Rechter verwijt bestuurder faillissement I ABT: Nog dit jaar eind maken aan stank van varkenshouderij "Als ik een boek uit heb, werk ik gelijk mijn account bij" Enquête: Krabbendijke mist goedkope winkels Dizzieni BEVELANDEN en THOLEN 31 Houd je favoriete boeken bij op een persoonlijke boekenplank Beoordeel boeken en schrijf je eigen recensies Win boeken en andere prijzen Het gaat om een voorschot op de schulden die de firma heeft ach tergelaten. Bij het faillissement be droegen die ruim 12,5 miljoen eu ro. Door de verkoop van materia len en gronden is de schuldenlast inmiddels teruggebracht tot ruim 11 miljoen euro. Jan de Meester, die als curator het faillissement van de De Feijter Groep afhandelt, spande de zaak bij de rechtbank in Middelburg aan. Na uitgebreid onderzoek kwam hij tot de conclusie dat on behoorlijk bestuur aan de onder gang van het grondverzetbedrijf ten grondslag ligt. De financiële administratie was niet op orde, waardoor onvoldoende zicht was op de bedrijfsresultaten. Zo is de (voorlopige) jaarrekening over 2010 pas in april 2012 inge diend. Dat was buiten de wettelij ke termijn. Over 2010 leed de fir ma een verlies van ruim 1,6 mil joen euro op een netto omzet van 19,6 miljoen euro. De De Feijter Groep schreef vaak te laag in op projecten om die in de wacht te kunnen slepen. Rabobank Ooster- schelde trok april 2012 de stekker uit het bedrijf door de geldkraan dicht te draaien. De bank had toen ruim 6,8 miljoen euro te goed van de De Feijter Groep, nu is dat nog 4,3 miljoen euro. De bank maakt, evenals uitkeringsin stantie UWV en de Belasting dienst, als eerste aanspraak op de opbrengsten uit de failliete boe del. De grootste pijn zit bij andere schuldeisers en dat zijn er niet minder dan 320, met name onder aannemers. De kans dat zij hun geld nog terugzien, is het kleinst. De rechtbank oordeelt hier hard over: „Door voor de uitvoering van projecten onderaannemers in te schakelen en die niet (volledig) te betalen, zijn de kosten in feite bij derden gelegd." De Feijter vindt dat hij heeft ge handeld als 'redelijk denkend be stuurder', staat in het vonnis van de rechtbank. Hij verwerpt de aan tijging dat het faillissement hem persoonlijk te verwijten valt. Hij voert onder meer aan dat hij in overleg met de bank kostenbespa rende maatregelen heeft doorge voerd en investeerders heeft ge zocht. De Feijter heeft tot 15 april de tijd om hoger beroep aan te te kenen. Het is nog niet duidelijk of hij dat doet. BV'S DE FEIJTER GROEP 24 APRIL 2012 FAILLIET VERKLAARD Werknemers in 201182 Totale schuldenlast: ruim 12,5 miljoen euro, nu na verkoop materieel en gronden nog ruim 11 miljoen euro Netto omzet 2010:19,6 miljoen; verlies 1,6 miljoen euro Grootste schuldeiser: Rabobank Oosterschelde eerst 6,9 miljoen euro, nu 4,3 miljoen Totaal aantal schuldeisers: 320 (onder wie vele onderaannemers) Het college wil de varkenshoude rij binnen nu en vijf jaar voor vijf miljoen euro opkopen, omdat hij in de weg zit voor de uitbreiding van bedrijventerrein Welgelegen en de toekomstige woonwijk Mo lenvliet. Dat heeft te maken met steeds strenger wordende regels met betrekking tot geurhinder. ABT vindt dit geen goede weerga ve van de feiten. Volgens fractie voorzitter Han van 't Hof was de afstand van de varkenshouderij wettelijk voldoende. „Het beleid van burgemeester en wethouders gooide echter roet in het eten", stelt hij. „Zo waren ze van me ning dat de Deehoeve aangekocht moest worden, maar na aankoop werd duidelijk dat de mogelijkhe den daar zeer beperkt waren. Om er nog een positieve draai aan te geven, werd de grond geruild voor grond bij het viaduct over de Nieuwe Postweg. Maar die ligt te dicht bij het varkensbedrijf." Molenvliet is volgens Van 't Hof een soortgelijke kwestie. „Het col lege zocht partners om de komst van de wijk Vestetuin mogelijk te maken met als gevolg dat we nu mede-eigenaar zijn van de gron den aan de Molenvlietsedijk. En ook deze liggen te dicht bij de var kenshouderij." Verder heeft de ge meente volgens de lokale partij ook op Welgelegen gronden aan gekocht die steeds dichter bij Britt kwamen te liggen. „Er worden nu allerlei argumen ten aangedragen om de aankoop van de varkenshouderij goed te praten", stelt Van 't Hof. „Maar voor ons is er maar één steekhou dend argument en dat is het te rugdringen van de geurhinder. Daarom vinden wij dat de ge meente het bedrijf per direct moet kopen en de stankoverlast niet nog eens vijf jaar moet laten voortduren." ABT stelt morgen voor om de aan koop van Britt nog dit jaar rond te maken en de stallen direct te slo pen. „Dat laat je aan de bevolking zien dat je het meent met de aan pak van geurhinder." De partij benadrukt dat ze op zich blij is met het verdwijnen van de varkenshouderij. „Met de ze stap erkent het college dat het lastig is om in de omgeving van zo'n bedrijf te wonen en te wer ken." De dorpsraad heeft de vragenlijst uitgezet naar aanleiding van het vertrek van de Aldi uit het dorp. In open vragen konden mensen hun mening geven over het win kelaanbod, de braderie en de in richting van het centrum. Gevraagd naar 'ontbrekende' win kels, noemt meer dan de helft een tweede supermarkt en een dis counter; een goedkope winkelfor mule met allerlei producten. Qua sfeer zouden dorpelingen mogelijkheden voor terrasjes wil len zien, ook vinden veel mensen dat de omgeving van de vijver aan de Dorpsstraat moet worden opgeknapt. De jaarlijkse braderie in juni zou wat veel Krabbendij kenaren betreft op zaterdag in plaats van vrijdag moeten worden gehouden. Verder wil meer dan zestig procent een kerstmarkt of winterfair. Over de invulling ver schillen de meningen; de één wil een gemengd kerkkoor, de ander gaat voor een levende kerststal. De mooiste boeken ontdekje samen! WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 door Harmen van der Werf BIERVLIET - De rechtbank in Middel burg heeft Mark de Feijter, bestuur der van de BV's van de in 2012 fail liet verklaarde De Feijter Groep, on langs veroordeeld tot het betalen van vijf miljoen euro. door Rob Paardekam THOLEN - Algemeen Belang Tholen (ABT) vindt dat de gemeente de aankoop van de varkenshouderij Britt BV aan de Groeneweg bij Tho len nog dit jaar moet afronden. De partij komt morgen tijdens de raadsvergadering met een voorstel van die strekking. door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Krabbendijkenaren willen graag een goedkope super markt en een winkel als Action of Zeeman in hun dorp. Dat blijkt uit een enquête die door een kwart van de huishoudens is ingevuld. SmaktBoom Kijkdag voor veiling op terrein De Feijter Groep bij Biervliet, juli 2012. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61