Klaroengeschal als opening carnaval Klóó/ter/e Carnavalskraker 2011 Ik blijf ap Klaasier vannaekll 24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 twv €399.- 50 Walsoordensestraat weer energiezuinig 66 Hij telt de waarde van de gebouwen mee. Wat moeten we dan? De Abdij verkopen? 30 ZEEUWS-VLAANDEREN van £45> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 'Verdesteleweren' het dialectwoord Provincie weerlegt uitspraken van D66-leider over vermeend eigen vermogen. Vodafone Voordeel Web Bij alle drie de liederen speelt Gi no Buysrogge een (hoofd)rol. Sa men met Gino Bogaert ('een naamgenoot wiens achternaam ook met een B begint, vandaar de Ginobees') zingt Buysrogge hét carnavalslied van dit jaar: 'Ik blijf op Klooster vannacht!'. Het lied moet dé carnavalskraker van dit leutjaar worden, als het even kan ook voor inwoners van buiten Kloosterzande. „Het zou heel aar dig zijn als inwoners van Vogel waarde eens niet naar Scheerders gaan, maar op Klooster carnaval vieren", zegt Buysrogge lachend. Gino heeft, ter ere van 55 jaar Kloosters carnaval, met vader Jo- pie Buysrogge een oud carnavals lied tot leven gewekt. In 1974 zong Jopie 'Kloori, Kloori, Klooria- nen' en zoon Gino heeft dat lied nu met zijn vader opgenomen. Gi no: „Ik wil hem overhalen het vrij dag nog een keer te zingen." Behalve in de twee carnavalsliede ren heeft Buysrogge ook energie gestoken in een derde update van het lied 'Hé, ga je mee? (naar de Klaroen)'. Dat lied was aanvanke lijk geschreven voor Willy en Roos Sponselee, die dertig jaar achter de tap stonden in de Klaroen en vrijdag eregasten zijn. De tekst werd aangepast toen Frank de Kort met zijn vrouw Christel in het café kwam. Nu Frank met nieuwe partner Ma rion het café drijft, heeft Gino de tekst nog eens veranderd. Zowel op 'Hé ga je mee?' (hoewel geen echt carnavalslied) als 'Ik blijf op Klooster vannacht!' kan tot en met vandaag gestemd wor den op giel.vara.nl/carnaval MIDDELBURG - D66-leider Alexan der Pechtold slaat de plank volle dig mis met zijn opmerking dat de provincie Zeeland het eigen vermogen van zo'n 100 miljoen euro moet inzetten voor het aanja gen van de regionale economie. „Dan wil ik met hem wel een keer onze begroting doornemen", reageert gedeputeerde Kees van Beveren (Financiën, CDA). „Wij hebben geen vrije ruimte om even te investeren in de bouw van een getijdecentrale. Hadden we dat maar. Wij lenen geld! We hebben 50 miljoen euro schuld." Carla Schönknecht (WD): „Als hij ook de waarde van onze gebou wen meetelt, wat moeten we dan? De Abdij verkopen?" Volgens Pechtold hebben de twaalf provincies gezamenlijk 15 miljard aan vermogen uitstaan. Gelderland is met zo'n 5 miljard de rijkste, Zeeland samen met Fle voland hebben met elk zo'n 100 miljoen het minste armslag, aldus de D66-leider. Hij vindt dat Zee land en Zuid-Holland moeten sa menwerken in de bouw van een getijdecentrale. Die samenwer king vindt al plaats, zegt gedepu teerde Ben de Reu (PvdA). De fracties van SGP en Provin ciaal Belang Zeeland (PBZ) heb ben met evenveel verbazing ken nis genomen van de uitspraken van Pechtold maandagavond op de bank van het tv-programma Ji- nek. Volgens SGP-fractievoorzit- ter Goos Roeland 'geeft hij geld weg dat er niet is'. „Pechtold noemt een project (de getijdecen trale) dat al volop in ontwikke ling is en wil Zeeland vervolgens opheffen en opschalen. Het lijkt erop dat Pechtold onvoldoende geïnformeerd is over de Zeeuwse situatie. Het D66-investerings- plan voor Zeeland is een lege huls." PBZ-fractievoorzitter Johan Robe sin hekelt bovenal de 'Haagse be tutteling in verkiezingstijd'. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant p/mnd 240MIN 180SMS 400MB EEKLO - 'Verdesteleweren' is uitge roepen tot hét dialectwoord van het Meetjesland; het gebied rond Zelzate, Eeklo en Maldegem di rect ten zuiden van Midden- en West-Zeeuws-Vlaanderen. Het winnende woord betekent in goed Nederlands: kapot maken. Het initiatief voor de verkiezing - met de naam 't Schuunste Woord van 't Meetjesland - kwam van culturele organisaties in die regio. Streekbewoners stuurden zelf sug gesties in. Daaruit bleven veer tien fmalewoorden over. 'Ver desteleweren' is afgeleid van het Franse woord voor vernielen: des- truire. Dat werd in Vlaanderen aanvankelijk uitgesproken als 'des- treweren' en daarna verder verbas terd. Op de tweede plaats eindigde 'dei' (zeurpiet) en derde werd 'schaoverdijnn' (schaatsen). Vorig jaar eindigde de straat in Walsoorden op de vijfde plaats, nadat het lange tijd de ranglijst aanvoerde. De 29 bewoners kre gen een feestbudget van vijfhon derd euro. Voor de editie van 2015 schreven zich in totaal 2.276 straten uit heel Nederland in. De Walsoordense straat staat momenteel op de vijf de plaats. Er zijn nog 150 straten in de race. Het is de bedoeling dat bewoners innovatief omgaan met het kli maat in het algemeen en energie besparing in het bijzonder. De straat die tot 31 maart het zuinigst omgaat met energie en zoveel mo gelijk bewoners in dat proces be trekt, wint een feestbudget van tienduizend euro. Op maandag 2 maart volgt de vol gende tussenstand. Dan blijven er nog vijftig straten over. De win naar wordt op 18 april bekend ge maakt. Meer info: www.klimaat- straatfeest.nl. Gino Buysrogge en Gino Bogaert (de Ginobees) hopen dit jaar een lokale carnavalskraker te scoren met 'Ik blijf op Klooster vannacht!'. Beide Gino's willen de traditie van een jaarlijks carnavalslied in leven houden. door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Uitbaters Frank en Marion de Kort van café-bar de Klaroen openen het Kloosterse car naval dit jaar een weekje voor het eigenlijke feest met een klapper. In tegenwoordigheid van Prins Ru bens I en zijn gevolg worden het Kloosterse leutlied, een ruim veer tig jaar oude carnavalskraker én een gerenoveerd Klaroenvolkslied vrijdag gepresenteerd als opwar mer voor het carnavalsfeest. Kritiek op Pechtold door Marcel Modde Gedeputeerde Schönknecht inclusief MIN SMS INTERNET VAN EENMALIGE BIJBETALING VOOR TOESTEL 120MIN 80S MS 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 200MB £357- C17.50 635.- 300MB £467- 620.- 615.- 400MB 6457- 622.50 Incl. Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 ts 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 16-02-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door Bob Maes WALSOORDEN - Dat bewoners van de Walsoordensestraat zich inzet ten voor een goed klimaat is geen geheim meer. Ze doen opnieuw een gooi naar een topnotering in de Hier Klimaatstraatfeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64