Partijtje voetbal met vreemden verbroedert in Manchester 66 De ECB is de centrale bank van Griekenland en doet alles om staten te steunen Laatste moment 10 BUITENLAND Europese Centrale Bank lijkt niet gediend van Griekse plannen. Minister Varoufakis blijft echter positief. VLIEGTUIG STORT IN RIVIER BRUSSEL - De nieuwe links-radica le Griekse regering hoopt voor 1 juni met haar Europese partners een akkoord te bereiken over haar schuldenproblematiek. Minister Yanis Varoufakis (Finan ciën) mag woensdag al de boks- ring in. Dan roept Eurogroepvoor- zitter Jeroen Dijsselbloem alle mi nisters van Financiën bijeen voor een speciale Griekenlandvergade ring. De dag erna buigen de rege ringsleiders zich over het zorgen kind. Volgens Varoufakis is zijn land 'bankroet'. Hij doet een beroep op alles en iedereen in de EU om Griekenland het hoofd boven wa ter te laten houden. Eind deze maand verstrijkt het Europese steunprogramma. Gisteren klopte Varoufakis op de poort van de Eu ropese Centrale Bank (ECB) in Frankfort met het dringende ver zoek de kredietlijnen voor de Griekse banken open te houden. Athene heeft Brussel ook toestem ming gevraagd om 10 miljard eu ro extra aan kortlopend schatkist papier uit te mogen geven. Grie kenland zit al aan zijn limiet van 15 miljard die werd opgelegd door de gehate trojka van ECB, Europe se Commissie en Internationaal Monetair Fonds (IMF). Ook kwam in Frankfort volgens ingewijden het plan aan de orde om buitenlandse schuld (onder meer aan Nederland) om te zet ten in staatsobligaties met een eeuwigdurende looptijd, en obli gaties met een rendement dat is gerelateerd aan de economische groei van het land. De ECB-top lijkt van al die Griek se plannen niet gediend. Varoufa kis blijft echter positief. Na afloop zei hij: „De ECB is de centrale bank van Griekenland en zal alles doen om de lidstaten in de euro zone te steunen." In Brussel liep premier Tsipras gis teren al even optimistisch de drie grote EU-instellingen af. Europe se Commissievoorzitter Jean- Claude Juncker ontving hem met dikke zoenen. Donald Tusk, de vaste voorzitter van de Europese Raad, benadrukte 'de noodzaak om een voor alle betrokken lidsta ten aanvaardbare oplossing te vin den'. Tegen de voorzitter van het Euro pees Parlement, Martin Schulz, zei Tsipras dat 'de geschiedenis van de EU is geglazuurd met pro blemen, maar men vindt altijd een compromis'. Vandaag stuurt Tsipras Varoufa kis naar het hol van de leeuw. In Berlijn spreekt hij met zijn Duit se collega Wolfgang Schauble. In Varoufakis' tas zit wat hij het Mer kelplan noemt. Hij wil dat Duits land het voortouw neemt bij een solidariteitsoperatie vergelijkbaar met het Marshallplan, het econo mische herstelplan na WOU. MANCHESTER - Eenzaam als nieuw komer in de grote stad? Te druk om gelijkgestemden te vinden? In Londen en Manchester helpt Footy Addicts ('voetbalverslaaf- den'). Dit online netwerk brengt voetballiefhebbers samen om een partijtje te spelen. „Een man zomaar in een bar aan spreken, doe je niet", zegt Jona than Suarez. De Brit leidt samen met compagnon Danny Taeidy het 'filiaal' Manchester. „Zo krijgt het maken van vrienden niet iets raars. Je komt samen met één doel: voetballen. Vervolgens raak je aan de praat en krijgt het een sociaal karakter. Zo zijn al veel contacten opgedaan." Suarez ging in zee met Footy Ad dicts na een talenstudie in Sevil- la. „Eén jongen daar organiseerde wedstrijden", legt hij uit. „Dat bracht mensen als ik samen. Met een vriend besloot ik dit idee naar Engeland mee te nemen." Suarez ontdekte dat hier in Lon den een speciale (open) communi ty voor bestond. Een Griekse tech neut had het platform op kleine schaal opgezet. In korte tijd heeft Met 5000 actieve gebrui kers en 50 wedstrijden in de week geldt Footy Addicts als succes. het initiatief nu aan populariteit gewonnen. Met ruim 5.000 actie ve gebruikers en 50 wedstrijden in de week geldt Footy Addicts als succes. Suarez: „In Manchester zitten we sinds de oprichting in 2014 aan 400 gebruikers. Binnen een paar jaar moeten we de 10.000 kunnen halen. En we gaan naar Liverpool en Leeds." Het principe is simpel. Geïnteres seerden melden zich aan via de website, schrijven zich in voor een (s-tegen-s) wedstrijd en beta len op locatie 5 euro. „Nu nog cash, maar binnenkort kan afreke nen via de site", legt Suarez uit. „Of het werkt? Alleen in Manches ter doen al 43 nationaliteiten mee. Ik heb vrienden van over de hele wereld gemaakt." Grieken geloven in akkoord door onze correspondent Petra Janbroers Yanis Varoufakis, Griekse minister van Financiën TAIPEI - Een ongeval met een vliegtuig van TransAsia Airways in Taiwan heeft aan ruim 30 mensen het leven gekost. Zeker 15 mensen ontsnapten aan de dood. Naar 12 vermisten wordt nog gezocht. Het toestel stortte kort na ver trek van de luchthaven Songshan van de hoofdstad Taipei in een rivier. Daar voor raakte het toestel een brug. Dat werd vastgelegd door camera's op die brug. Op die beelden is te zien hoe het toestel gekanteld over een snelweg schiet en met een vleugel de weg raakt. Het toestel zonk deels in de rivier. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Het is het tweede ongeluk met een toestel van TransAsia binnen een jaar. In juli 2014 kwamen bij een crash met een vliegtuig van de maatschappij 48 mensen om. foto Hollandse Hoogte door onze correspondent Geert Langendorff Een gelegenheidsteam poseert in het weekend, één deelnemer maakt de foto. In principe kennen de spelers elkaar niet. foto website Footy Addicts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10