Goese nieuwbouw op erfpachtgrond in trek Middelburger verdacht College komt deels tegemoet aan van twintig branden wensen horeca Westenschouwen 'Niet verrast' 28 SCHOUWEN-DUIVELAND OPENBAAR VERVOER Ondanks belofte van B en W blijven bussen van Connexxion over Calandweg in Zierikzee rijden. Het kleinschalige nieuwbouwpro ject van ontwikkelaar Heeren- huys Zeeland kent een 'storm loop aan interesse', zegt directeur Hans Timmerman. „Leek de wo ningmarkt vorig jaar nog niet heel zichtbaar op te krabbelen, de behoefte bij de startende koper was er wel degelijk." Fase 1, acht woningen aan de Jo seph Lunslaan nabij het vernieuw de winkelcentrum De Spinne, was direct uitverkocht en wordt momenteel gebouwd. „Fraaie een gezinswoningen op een aantrekke lijke plek, waar de kopers zeker met veel plezier zullen gaan wo nen", aldus Timmerman. Met name de mogelijkheid om de woning op erfpachtgrond te kun nen kopen, bleek volgens Timmer man voor veel kopers de ultieme kans op een woning. Die construc tie van de gemeente Goes, waar bij de koper van een woning al leen het huis zelf, de stenen dus, bij de bank hoeft te laten financie ren en dus lagere maandlasten heeft, slaat aan. Eind 2014 waren er al 35 erfpachtovereenkomsten gesloten, zes daarvan betroffen ko pers uit de eerste fase van het pro ject in de Goese Polder. De ver koop van fase 2, acht woningen aan de Marshallstraat, is inmid dels ook in volle gang en belooft volgens Timmerman ook een suc ces te worden. „Fase 2 bedient ook de andere doelgroep met moderne wonin gen met een compleet woonpro- gramma op de begane grond. Wo nen naar wens is op dit moment belangrijk, de woningen kunnen dus op alle manieren ingedeeld worden." Ook hier is erfpacht een mogelijk heid. Naast de woningen in de Goese Polder, is ook begonnen met de bouw van 2 van 4 half vrij staande woningen in Mannee. Ook in die wijk werkt de gemeen te mee aan de erfpachtconstruc tie. Kopers kunnen nog tot eind juli profiteren van een lage over drachtsbelasting. In de Goese wijk Goese Polder komen woningen op erfpachtgrond. De woningen zijn populair. ZIERIKZEE - Bewoners van de Ca landweg in Zierikzee zijn nog niet verlost van langsdenderende streekbussen. Dit ondanks de be lofte van toenmalig wethouder Wim Stouten (LSD). In de nieuwe 'lijnennetkaart' die op de website van Connexxion is gepubliceerd, staat de Calandweg nog gewoon ingetekend. „Laat ik het diplomatiek uitdruk ken", begint Connexxionwoord- voerder Hendri Belterman zijn uitleg. „In ons nieuwe contract staat dat de bus weg moet van de Calandweg. Maar bij de opmerkin gen staat dat wij na gunning door de provincie in overleg mogen gaan met de gemeente Schou- wen-Duiveland. Samen kunnen we dan bekijken of het misschien toch anders kan of anders moet. En we zijn dus in overleg met de gemeente." Volgens Belterman betreft het een 'technisch verhaal'. „Het gaat over draaien en keren van bussen en over verlies van reistijd." LSD-wethouder Jacqueline van Burg, opvolger van Stouten, beves tigt dat zij en Connexxion nog in overleg zijn: „In het laatste ge sprek heb ik Connexxion ge vraagd inzichtelijk te maken waar hun grote problemen zitten." Van Burg wil geen verdere uit spraken doen over het weren van de bus. Na enig aandringen zegt ze: „Ik kan niet keihard bevesti gen dat de bus in maart van de Ca landweg verdwenen is." En of dat dan voor de gehele concessieperio de van tien jaar geldt? „Daar ga ik niet van uit." Het al dan niet verplaatsen van het busstation 't Sas naar de loca tie Onderdak heeft volgens van Burg niets te maken met het ge bruik van de Calandweg. „Verhui zing van bushalte 't Sas is de ko mende jaren niet aan de orde." Veel bewoners van de Calandweg ergeren zich aan de voortdurend langsrijdende bussen. Ook het landbouwverkeer wekt irritatie. Over het weren van de bus wordt sinds 2010 met de bewoners ge sproken. In september 2013 zei toenmalig wethouder Wim Stouten dat het in 2015, met ingang van de nieu we openbaar vervoerconcessie, ge daan zou zijn met de bussen over de Calandweg. Het openbaar ver voer en het landbouwverkeer zou voortaan over de N59 rijden. Nu het zo ver is, blijkt de provin cie inderdaad een dergelijke voor waarde te hebben opgenomen in het nieuwe contract met Con nexxion. Maar kennelijk maakt het vervoersbedrijf gebruik van een ontsnappingsclausule. Het landbouwverkeer rijdt overi gens ook nog gewoon over de Ca landweg. Dit 'langzaam verkeer' mag niet over de N59. Het alterna tief van B en W, de Van Veenlaan, stuitte op bezwaren van de bewo ners van de Banninklaan. „Dat verrast me niet. Wij ergeren ons al 25 jaar aan de bussen door onze wijk. Er zijn allerlei informa tie- en inspraakbijeenkomsten ge weest. Mooie woorden en veel be loftes gehoord, maar de bussen rij den er nog steeds. Dat ze dat na 1 maart nog steeds doen, daar sta ik dus niet versteld van. Nou is het wel zo dat na het sluiten van de school de verkeersrisico's minder zijn geworden. En ook is het qua comfort veel beter geworden sinds de weg is aangepakt. Maar een woonstraat als uitvalsweg ge bruiken, dat blijft raar." De branden zouden vanaf maart vorig jaar zijn aangestoken. Het gaat hierbij om onder andere per sonenauto's, bedrijfsbusjes, (vuil) containers, mobiele toiletten en een bouwkeet. Ook een woning werd door een van de branden ge troffen. Bij sommige van de branden zijn ook mensen in gevaar gekomen, aldus de politie Zeeland West-Bra bant. De recherche heeft in sa menwerking met de geünifor meerde politie van Walcheren uit gebreid onderzoek naar de bran den gedaan. Daarbij kwam de ne gentien-jarige verdachte in beeld. De politie hield hem in zijn wo ning aan. Bij onderzoek in zijn woningen heeft de politie ver schillende spullen in beslaggeno men. De verdachte is vastgezet en wordt door de politie gehoord. Of de man ook verdachte is van brandstichtingen buiten Middel burg, kan de politie nog niet zeg gen. Dat hangt af van het verloop van verder onderzoek. Maar ook in het aangepaste herin richtingsplan is het nergens meer mogelijk om onbetaald of zonder vergunning te parkeren en aan de Lageweg en de Steenweg vervalt nog steeds het merendeel van de parkeerplaatsen. Automobilisten die hun vervoermiddel langer dan twee uur willen stallen, worden verwezen naar de terreinen aan De Rotonde en De Punt. Op par keerterrein De Rotonde komen plaatsen voor het horecaperso- neel. De straatjes van het kust- plaatsje staan 's zomers vol met blik. Dat zijn vooral auto's van badgasten die gratis willen parke ren. Door het invoeren van be taald parkeren en vergunningpar- keren denken B en W Westen- schouwen veiliger en mooier te maken. Verder wilden de onder nemers van 'het weitje' op de hoek van de Lageweg een dorps plein maken, waar ook flink wat auto's kunnen staan. Nadat ze de ambtenaren ervan hadden over tuigd dat dit gemeentegrond be treft, krijgen ze nu als antwoord dat het weitje intact moet blijven omdat het past bij het dorp. Een fietsenstalling met houten palen, planken en een hek komt er wel. In het definitieve plan wordt de Westenschouwenseweg het hele jaar eenrichtingsverkeer en wordt op de Steenweg, tussen de roton de en Kampweg, jaarrond twee richtingsverkeer ingesteld. door Luc Oggel GOES - De Goese Polder, de groot ste wijk van Goes, breidt in. Aan de Joseph Lunslaan en de Marshall straat verrijzen in totaal zestien nieuwe woningen die zich in grote belangstelling mogen verheugen. Nieuwbouw aan de Joseph Lunslaan foto Mechteld Jansen Calandweg nog door Ton van den Nouweland Arjen Zwart MIDDELBURG - Een negentienjarige Middelburger wordt verdacht van het plegen van twintig brandstich tingen in zijn woonplaats. De poli tie heeft de man afgelopen maan dag aangehouden. door Ton van den Nouweland WESTENSCHOUWEN - In het hele ge bied wat meer parkeerplaatsen, vaste parkeerplaatsen voor het per soneel en een fietsenstalling op het weitje op de hoek van de Lage- weg en de Westenschouwenseweg. Met deze aanpassingen van hun plan komen B en W van Schou- wen-Duiveland voor een deel tege moet aan de wensen van de horeca en de supermarkt in Westenschou wen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49