Fraai slotakkoord Fliplandse duiven SPORT 37 City Spa Goes Floatarrangement van 2,5 uur Van Drongelen in selectie Oranje -17 KNVB-coach Stekelenburg heeft Rick van Drongelen (16) uit Axel geselecteerd voor het vierlandentoernooi in Portugal. De Zeeuws-Vla ming behoort tot de 22-kop- pige selectie voor het Algar- ve Tournament, dat op vrij dag 13 februari van start gaat. Op die dag neemt de se lectie het op tegen Engeland -17. Het toernooi is een voor bereiding op EK kwalificatie wedstrijden. Verrassend verlies Sjaak Spiegels De 17e ronde van de interne competitie van schaakclub Zierikzee leverde spektakel op. Zo verloor koploper Sjaak Spiegels na een blun der van Ben Snethorst en kon Martin Krijger maar net remise maken tegen Peter de Vrieze. Spiegels blijft koploper, maar zag Martin Krijger en Ben Snethorst wel dichter bij komen. Driebanders hebben weinig aan remise De driebanders van Hoon- dert /De Waard had goede zaken kunnen doen in de tweede divisie met een zege op hekkensluiter Merwehof /Derogee. Het duel eindigde echter onbeslist: 4-4. Voor de pauze won Piet Koek en verloor Bram de Waard. Na de thee won Frans de Koek maar moest Richard de Bruin zijn tegen stander feliciteren. Heracles schorst twee spelers Heracles Almelo heeft Ous- sama Tannane en Iliass Bel Hassani twee duels ge schorst. Zij botsten zondag met el kaar tijdens het uitduel met AZ. De tweede treffer van de thuisclub uit Alkmaar leidde tot een heftige woor denwisseling, die later weer oplaaide. problemen aan. „Met dat ding aan je nek ziet iedereen dat er wat is. Maar ik mocht nog steeds niks til len. Dan moet je veel aan anderen vragen om je te helpen." Maar Jeroen sleept zich door de lastige periode en haalt zelfs zijn havo-4. In de loop van 2014 komt hij via een sportarts bij een fysio therapeut terecht. „Bij de praktijk van Anton Engels ben ik echt aan mijn herstel begonnen. In overleg met hem en de rugbybond ben ik schema's gaan afwerken en in de zomer voorzichtig bij de rugby mee gaan trainen." „Dat was lang alleen maar passen en looplijnen trainen,, hoor", valt Peter bij. „Maar na een halfjaar kwam toch weer het fysieke con tact." En uiteindelijk toch ook weer een wedstrijd. Was dat niet spannend voor de voormalige jeugdinternational? „Van tevoren was ik wel zenuwachtig, maar als je dan eenmaal bezig bent, heb je nergens meer last van", aldus Jeroen, die afgelopen zondag mocht invallen voor zijn rentree op het veld van Oemoemenoe. Daar speelde hij met de colts mee onder leiding van dezefde referee als op de 14e september 2014. „Ik ben tevreden als ik in het eer ste speel", zegt Jeroen resoluut als hem naar zijn toekomst wordt ge vraagd. „Het Nederlands team tot 19 jaar lukt toch niet meer, daar voor was de gemiste tijd te belang rijk. Ik heb anderhalfjaar gemist en dat haal je niet zomaar in." De Middelburger heeft het de ver oorzaker van de blessure nooit kwalijk genomen. „Het was wel een overtreding, maar dat is het ri sico van het spel." Wel baalt hij dat hem een mooie tijd bij Oranje door de neus geboord is. „Een maand na mijn operatie begon het feest. Trainingsstages in Frank rijk en Italië en het EK in Polen. Daar was ik nu allemaal niet bij. Terugkijkend heb ik een halfjaar verloren, een halfjaar een beetje verloren en ben ik nu een half jaartje weer terug." De wedstrijd op 14 september 2013 zit bij veel Oemoemenoeërs nog in het geheugen. „Maar blijk baar had iedereen door het inci dent watten in zijn hoofd. Want niemand kon achteraf vertellen hoe die wedstrijd geëindigd was." tig. Je verliest er ook wel vrienden door, omdat je zelf geen contac ten onderhoudt. Dat waren dan waarschijnlijk toch al niet je beste vrienden. Maar toch heb ik wel dingen gemist." De neurochirurg besluit na één week om toch te opereren. In Rot terdam worden de onderste twee nekwervels met een titanium plaatje en schroeven gefixeerd. „Daardoor heb ik nu zo'n tien pro cent bewegingsbeperking", aldus Jeroen. Na de operatie, op tien oktober 2013, krijgt hij weer een brace om zijn nek. Die zou er nog eens drie maanden moeten blijven zitten. Dag en nacht. Na tweeënhalve week mag hij voor halve dagen Als ik toen één misstap had gemaakt, was ik nu verlamd geweest. naar school. „Maar ik mocht hele maal niks. Niet fietsen, totaal niks dragen. Mijn ouders reden mij met de auto naar school en op school moesten anderen mijn tas dragen." Als de brace eindelijk af mag, gaat Jeroen eerst naar de kapper. „Bo ven die brace konden we alles ge woon verzorgen, maar onder dat ding was een matje gegroeid. Dat zag er niet uit." Doordat de nekbrace thuis mocht blijven, liep Jeroen ook wel tegen p Het slechte begin was de aanleer vanuit Quievrain. Zijn beste duif kwam niet thuis. Kort daarop keerde ook zijn op een na beste duif niet terug. Het kwam toch nog goed. Tijdens de ZLU-Sterren- show vorige maand in Kerkrade werd Van Dommelen zeven keer naar het podium geroepen. Zijn grootste succes was de winst in de Westeuropese Supermara thon. Voor dit klassement tellen de concoursen op de grote fond, met morgenlossingen vanuit Pau, Barcelona, Saint Vincent, Marseil le en Perpignan. Het Westeuro pees predikaat omvat dan de lan den Duitsland, Luxemburg, Bel gië, het deel van Frankrijk boven Parijs en Nederland. Het was voor de tweede keer in drie jaar dat Van Dommelen dit klassement won. In 2013 eindigde hij als zevende, in 2012 won hij de wedstrijd ook. Toen won alle in ternationale kampioenschappen die bij de ZLU te winnen waren, inclusief die van 'de beste duif in ternationaal'. De twee toppers die het nu voor hem deden waren de 'vuile valse' en de 'lichte witpen-broer'. De eerste, een zevenjarige vuile ge schelpte doffer, dankt zijn naam aan het feit dat hij enorm vals is. Van Dommelen: „Hij pikt je han den kapot als hij de kans krijgt." De Fliplander erfde het duivenvi- rus van vader Wim. Zijn succes krijgt nog meer glans omdat hij niet veel duiven houdt. Slechts 32 weduwnaars, jaarlingen en oude, waren afgelopen seizoen inzet baar. Hij speelt alleen maar de gro te fond met de morgenlossingen. Het gaat dan om duiven die, zoals hij het noemt, een lange spurt kunnen maken. Dat zijn selectie methode succes heeft, is duide lijk. „Ze weten uit vele landen en windstreken de Achterstraat in Sint Philipsland te vinden. Het ge beurt dat ik drie keer op één dag koffie moet zetten. Ik moet beken nen: ik doe het graag." WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 AXEL ZIERIKZEE KWADENDAMME ALMELO er niks gebeurd is Jeroen Klemann (zonder bal, rechts) kleunt er weer als vanouds in tijdens zijn eerste thuiswedstrijd na zijn gebro ken nek. foto Lex de Meester Jeroen Klemann door Fred Rabout OOSTBURC - Het begon in mineur, het einde was ijzersterk. Dat was het duivenseizoen 2014 voor de 63-jarige Ko van Dommelen uit Sint Philipsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54