Meer zelfmoord bij politie 3°a* Meivakantie Oost-USA Drie mannen uit Sint-Philipsland verdacht van mishandeling in Tirol Moordenaar krijgt foto's niet 26 Vader vermoord piloot Jordanië krijgt zijn wraak reu ma patiënt Ger Broers Tweeduizend Zeeuwse Achmea-verzekerden met reuma vragen zich af waar ze na half april voor zorg moeten zijn. Reumatologen verrui len het ADRZ voor een reumacentrum, maar Achmea vergoedt de zorg daar slechts ge deeltelijk. Dat blijkt uit onderzoek in op dracht van het ministerie van Vei ligheid en Justitie. Sommige agenten hadden hele maal geen wapen mogen hebben: hun pistool was ingenomen van wege langdurig ziekteverzuim. Ook blijkt dat leidinggevenden vaak niet weten wat ze aanmoe ten met agenten in psychische nood. Het is voor het eerst dat in Neder land is onderzocht hoeveel agen ten zich van het leven beroofden: in de periode tussen r november 2011 en maart 2014 gebeurde dit twintig keer. Volgens de onder zoekers overwegen jaarlijks moge lijk tweeduizend politiemedewer kers om een einde aan hun leven te maken. Per jaar gaat het waar schijnlijk om meer dan honderd zelfmoordpogingen. Minister Ivo Opstelten (Veilig heid en Justitie, WD) laat in een brief aan de Tweede Kamer weten dat het onderzoek 'noopt tot aan vullende acties'. Hij zegt dat de re gels over het beheer van dienstwa- pens verder zijn aangescherpt. Ook wil Opstelten dat alle leiding gevenden bij de Nationale Politie een cursus krijgen in het herken nen en bespreekbaar maken van suïcidaliteit. Volgens de Stichting Hulp voor Hulpverleners gaan de maatrege len niet ver genoeg. Zij wil dat er een landelijk meldpunt komt. DONDERDAG 5 februari 2015 Kras.nl/oost-usa of bel 0900-9697i5cPm De aanleiding voor de mishande ling was dat de uitsmijter de drie eraan herinnerde dat ze niet met bierglazen naar buiten mochten. De Oostenrijkse politie gaf on langs camerabeelden vrij waarop de verdachten te zien waren. Ver schillende websites publiceerden die beelden. Tips die bij de Neder landse politie binnenkwamen, leidden naar de drie mannen van 27, 27 en 30 jaar. De Oostenrijkse politie verzocht de Nederlandse collega's het onderzoek verder te verrichten. De drie verdachten uit Sint-Philipsland zullen in Neder land worden berecht. fa De 53-jarige Michael B. uit Sas van Cent krijgt de sectiefoto's van zijn schoonmoeder die hij vermoordde niet te zien. door Peter Winterman DEN HAAG - Twintig agenten heb ben de afgelopen jaren een einde aan hun leven gemaakt. Dat is an derhalf keer zoveel als werknemers in andere beroepen. Meestal ge bruikten de agenten hun dienstwa- pen om zelfmoord te plegen. 257e jaargang nr. 30 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Koude noordoostenwind Ontdek o.a. New York, Washington en de Niagara Falls. Boekt u de rondreis, stedencombi of fly-drive met huurauto 0 eigen risico)? Nergens voordeliger en 100% vertrekgarantie Incl. vlucht met Arkefly, vervoer per bus of huurauto en hotels Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds SINT PHILIPSLAND - Drie mannen uit Sint Philipsland zijn gisteren aange houden op verdenking van mishan deling van een portier en de be drijfsleider van een horecagelegen heid in Kirchberg in het Oostenrijk se Tirol. DE STELLING Reageer op pzc.nl Reumapatiënt moet in eigen regio geholpen kunnen worden UW MENING 427 reacties Zeeland heeft meer dan genoeg natuur EENS ONEENS aar moet foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1