Helpen 'Ik kom steeds terug' almanak Biljarters beter bij de les dankzij Zeeuwse vinding Kunst met dierenschedels 28 en 29 ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 5 februari 2015 25 Na jaren van bezuinigingen verdwijnen nu ook banen en locaties bij Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. Zeemeeuw neemt afscheid met reünie Michiel Verstraten maakt abstracte kunst. Daar voor gebruikt hij onder andere echte schedels van dieren. TERNEUZEN - De Stichting Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen (KOZV) wacht een reorganisatie. Zeker is dat er banen zullen ver dwijnen en dat slechtlopende lo caties sluiten. Onder het perso neel heerst onrust. Hoeveel banen en kinderopvang- locaties op de tocht staan, wil Rianne Vons, directeur van KOZV, nog niet zeggen. „Het per soneel en de ondernemingsraad zijn nog niet op de hoogte ge bracht van de precieze plannen. Dat doen we na de krokusvakan tie, we zijn nu alles nog op een rij aan het zetten." Volgens Vons heeft de stichting na een aantal jaren van forse be zuinigingen en aanpassingen een kritieke grens bereikt. Tussen 2012 en 2014 is al 1,8 miljoen euro be zuinigd door afscheid te nemen van zestig medewerkers met tijde lijke contracten, door efficiënter te werken en minder gebruik te maken van oproepuren. De stich ting kampte in 2014 ook al met een financieel tekort. Bovendien gaapte er een gat in de begroting in 2015. Het tekort is vorig jaar me de veroorzaakt door minder om zet. Vons verwacht dat ook dit jaar: „Ontslagen bij bijvoorbeeld ZorgSaam werken ook door bij ons. Ouders korten op kinderop- vanguren. Als het elders regent, druppelt het bij ons." Tot nu toe zijn geen gedwongen ontslagen gevallen, maar Vons stelt dat nu de fase is bereikt dat alleen een reorganisatie Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen nog overeind kan houden. Er zal worden bezuinigd op de al gemene kosten (overhead) en in de tweede fase wordt ingegrepen bij slechtlopende vestigingen. Vons: „Het is inmiddels wel dui delijk dat de reorganisatie niet zonder pijn kan worden uitge voerd. Er moeten vervelende be slissingen worden genomen en vervelende besluiten worden doorgevoerd. In opdracht van de Raad van Toezicht worden mo menteel verschillende organisato rische wijzigingen (in diverse mo dellen) uitgezocht en doorgere kend. De gehele organisatie wordt daarbij bekeken. Het is absoluut niet zo dat de reorganisatie zich tot één afdeling beperkt." Vons begrijpt dat er veel onrust heerst onder het personeel. „Uiter lijk begin maart informeren we de betrokkenen en de rest van de organisatie." KOZV werkt met 95 gastouders en heeft 45 opvanglocaties in 25 kernen. In 2014 waren er nog loca ties in 27 kernen; een aantal op vanglocaties is al geclusterd, ande re zijn gesloten. De stichting heeft momenteel 250 mensen in dienst. TERNEUZEN - Basisschool De Zee meeuw aan de Schuberthof in Ter- neuzen fuseert 1 augustus dit jaar met basisschool De Stelle vanwe ge een dalend aantal leerlingen. De Zeemeeuw trekt in het ge bouw van De Stelle, dat vlakbij in dezelfde wijk aan de Wagnerhof staat. Het is dus een echt afscheid. Leerlingen en leerkrachten, oud en jong, willen dat niet zomaar voorbij laten gaan. Zaterdagmid dag 26 juni is er een grote reünie: Van 1966 tot heden. Aanmelden kan tot 14 juni via emailadres: wouterswart@kpn mail.nl. Op het dorp heeft de meester het op de basisschool over meehelpen in het huishouden. Hij vertelt hoe hij altijd assisteert bij het stofzuigen en gras maaien. Aan een leerling vroeg hij of die thuis ook wel eens moest helpen met stofzuigen. Het antwoord was kort: nee. „En jij dan?", wendde hij zich tot een andere leerling. „Help jij wel eens met grasmaaien1" Wederom een ontkennend antwoord. Daar stond de meester toch even van te kijken. Was zijn klas extreem luiNee, dat niet. Maar hij had wel de vragen voorgelegd aan die leerlin gen die thuis respectievelijk een zelf denkende grasmaaier en stofzuiger rond zien rijden. Kinderopvang reorganiseert door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Voor de achtste keer stond één van de be kendste Nederlandse schrijvers van nu, Adriaan van Dis, gisteravond in het Terneuzense cultuurcafé Porgy Bess. „Steeds kom ik hier terug", zei hij bij zijn entree, niet eens helemaal vrij naar de titel van zijn jongste boek 'Ik kom terug'. Van Dis (68) maakt een tournee door Neder land en Porgy Bess mag daarin niet ontbreken. Het was ook weer volle bak met 150 man/vrouw. Voor kerst wa ren de kaartjes al uitverkocht. De organiserende stichting Prometheus heeft ook komende maand twee toppers in petto: journalist-schrijver Joris Luyendijk over zijn nog te verschijnen boek Dit kan niet waar zijn, Joris Luyendijk on der bankiers (dinsdag 10 maart) en Jan Vantoortelboom, Vlaams schrijver uit Ossenisse, bekend van Meester Mi- traillette, en zondag 15 maart in Porgy Bess met zijn derde roman De man die haast had. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25