Bouw helpt economie verder op gang 100% vertrekgarantie BINNENLAND 7 399 429 469 489 579 579 599 699 899 Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697, Dat is goed nieuws voor de econo mie, want door de met 2 procent groeiende bouwactiviteit gaat het ook weer beter met het vervoer, de bouwmarkten en de zaken die gespecialiseerd zijn in woningin richting. „Het effect is breed op de samenleving", zegt directeur arbeidsmarktinformatie Rob Wit jes van UWV. Hoewel er in 2014 nog 49.000 ba nen verloren gingen in heel Ne derland, was het toch een over gangsjaar. Dit jaar wordt gere kend op een banengroei van 31.000, een toename van 0,4 pro cent. In de jaren 2012/2014 ging een kwart miljoen banen verlo ren. Het zal volgens Witjes dan ook nog lang duren voordat Neder land weer op het aantal WW-uit- keringen van voor de crisis (171.000) zit. „Daar is meer groei voor nodig dan de 1,5 procent die nu wordt verwacht", aldus Wit jes. Afgelopen jaar eindigde UWV met 441.000 WW-uitkeringen. Voor eind 2015 wordt gerekend op een daling van 2 procent tot 430.000 uitkeringen. Het economisch herstel is volgens Witjes broos. Andere trekkers naast de bouw zijn de uitzend- sector - die het vorig jaar ook al goed deed - en de hogere segmen ten van de zakelijke dienstverle ning. Ook het aantal vacatures zal dit jaar groeien. Voor 2015 voorziet UWV een aantal van 800.000. Dat zijn er ruim 80.000 meer dan in 2014. „Maar nog altijd minder dan de 1,2 miljoen die we gewend waren voor de crisis", zegt Wit jes. In 2014 gingen nog 49.000 banen verloren. Voor dit jaar wordt op een groei van 31.000 gerekend BIJZONDER TEHUIS Veroordeelde jihadist Omar H. verdwenen Politie en justitie gaan probe ren jihadist Omar H. opnieuw op te pakken. De autoriteiten zijn de 23-jarige Amsterdam mer die vorige week in hoger beroep werd veroordeeld tot anderhalfjaar cel, uit het zicht verloren. Waarschijnlijk is hij naar het strijdgebied in het Midden-Oosten ontkomen. Het gerechtshof Den Haag ver oordeelde H. vorige week on der andere voor terrorismetrai- ning en opruiing. Hij was niet bij de uitspraak aanwezig om dat hij de straf die hij eerder van de rechtbank kreeg al had uitgezeten. NPO: nog dit jaar betere noodvoorzieningen De NPO neemt maatregelen zodat NPO 1 in de loop van dit jaar bij ca lamiteiten ongehinderd kan blij ven functioneren als rampenzen der. Er komt een betere noodvoor ziening waarbij technici de eind- regie van de drie publieke televi siezenders op afstand kunnen be dienen. Als die achtervang gereed is, kunnen bij onvoorziene om standigheden de uitzendingen op NPO 1,2 en 3 vrijwel direct vanaf een uitwijklocatie worden voort gezet. Vorige week zonden NPO 1 en 2 een tijd lang niet uit nadat een jongeman met een neppistool het NOS-gebouw was binnenge drongen en zendtijd eiste. Reinier van Zutphen nieuwe ombudsman De Tweede Kamer heeft giste ren Reinier van Zutphen be noemd tot Nationale ombuds man. Hij is de opvolger van Alex Brenninkmeijer, die der tien maanden geleden vertrok. Vorig jaar mei was het nog de bedoeling dat oud-ANWB-di- recteur Guido van Woerkom Brenninkmeijer zou opvolgen, maar tegen diens benoeming was veel weerstand. Hij trok zich terug. Van Zutphen is nu president van het College van Beroep voor het bedrijfsleven. Ook was hij onder meer voor zitter van de Nederlandse Vere niging voor Rechtspraak. Compleet verzorgd Leipzig, Dresden Saksen Bodensee Zwarte Woud Krakau Zakopane Kroatische Rivièra Devon Cornwall Gardameer, Dolomieten Venetië Normandië Bretagne Klassiek Spanje Baltische Staten St. Petersburg WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 door Wilko Voordouw AMSTERDAM - Zes jaar lang gingen er alleen maar banen verloren, maar inmiddels heeft de bouwsec tor weer wat kleur op de wangen. tehuis Vegetarisch Zorgcen trum Felixoord is ontstaan uit het Ve getarisch Centrum. Dit werd in 1948 met hulp van de Ve- getariërsbond in Oos terbeek opgezet. Fe lixoord is vernoemd naar Felix Louis Ortt, voorvechter van het vegetarisme. Het aanliggende woonpark voor vege tariërs is eigendom van Woonzorg Ne derland. Het verzor gingshuis stroomt leeg, de wachtlijst voor de bungalows groeit. Er staan nu 180 wachtenden op. Felixoord is niet het enige verzorgings huis met een bijzon dere identiteit. Zo zijn er ook verzor gingshuizen voor an- troposofen en Jeho- vahs getuigen. DEN HAAG HILVERSUM DEN HAAG Busreizen Klantbeoordeling 8,3. Populaire reis boordevol cultuursteden: Dresden, Weimar, Erfurt en Meissen. Verblijf in 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/39357 8 dagen v.a. Combinatiereis waarbij we genieten van bossen, meren, folklore, bloemeneiland Mainau, Slot Sigmaringen en de Rheinfall. Zie: Kras.nl/39496 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,1. Interessante reis met o.a. de zoutmijnen van Wieliczka, Krakau, de Hoge Tatra en optioneel Auschwitz. Zie: Kras.nl/39467 8 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,3. Geniet van zon, zee, strand en uitstapjes naar o.a. Porei;, Opatija en Krk. Hotel nabij het strand in Njivice. Zie: Kras.nl/39395 9 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Een aangenaam klimaat, vrolijk gekleurde havenstadjes en uitbundige tuinen... dat is Zuidwest-Engeland! Zie: Kras.nl/39379 8 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Heerlijk vakantie vieren aan de Adriatische kust, het Gardameer en in bekende steden als Venetië en Padua. Zie: Kras.nl/39456 10 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,9. Met o.a. het fenomeen Mont St.-Michel, Cancale met zijn vele terrassen, St. Malo en de invasiestranden. Zie: Kras.nl/39349 8 dagen v.a. Culturele reis o.l.v. NL'se reisleiding. We proeven cultuur, tapas en wijn in o.a. Bilbao, Salamanca, Madrid, Barcelona en Valencia. Zie: Kras.nl/39497 12 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,1. Ontdek o.l.v. deskundige gidsen (inclusief!) o.a. Tallinn, Riga, Vilnius en St. Petersburg met de Hermitage. Zie: Kras.nl/39383 12 dagen v.a. Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7