Als er genoeg passagiers zijn, blijft lijn 10 rijden De Feijter Groep had te grote ambities in crisistijd ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Temeuzenaren verdacht van koperdiefstal De gedeputeerde deed zijn belof te tijdens de eerste van zes bijeen komsten over de nieuwe dienstre geling voor het openbaar vervoer in Zeeland. Van Heukelom legde uit dat de provincie er ondanks forse bezuinigingen van het Rijk in is geslaagd 95 procent van de buslijnen in stand te houden. Voor de overige vijf procent wor den zo goed mogelijke oplossin gen gevonden. Mocht een bus dienst zichzelf kunnen bedrui pen, dan blijft de lijn in de toe komst zeker in stand. Veel aanwe zigen, onder wie chauffeurs van de huidige buurtbussen, meldden dat de buurtbussen de vraag niet aan zullen kunnen bij opheffing van lijn 10. De buurtbussen zitten nu al vol en moeten na 1 maart nog vaker 'vaste' passagiers laten staan in dorpen die aan de achter ste mem hangen. Inwoners van dorpen als Lamswaarde, Kuitaart, Terhole en Graauw zullen vaak lang moeten wachten, betoogden de chauffeurs. Klachten over de prijs van de nieuwe halte-taxi's - die mensen die in het buitengebied wonen naar 'reguliere' bushaltes brengen - kunnen voor een deel ondervan gen worden als mensen een chip kaart voor het openbaar vervoer aanschaffen. In dat geval betalen ze de 'normale prijs' en hoeven ze geen extra geld bij te betalen. Van Heukelom zegde toe dat voor alle problemen met de nieuwe dienst regeling nog eens serieus naar een oplossing wordt gezocht. Iedereen met vragen over de nieu we dienstregeling, ook mensen die geen informatieavond kunnen bezoeken, kan die naar de provin cie sturen en krijgt 'gegarandeerd' antwoord, beloofden beleidsmede werkers. Alle vragen kunnen naar OV-concessie@zeeland.nl Open winterdag bij Zonne Eiland Zorg- en activiteitenboerde rij Zonne Eiland aan Eiland 13 bij Sint Kruis houdt zater dag een 'open winterdag'. Bezoekers maken kennis met de medewerkers, die ren en faciliteiten op de boerderij. Om 10.30 uur, 13.00 uur en 14.30 uur star ten workshops pottenbak ken en wintervogelvoer ma ken. Wie daaraan mee wil doen, kan zich inschrijven via info@zonne-eiland.nl. Meer informatie staat op www.zon- ne-eiland.nl. Eerste stoet is week 'te vroeg' Een week vóór carnaval is Hengstdijk komende zater dag het eerste dorp in de re gio met een carnavalsstoet. Vertrek is om 14.00 uur bij basisschool 't Vogelnest. In schrijven kan vanaf 13.00 uur. De plaatselijke wagen bouwers van De Polderjon gens tekenen voor de organi satie. Na afloop is er feest in dorpscentrum De Schuur. Tweede editie van Wintervonken Het winterfestival Winter vonken in Brugge biedt ko mend weekeinde weer films, concerten en straat theater: dan weer intiem, dan weer fel verlicht. Win tervonken vindt vrijdag-, za terdag- en zondagavond plaats op de Burg. Het hele programma is te vinden op www.bruggeplus.be Cubaanse jazz in Porgy Bess De Cubaanse pianist Ramón Valle, bassist Omar Calvo en drummer Ernesto Simpson, die samen een vertrouwd trio vormen, én Ramons neef, fluitist Orlando Valle, geven zaterdag een concert in jazztempel Porgy Bess. Het kwartelt speelt samen als 'The Cuban Jazz Family' en begint om 21.00 uur. Toegang 15 euro. TERNEUZEN - Agenten hebben dinsdag op het Huizingaplein in Terneuzen twee mannen opge pakt voor koperdiefstal of heling. Een 39-jarige man uit Terneuzen werd om 9.10 uur door agenten aangesproken. Hij zat in een ver keerd geparkeerde auto. De wa gen stond op naam van een 41-ja- rige man uit Terneuzen, die nog een boete had openstaan. De agen ten namen daarom de auto in be slag. In de kofferbak lagen kope ren kabels. Daarop zijn beide man nen aangehouden. De woning van de 39-jarige is ook doorzocht. Ook daar zijn verschillende kope ren kabels gevonden. De De Feijter Groep, die zich toe legde op grond-, weg- en water bouw en het uitvoeren van wer ken aan dijken, bestond al sinds 1965. Curator De Meester schrijft over het bedrijf: „De De Feijter Groep heeft jarenlang het vertrou wen gehad van de markt en was een gevestigde naam in de regio. De financiële resultaten waren echter niet goed. Daardoor liepen achterstanden bij banken (naast de Rabobank Oosterschelde ook ING Bank) steeds verder op. Dat gold ook voor vorderingen van handelscrediteuren." Alsof er sinds 2009 geen economi sche crisis was losgebarsten, inves teerde de De Feijter Groep 'op gro te schaal in uitbreiding van de on derneming en nieuw materieel', aldus curator De Meester. Het leidde ertoe - mede omdat 'projec ten te weinig inkomsten oplever den' - dat het bedrijf in financiële ademnood kwam. De Rabobank gaf in 2011 nog tijdelijk een groter krediet, maar dat mocht uiteinde lijk niet baten. Curator De Meester laat blijken dat de De Feijter Groep (te) lang op haar 'gevestigde naam' heeft geteerd. Citaat: „Veel crediteuren beklagen zich er over dat de be stuurder tot het laatste moment opdrachten gaf tot het uitvoeren van werk, terwijl hij wist of be hoorde te weten dat geen betaling meer zou volgen. Deze klachten zijn begrijpelijk en terecht." Tot op laatst opdrachten verstrekt, terwijl betaling niet zeker was Wat ook kwaad bloed heeft gezet, is dat het klantenbestand en de handelsnamen van de De Feijter Groep - met instemming van de bank - in 2012 zijn overgenomen door Eendracht Werkendam. On der de naam Eendracht Zeeland zijn activiteiten voortgezet. Een dracht ging vorig jaar failliet. Eén van de belangrijkste opdrachtge vers was (weer) Waterschap Schel- destromen. Het faillissement van de De Feij ter Groep laat wellicht één licht puntje zien. Sloop- en recycling bedrijf Beelen, met de hoofdvesti ging in Amersfoort, nam grond van de groep over op de Axelse Vlakte. Het wil daar een grote re cyclingfabriek vestigen, die werk biedt aan honderden mensen. WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 Vier scholieren (twee uit Vogelwaarde en twee uit Kloosterzande) stappen op de Zandstraat in Hulst in een bus van lijn 10. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Als er genoeg passagiers zijn, blijft lijn 10 van Kloosterzande naar Hulst rijden. Dat zegde gedeputeerde George van Heukelom toe aan bijna zestig aanwezigen in zaal Van Leuven in Kloosterzande dinsdagavond. SINT KRUIS HENGSTDIJK BRUGGE (B) TERNEUZEN door Harmen van der Werf BIERVLIET - Uit de vele stukken die curator Jan de Meester heeft opge steld over de in april 2012 failliet verklaarde De Feijter Groep, komt een beeld naar voren van een be drijf vol ambitie. Om zo veel moge lijk opdrachten in de wacht te sle pen, schreef de firma 'scherp' in. De marges waren (te) krap. Dat is het bedrijf fataal geworden, ook omdat de financiële administratie niet onder controle was. Jan de Meester, curator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63