Hoogerland en Van Goethem gaan van start RKC betaalde belasting 'slechts' half miljoen euro 36 SPORT JEROEN KLEMANN International van Oemoemenoe breekt in 2013 zijn nek. Na een lange revalidatie is hij weer terug. Bij het aantrekken van het duo overtrad de club eind jaren negen tig de regels en daarom volgde een forse naheffing. RKC heeft daarmee goede zaken gedaan. De fiscus claimde, gesteund door een gerechtelijke uitspraak, aanvanke lijk een bedrag van 1,2 miljoen eu ro. Onderhandelingen leverden een veel positievere uitkomst op. Het bedrag dat werd voldaan, mocht de Waalwijkse club op last van de fiscus niet bekendmaken. RKC leed in 2013-2014 volgens de jaarcijfers een verlies van 950.000 euro. Daar was het aan de fiscus voldane bedrag bij inbegrepen. Wie de jaarrekening goed bestu deert, komt tot de conclusie dat er een half miljoen aan de belas tingdienst moet zijn betaald. Ondanks alle inspanning is RKC nog steeds niet gered. De club moet nog minimaal twee obliga ties van 25.000 euro verkopen om uit te komen op een bedrag van zes ton. Dat is nodig om het sei zoen af te maken. Directeur Over- sier zegt dat de sleutel in handen ligt van de supporters. „De supportersclub heeft aangege ven door acties geld te willen ver zamelen om één of twee obliga ties te verkopen. Daar is het wach ten op. Sponsors, spelers en co ryfeeën hebben laten zien hoe zeer ze bij de club betrokken zijn. Het is nu aan de fans om draag vlak voor RKC te bewijzen." Oversier parkeerde alle inkom sten uit de verkoop van obligaties bij een notaris. Hij wil het geld pas gaan gebruiken als de hele zes ton op de rekening staat. Ook dan loopt de verkoop van obligaties nog door. De directeur hoopt zo'n acht ton binnen te halen. Intussen blijft het lastig om met het huidige budget rond te ko men. De verkoop van Kenny An derson aan Heart of Midlothian zorgt voor enige verlichting. Elke euro telt voor RKC. Zo heeft de club de KNVB uit laten rekenen welke opleidingsvergoeding er ge declareerd mag worden voor de verhuur van Maarten Martens door het Griekse Paok aan Cercle Brugge. Die transactie zou de Waalwijkse club 750 euro op moe ten leveren. „Het is mijn hobby om bij te houden waar spelers die bij RKC zijn opgeleid uiteindelijk terechtkomen", zegt Oversier. Voormalig perschef Dick Teunen had eenzelfde tijdverdrijf. Dat zou de club 30.000 euro op kunnen leveren. Teunen ontdekte drie jaar geleden dat Elroy van der Hooft een contract kreeg bij het Griekse AO Chania (derde ni veau). Op basis van opleidingsver- goeding is die club RKC 30.000 euro verschuldigd, maar de Grie ken weigeren te betalen. „De zaak is voorgelegd aan de Fifa", zegt Oversier. „Chania heeft voorge steld het bedrag in twintig termij nen van 1500 euro te voldoen. Dat lijkt mooi. Maar de praktijk leert dat het geen enkele garantie is dat zo'n club daadwerkelijk betaalt." de zoveel tijd een vervelende piep liet horen. „Dan maakten ze me even wakker om te kijken of alles oké was. Vervolgens zeiden ze: 'ga maar weer slapen'. En dat om de paar uur." Met bed en al werd Jeroen regel matig naar de speelkamer gere den. Daar stond zijn beste vriend voor de komende maanden: een Playstation. „Die eerste weken in het ziekenhuis waren zwaar. Het zijn lange dagen, je doet niks, bent snel moe en je hebt nergens zin in. Bezoek is ook al snel te veel, dus je komt toch een beetje in een isolement. Dat is wel las- MIDDELBURC - „Het was in de eer ste minuut van de tweede compe titiewedstrijd", vertelt Oemoeme- noespeler Jeroen Klemann (18). Hij kan het incident zich nog pre cies voor de geest halen. Het was op 14 september 2013, om 23.02 uur: „Ik stond net gebukt om de bal op te rapen en precies op dat moment dook er een tegenstan der bovenop me. Het was niet de lichtste van het stel, dus mijn hoofd klapte flink naar voren." De speler van de colts van Oemoe- menoe en Jong Oranje maakt een beweging met zijn kin naar de borst en vertelt wat er daarna ge beurde. „Ik was twee seconden 'out'. Toen ik bijkwam, tintelden mijn armen en ik voelde elk gras sprietje tegen mijn benen." In eerste instantie gingen op die zaterdagmiddag nog niet alle alarmbellen rinkelen. „De referee deed keurig wat ie moest doen. Voor dat soort gevallen is een pro tocol", legt vader Peter uit. „Hij stelt dan vragen om te controle ren of het goed met het 'slachtof fer' gaat." Jeroen weet te zeggen wat voor Van tevoren was ik wel zenuwachtig, maar als je bezig bent heb je daar ggen last meer van zaak door en wordt er direct actie ondernomen. Vader Peter belt 122 en moeder Marianne legt Jeroen voorzichtig languit en stabiliseert zijn hoofd. Binnen korte tijd is de ambulance ter plaatse. „Voor mijn gevoel leek het heel lang te duren", blikt Jeroen terug. Volgens zijn ouders ging het maar om een paar minu ten. „Die ambulance was al in de buurt, dus die was er echt zo", be vestigt Marianne. Jeroen wordt met een brace om zijn nek in de ambulance geladen en getranspor teerd naar het ziekenhuis in Goes. „Onderweg kreeg ik al allerlei prikken en verdovende midde len", weet hij zich nog te herinne ren. Eenmaal in Goes krijgt de dan zes tienjarige een plekje op de kinder afdeling. Daar wordt rond vijf uur 's middags een breuk in de C7 (de onderste nekwervel) geconsta teerd en ook de spieren lijken een flinke douw gehad te hebben. Er wordt gelijk contact opgenomen met een neurochirurg van het Rotterdamse Erasmus-zieken- huis. „Die besloot om het een weekje aan te zien", legt Peter uit. „Om te kijken of er verbetering op zou treden." Een lange week geduld in het zie kenhuisbed is alles wat rest. „Dat kastje met die knop was wel fijn. Daarmee kon ik mezelf morfine toedienen. Dat was wel lekker", lacht Jeroen. „Ik lag daar helemaal high in mijn bed." Minder leuk vond hij een ander kastje dat om dag het is en beantwoordt ook de overige triviale vragen die op hem afgevuurd worden naar beho ren. „Toen ben ik zachtjes over eind gekomen en zelf lopend het hele veld overgestoken naar de dug-out. Als ik toen een misstap had gemaakt, was ik nu verlamd geweest." De jonge Middelburger zegt het met een ijzeren gezicht, maar de impact van die opmer king zindert nog een tijdje na. Eenmaal in de dug-out gaat de toestand van Jeroen achteruit. „Ik kreeg tintelingen over heel mijn lichaam. Ook ging alles pijn doen en werd ik misselijk." Op dat mo ment dringt bij de aanwezige ouders van Jeroen de ernst van de Voor twee van hen begint het sei zoen vandaag. Roompot-renners Johnny Hoogerland uit Lange- weegje en Brian van Goethem uit Sluiskil staan aan de start van de Ster van Bessèges, een etappe koers in Zuid-Frankrijk die tot en met zondag duurt. Voor van Goethem betekent het zijn debuut in het profpeloton. Hoogerland heeft goede herinne ringen aan de wedstrijd. In 2011, toen hij nog onder contract stond bij Vacansoleil, eindigde hij als derde in het eindklassement. Hij droeg één dag de leiderstrui. De Ster van Bessèges begint van daag met een rit van Bellegarde naar Beaucaire. Een individuele tijdrit van twaalf kilometer in Alès is zondag de afsluiting. Voor Wanty-renner Marco Min- naard uit Wemeldinge begint het seizoen op 18 februari in Zuid-Spanje met de Ruta del Sol, een vijfdaagse etappekoers. De Classic Sud Ardèche, op 28 februa ri in Zuid-Frankrijk is de eerste wedstrijd voor Middelburger Nick van der Lijke. Hij rijdt voor Lotto-Jumbo. door Wilber Hack WAALWIJK - RKC Waalwijk heeft in mei 2014 ongeveer een half mil joen euro aan de fiscus betaald voor het aan Youri Petrov en Dejan Govedarica uitbetaalde hand- en te- kengeld. Dat blijkt uit de jaarcijfers van de Waalwijkse club over het seizoen 2013-2014. alsof Jeroen Klemann Jeroen Klemann op 14 september 2013, dertig seconden na het incident waarbij zijn onderste nekwervel brak. foto Peter Klemann Het plaatje dat de twee nekwer- vels fixeert is duidelijk te zien op de röntgenfoto. Weer rugbyen door Willem Adriaansens door Koen de Vries VLISSINGEN - In Australië is vorige maand met de Tour Down Under een begin gemaakt met het wieier- seizoen van 2015. Zondag ging de jaargang in Europa van start met de GP La Marseillaise. De vier Zeeuwse profs deden daaraan nog niet mee. Johnny Hoogerland (links) en Brian van Goethem (rechts) rijden vandaag hun eerste wedstrijd van het nieuwe wielerseizoen. foto Koen de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53