Topteams maken geen fout Hoogerland en Van Goethem gaan van start 44 Van tevoren was ik wel zenuwachtig, maar als je bezig bent heb je daar ggen last meer van 36 SPORT JEROEN KLEMANN Oemoemenoe breekt in 2013 zijn nek. Na een lange revalidatie is hij weer terug. International van i v w\ TERNEUZEN - De positie van de top drie in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen bleef op de zeventiende speeldag onaantastbaar. Drie ploegen wis ten met dubbele cijfers te win nen. De 18-2-zege van nummer drie De Molenhoek op De Boemel was de opvallendste uitslag. Baderie Dam-Smit Sportprijzen 2-12 (0-5): „We waren heer en meester", zei aanvoerder Chris Wisse na de overtuigende winst van zijn ploeg Smit Sportprijzen. Bij de rust was de wedstrijd eigen lijk al gespeeld. Niels de Booij scoorde vier keer. Doelpuntenmakers. Baderie Dam: Nico Langendoen, Arjan Kalisvaart bei den 1. Smit Sportprijzen: Niels de Booij 4, Derek de Booij 3, Dennis Rijn berg, Remy de Die beiden 2, Chris Wisse 1. De Molenhoek-De Boemel 18-2 (7-1): De Molenhoek bevestigde zijn goede vorm tegen de Axel aars. De Boemel, dat verzwakt aan trad, kwam nog wel op een o-i-voorsprong door Robbin Cor- nelissen. De Molenhoek scoorde er daarna lustig op los, met een ze venklapper voor Tom de Smet. De Boemel bood geen tegenstand meer, waardoor de Hoekse ploeg de grootste overwinning kon boe ken. Tom de Smet 7, Mare de Haas 5, Thijs de Blaeij 3, Maikel van Langevelde 2, Maikel Krans 1. De Boemel: Robbin Cornelissen, Randy Lauret beiden 1. LimeWorkx/'t Keldertje-Tence- zaman 0-5 (0-1): Tencezaman re kende af met een slechte periode. De ploeg uit Hulst behaalde zijn eerste zege na de winterstop. Voor de rust verliep het spel nog moeizaam. Alleen de Belgische aanwinst Tom de Strooper wist te scoren. In de tweede helft bena derden de Hulstenaren hun oude niveau. Michiel Standaert 2, Tom de Stroo per, Maik de Wolf, Niek Luime 1. OQ^Value-Du Commerce Bo- dyline 2-4 (2-1): Bij rust zag het er nog goed uit voor O Q_ Value, dat niet in zijn sterkste opstelling optrad. In de tweede helft werd Du Commerce sterker. De Terneu- zenaren sloegen in de slotfase toe met twee treffers. Doelpuntenmakers. OQ Value: Titia- no Staes 2. Du Commerce: Jelmer Dingemanse 2, Matthieu Kreuze, Mi chel Romeijnsen beiden 1. Wentzler Pauwels-D'Ouwe Brug/Outokompu 6-2 (3-2): De thuisclub was effectiever. Voor D'Ouwe Brug was het lastig een opening te vinden in de verdedi ging van de thuisclub. Dennis van Passel nam de helft van de productie van Wentzler Pauwels voor zijn rekening. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Dennis van Passel 3, Sebastian Vanhijfte, Ricardo de Bruijn, Harold de Rijk allen 1. D'Ouwe Brug: Stijn Egger- mont, Kenneth van Zeele beiden 1. T-Tel-Van Kouteren/Driewegen 10-4 (4-1): Van Kouteren deed er alles aan om de schade beperkt te houden. De koploper haalde nog wel de dubbele cijfers. Doelpuntenmakers. T-Tel: Sinan Co- ban 3, Can Kiran, Yassine Benali, Mo Kilic allen 2, Sezer Coban 1Van Kout eren: Jeffrey Haver 2, Erik van Kout eren, Marijn Verhelst beiden 1. MIDDELBURG - „Het was in de eer ste minuut van de tweede compe titiewedstrijd", vertelt Oemoeme- noespeler Jeroen Klemann (18). Hij kan het incident zich nog pre cies voor de geest halen. Het was op 14 september 2013, om 13.01 uur: „Ik stond net gebukt om de bal op te rapen en precies op dat moment dook er een tegenstan der bovenop me. Het was niet de lichtste van het stel, dus mijn hoofd klapte flink naar voren." De speler van de colts van Oemoe menoe en Jong Oranje maakt een beweging met zijn kin naar de borst en vertelt wat er daarna ge beurde. „Ik was twee seconden 'out'. Toen ik bijkwam, tintelden mijn armen en ik voelde elk gras sprietje tegen mijn benen." In eerste instantie gingen op die zaterdagmiddag nog niet alle alarmbellen rinkelen. „De referee deed keurig wat ie moest doen. Voor dat soort gevallen is een pro tocol", legt vader Peter uit. „Hij stelt dan vragen om te controle ren of het goed met het 'slachtof fer' gaat." Jeroen weet te zeggen wat voor dag het is en beantwoordt ook de overige triviale vragen die op hem afgevuurd worden naar beho ren. „Toen ben ik zachtjes over eind gekomen en zelf lopend het hele veld overgestoken naar de dug-out. Als ik toen een misstap had gemaakt, was ik nu verlamd geweest." De jonge Middelburger zegt het met een ijzeren gezicht, maar de impact van die opmer king zindert nog een tijdje na. Eenmaal in de dug-out gaat de toestand van Jeroen achteruit. „Ik kreeg tintelingen over heel mijn lichaam. Ook ging alles pijn doen en werd ik misselijk." Op dat mo ment dringt bij de aanwezige ouders van Jeroen de ernst van de zaak door en wordt er direct actie ondernomen. Vader Peter belt 112 en moeder Marianne legt Jeroen voorzichtig languit en stabiliseert zijn hoofd. Binnen korte tijd is de ambulance ter plaatse. „Voor mijn gevoel leek het heel lang te duren", blikt Jeroen terug. Volgens zijn ouders ging het maar om een paar minu ten. „Die ambulance was al in de buurt, dus die was er echt zo", be vestigt Marianne. Jeroen wordt met een brace om zijn nek in de ambulance geladen en getranspor teerd naar het ziekenhuis in Goes. „Onderweg kreeg ik al allerlei prikken en verdovende midde len", weet hij zich nog te herinne ren. Eenmaal in Goes krijgt de dan zes tienjarige een plekje op de kinder afdeling. Daar wordt rond vijf uur 's middags een breuk in de C7 (de onderste nekwervel) geconsta teerd en ook de spieren lijken een flinke douw gehad te hebben. Er wordt gelijk contact opgenomen met een neurochirurg van het Rotterdamse Erasmus-zieken huis. „Die besloot om het een weekje aan te zien", legt Peter uit. „Om te kijken of er verbetering op zou treden." Een lange week geduld in het zie kenhuisbed is alles wat rest. „Dat kastje met die knop was wel fijn. Daarmee kon ik mezelf morfine toedienen. Dat was wel lekker", lacht Jeroen. „Ik lag daar helemaal high in mijn bed." Minder leuk vond hij een ander kastje dat om de zoveel tijd een vervelende piep liet horen. „Dan maakten ze me even wakker om te kijken of alles oké was. Vervolgens zeiden ze: 'ga maar weer slapen'. En dat om de paar uur." Met bed en al werd Jeroen regel matig naar de speelkamer gere den. Daar stond zijn beste vriend voor de komende maanden: een Playstation. „Die eerste weken in het ziekenhuis waren zwaar. Het zijn lange dagen, je doet niks, bent snel moe en je hebt nergens zin in. Bezoek is ook al snel te veel, dus je komt toch een beetje in een isolement. Dat is wel las- Voor twee van hen begint het sei zoen vandaag. Roompot-renners Johnny Hoogerland uit Lange- weegje en Brian van Goethem uit Sluiskil staan aan de start van de Ster van Bessèges, een etappe koers in Zuid-Frankrijk die tot en met zondag duurt. Voor van Goethem betekent het zijn debuut in het profpeloton. Hoogerland heeft goede herinne ringen aan de wedstrijd. In 2011, toen hij nog onder contract stond bij Vacansoleil, eindigde hij als derde in het eindklassement. Hij droeg één dag de leiderstrui. De Ster van Bessèges begint van daag met een rit van Bellegarde naar Beaucaire. Een individuele tijdrit van twaalf kilometer in Alès is zondag de afsluiting. Voor Wanty-renner Marco Min- naard uit Wemeldinge begint het seizoen op 18 februari in Zuid-Spanje met de Ruta del Sol, een vijfdaagse etappekoers. De Classic Sud Ardèche, op 28 februa ri in Zuid-Frankrijk is de eerste wedstrijd voor Middelburger Nick van der Lijke. Hij rijdt voor Lotto-Jumbo. >*A- door Aector Dooms Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Doelpuntenmakers. Tencezaman: door Willem Adriaansens Jeroen Klemann Jeroen Klemann op 14 september 2013, dertig seconden na het incident waarbij zijn onderste nekwervel brak. foto Peter Klemann Het plaatje dat de twee nekwer- vels fixeert is duidelijk te zien op de röntgenfoto. door Koen de Vries VLISSINGEN - In Australië is vorige maand met de Tour Down Under een begin gemaakt met het wieier- seizoen van 2015. Zondag ging de jaargang in Europa van start met de GP La Marseillaise. De vier Zeeuwse profs deden daaraan nog niet mee. Johnny Hoogerland (links) en Brian van Goethem (rechts) rijden vandaag hun eerste wedstrijd van het nieuwe wielerseizoen. foto Koen de Vries Weer rugbyen alsof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36