februari een dag niet open voor scheepvaartverkeer op het Kanaal door Walcheren. Dan wordt, van 14.30 tot 21.30 uur, het waterpeil in de binnenhaven van Vlissingen aangepast. Schepen moeten omvaren via het kanaal door Zuid-Beveland. Het autoverkeer heeft die dag wel ongestoord gebruik van de brug. Elke dag samen middelburg - Een steun en toever laat was ze tientallen jaren, waarbij opkomen voor de zwakkeren in de samenleving voorop stond. Voor ar beiders, medewerkers van sociale werkvoorziening, gehandicapten én thuis, voor haar zieke echtge noot die 27 jaar haar verzorging no dig had. VLISSINGEN - Bij de werkzaamhe den aan de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen zijn tweehonderd tot vierhonderd jaar oude menselijke botten tevoorschijn gekomen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Survivorsland stopt. Het Middelburgse muziekfestival dat geld inzamelt voor de strijd te gen kanker, houdt er na tien jaar mee op. Zondag 15 februari is de voorlaatste editie, de laatste is in augustus. „Dat wordt echt een klap per", belooft oprichter en voorzit ter Ruud Aerssens. F. Kogeler-Boucherie: Lid in de Or de van Oranje-Nassau. door Claudia Sondervan Survivorsland begint zondag 15 fe bruari om 17.15 uur. De zaal gaat om 16.30 uur open. De voorverkoop van kaarten voor Survivorsland op 15 fe bruari is in volle gang. Meer informa tie is te vinden op de website: www.survivorsland.nl VLISSINGEN - De Keersluisbrug in Vlissingen over het Kanaal door Walcheren is binnenkort een maand lang dicht voor verkeer. Linda Baah kook maandag, dinsdag en woensdag als vrijwilliger voor de open tafel in het Majoraat, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28