Schuttingkunst van lyceumleerlingen Kiek noe! 24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 twv €399.- 50 Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 30 SCHOUWEN-DUIVELAND van £45> voor Bestuurder De Feijter Groep Biervliet moet vijf miljoen voorschot betalen op faillissementstekort. Vodafone Voordeel Web Kieknoe-lezer Han van Eldik stuurde een soortgelijke foto naar Kieknoe. De Zierikzeese bakkerij- grondstoffenfabrikant Zeelandia was destijds druk bezig met een verbouwing van het hoofdkan toor. Om de werkzaamheden aan het oog te onttrekken was een schutting geplaatst. Tekenleraar Klassenfoto 's van Schouiven-Duiveland www.pzc. nl/kieknoe Ad Braat had toestemming gekre gen om de schutting te verfraaien en hij combineerde het nuttige met het aangename door de leer lingen van klas 5b aan het werk te zetten. Van Eldik herinnert het zich nog goed en weet ook dat twee van de dertien leerlingen het open lucht-schilderwerk niet zagen zit ten, en liever een les boekhouden van Klas Keuning volgden. Van El dik weet nog precies wie er op de foto staan. Het gaat om van links naar rechts: lacques Kuiper, Han van Eldik, Ella Schier, Lieven Bra- ber, Wim de Vos, Ella Zoeter, Aleid Rosink, Kees Smits, Pieter van der Weijde, Joke Braber en Jo- han van der Weele. Klasgenoten Johan Rosing en Theo Mathijssen deden boekhouden. Op de schutting werden monu menten en markante bouwwer ken in Zierikzee geschilderd. On der meer zichtbaar zijn: Nieuwe Kerk, Gravensteen, Zuidhaven poort, stadhuis, Dikke Toren, Gasthuiskerk en graansilo. BIERVLIET - De rechtbank in Mid delburg heeft Mark de Feijter, be stuurder van de BV's van de in 2012 failliet verklaarde De Feijter Groep, onlangs veroordeeld tot het betalen van vijf miljoen euro. Het gaat om een voorschot op de schulden die de firma heeft ach tergelaten. Bij het faillissement be droegen die ruim 12,5 miljoen eu ro. Door de verkoop van materia len en gronden is de schuldenlast inmiddels teruggebracht tot ruim 11 miljoen euro. Jan de Meester, die als curator het faillissement van de De Feijter Groep afhandelt, spande de zaak bij de rechtbank in Middelburg aan. Na uitgebreid onderzoek kwam hij tot de conclusie dat on behoorlijk bestuur aan de onder gang van het grondverzetbedrijf ten grondslag ligt. De financiële administratie was niet op orde, waardoor onvoldoende zicht was op de bedrijfsresultaten. Zo is de (voorlopige) jaarrekening over 2010 pas in april 2012 inge diend. Dat was buiten de wettelij- DE FEIJTER GROEP ke termijn. Over 2010 leed de fir ma een verlies van ruim 1,6 mil joen euro op een netto omzet van 19,6 miljoen euro. De De Feijter Groep schreef vaak te laag in op projecten om die in de wacht te kunnen slepen. De Rabobank Oosterschelde trok april 2012 de stekker uit het be drijf door de geldkraan dicht te draaien. De Rabobank had toen ruim 6,8 miljoen euro tegoed van de De Feijter Groep, nu is dat nog 4,3 miljoen euro. De bank maakt, evenals uitkeringsinstantie UWV en de Belastingdienst, als eerste aanspraak op de opbrengsten uit de failliete boedel. De grootste pijn zit bij andere schuldeisers en dat zijn er niet minder dan 320, met name onder aannemers. De kans dat zij hun geld nog terugzien, is het kleinst. De rechtbank oordeelt hier hard over: „Door voor de uitvoering van projecten onderaannemers in te schakelen en die niet (volledig) te betalen, zijn de kosten in feite bij derden gelegd." De Feijter vindt dat hij heeft ge handeld als 'redelijk denkend be stuurder', staat in het vonnis van de rechtbank. Hij verwerpt de aan tijging dat het faillissement hem persoonlijk te verwijten valt. Hij voert onder meer aan dat hij in overleg met de bank kostenbespa rende maatregelen heeft doorge voerd en investeerders heeft ge zocht. De Feijter heeft tot 15 april de tijd om hoger beroep aan te tekenen. Het is nog niet duidelijk of hij dat doet, aldus zijn advocate Cynthia Beijersbergen. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Galaxy S4 k twv €399." A Vonnis na faillissement Leerlingen van het Professor Zeeman-lyceum voorzien een schutting aan de Fonteine in Zierikzee van een artistie ke versiering, foto Collectie Han van Eldik door Piet Kleemans ZIERIKZEE - 'Schuttingkunst', kopte de Zierikzeesche Nieuwsbode in de krant van donderdag 25 okto ber 1962 bij een foto van leerlin gen van het Professor Zeeman-ly ceum, bezig met het versieren van een tijdelijke schutting aan de Fon teine in Zierikzee. Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe door Harmen van der Werf BV's De Feijter Groep 24 april 2012 failliet verklaard. In 2011 nog 82 werknemers. Totale schuldenlast ruim 12,5 mil joen euro, nu nog na verkoop ma terieel en gronden ruim 11 mil joen euro. Netto omzet 2010:19,6 miljoen; verlies 1,6 miljoen euro. Rabobank Oosterschelde grootste schuldeiser: eerst 6,9 miljoen eu ro, nu nog 4,3 miljoen. Totaal aantal schuldeisers, onder wie vele onderaannemers: 320. MIN SMS INTERNET VAN BIJBETALING VOOR TOESTEL 120MIN 80S MS 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 200MB £357- C17.50 635.- 300MB £487- 620.- 615.- 400MB 6457- 622.50 Incl. Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 16-02-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. inclusief >OEP,Vl ORoeoNL Kijkdag voor veiling op terrein De Feijter Groep te Biervliet in 2012. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51