Het blijft jammer dat de Langeweg er straks niet meer is BUITEN 5 Mee op excursie Zin in een tocht op de Slik ken van de Heen? Op woens dag 18 februari om 14.00 uur maken we een tocht door het gebied. Wie weet, ont moeten we één of meer die ren die in deze rubriek be schreven zijn. De eerste tien PZC-lezers die reageren mo gen gratis mee. Laarzen zijn noodzakelijk en kleding die vuil mag worden. Aanmelden: c.jacobusse@hetzeeuwse landschap.nl In deze rubriek volgen we de aanleg en achter gronden van Waterdunen bij Groede. Kustver- sterking en aanleg van een groot natuurgebied gaan hand in hand. Vandaag: Ook na aanleg van Waterdunen woont Frans de Boevere op de mooiste plek van Zeeuws-Vlaanderen. Frans de Boevere woont al bijna 28 jaar op het 'mooiste plekje in Zeeuws-Vlaanderen'. Net als na een uitbreiding van de Napoleon hoeve in de jaren negentig twijfel de hij even of dat zo zou blijven als Water dunen is aangelegd. Maar intussen weet Frans zeker dat hij de komende jaren op een misschien nog wel mooiere stek bivak keert. Laat duidelijk zijn dat Frans de Boevere zelf niet heeft gevraagd om alle veranderin gen rond zijn huis. Hij zat prima aan het eind van het Zandertje, vlakbij het gemaal van 't Killetje. Zicht op de vuurtoren, aan de toegang tot de Panoramaweg. Met cam ping de Napoleonhoeve als buurman In de zomer middenin de drukte. Maar in de tuin viel alle geroezemoes gelijk weg. De De Boeveres hadden na uitbreiding van de camping zicht op een rij stacaravans. „Maar last hebben we er nooit van gehad. Ook in het hoogseizoen hielden wij ons eigen rus tige plekje", zegt Frans. Dochter Kirsten (21) knikt instemmend. Voor een nieuw recreatiepark of een na- tuurcamping is De Boevere dan ook niet bang. Het zal wel weer even overlast geven, zeker als er een hotel en winkelstraat ko men. Zo erg als de afgelopen maanden zal het echter niet snel meer zijn. „Voor het uitgraven van geulen en poelen en de aan leg van nieuwe duinen reden hier tot voor kort constant vrachtwagens met zand af en aan. Niet alleen overdag, maar ook 's nachts. En die lawaaierige dumpers kun nen je dan wel even uit de slaap houden." Maar goed, die overlast was van voorbij gaande aard. Het onttrekken van de Lange weg is straks blijvend. En daar baalt Frans wel van. Hij geeft gymles aan Breskense ba sisscholieren en het vissersdorp is ook het hoofdkwartier van zijn befaamde judo school. „Als ik les geef in Oostburg, Sluis of IJzendijke kan ik ook via Groede rijden. Maar ik ben toch het meest op Breskens ge richt en het is erg onhandig dat ik straks niet meer via de Langeweg naar huis kan." Naar Breskens kan De Boevere gewoon over de Panoramaweg. Of gewoonIn het weekeind of tijdens een mooie dag rijden ze stapvoets over die kustweg. Als je naar je werk of om een andere reden naar het dorp gaat, duurt het lang als ze niet harder dan tien, vijftien kilometer per uur rijden." Er zit niks anders op dan aan de nieuwe si tuatie te wennen, beseft De Boevere. Hij hoopt maar dat er ter compensatie avon tuurlijke, ruige natuurpaden door Waterdu nen komen. „Geen saaie, rechte wandelpa den, maar smalle, kronkelende weggetjes, waar achter elke bocht iets anders te zien is." Als het aan De Boevere ligt, lopen die paden ook allemaal richting Breskens, zo dat hij wandelend en fietsend op verschil lende manieren in het dorp kan komen. Kirsten en broer Milan komen nog altijd graag uit Breda en Tilburg - waar Milan bij Willem II speelt - naar huis. Onder meer voor 't Killetje. Niet alleen een prachtige plek om over de zee 'naar de overkant' te kijken, maar ook om te zwemmen. Kirsten: „Als kleuter sprongen we hier al in zee. Ik hoop dat de stroming niet te sterk wordt, zodat dat straks ook nog kan." WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 Reeën, foto's Chiel Jacobusse Een vos langs de rand van het struweel. door René Hoonhorst Wisenten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45