Bebouwing Maïsbaai in Middelburg voltooid "Als ik een boek uit heb, werk ik gelijk mijn account bij" College is akkoord met plan megakerk Yerseke Dizzieni WALCHEREN 31 Wijzerplaten Grote Kerk teruggeplaatst Cleijenborch verhuurt deel appartementen Houd je favoriete boeken bij op een persoonlijke boekenplank Beoordeel boeken en schrijf je eigen recensies Win boeken en andere prijzen GOES - De Grote Kerk in Goes krijgt langzaam maar zeker zijn 'onderdelen' terug. Gisteren zijn de wijzerplaten teruggeplaatst, maar het duurt nog even voordat bezoekers van de stad weer kun nen zien hoe laat het is. Het uur werk binnenin laat namelijk nog enkele weken op zich wachten. De kerktoren inclusief carillon wordt al sinds afgelopen juni grondig gerestaureerd, maar de klus duurt langer doordat de hou ten constructie erger door de bok tor bleek aangetast dan gedacht. De verwachting is dat de zeven ton kostende klus deze maand kan worden afgerond. Daarmee speelt het zorgcentrum in op veranderingen in de zorg. Mensen moeten van het Rijk lan ger thuis blijven wonen en ko men niet meer in aanmerking voor een plaats in een verzorgings huis als ze maar weinig zorg no dig hebben. Cleijenborch moet daarom ook een deel van de 88 zorgplaatsen inleveren. Door deze in de verhuur te doen, ziet het zorgcentrum kans om de voorzieningen - onder meer een eigen keuken - in het huis te be houden en tegelijkertijd mensen die daar behoefte aan hebben de 'geborgenheid en veiligheid' van het zorgcentrum te bieden. Die behoefte is er volgens directeur Angela Kallewaard. „Mensen heb ben liever levendigheid om zich heen dan dat ze thuis zitten te ver pieteren", verklaart projectleider verhuur Floor Mattijssen de be langstelling. MIDDELBURG - De huurders van de twintig appartementen van Woonzorg ontvangen deze week de sleutel van hun nieuwe wo ning. In juni 2013 begon de bouw van de drie woongebouwen aan de Dokhaven. SVRZ heeft daar nu ook een nieuwe locatie voor drie groepswoningen, elk voor zes a ze ven cliënten met dementie. Omwonenden tekenden in 2012 bezwaar aan tegen de bouw. Zij begrepen niet dat de gemeente het Compagnieplein, 'eenmaal verlost van het Vitrite-fabrieks- complex', nu weer zou bebou wen. De Raad van State verwierp hun bezwaren uiteindelijk. Met dit complex is het hele Maïs- baaigebied, gelegen aan de haven tussen het Kanaal door Walche ren en de Kinderdijk/Korendijk voltooid. Straatnamen herinneren daar nog aan de oude werf die er eeuwen geleden was en aan de ge schiedenis van de VOC, zoals het Compagnieplein. In 1989 begon de bouw van appartementen van de Maïsbaai. Het braakliggend Compagnieplein was jarenlang in beeld als locatie voor een mu seum voor moderne kunst, naar ontwerp van wijlen Aldo van Eyck. Ook een later plan voor een Huis van Europa in het gebouw van Van Eyck ging niet door. De gemeente Middelburg en Woongoed bereikten in 2011 over eenstemming over de bouw op het Compagnieplein. Voor de eerste spade de grond in kan, moet de kerk nog heel wat bestemmingsplanprocedures door lopen. Ten opzichte van de in juli vorig jaar aan omwonenden gepre senteerde plannen zijn een aantal zaken gewijzigd. Het gebouw krijgt door de kap constructie in kruisvorm een tra ditioneel uiterlijk. De hoogste kap meet dertig meter. De toren aan de kant van de Steeweg is 35 me ter hoog, daar komt nog een met koper beklede spits van vijf meter bovenop. Na het voorontwerpbestemmings plan, neemt het college van B en W volgens planning in juni een besluit over het ontwerpbestem- mingsplan. Daarna kunnen bur gers zes weken (juli-augustus) rea geren. Het definitieve bestem mingsplan is in oktober klaar en moet in november door de ge meenteraad worden vastgesteld. De mooiste boeken ontdekje samen! WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 door Esme Soesman COLIJNSPLAAT - Zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat gaat een deel van de appartementen van het complex verhuren. In één van de vleugels op de begane grond worden appartementen die leeg komen, geschikt gemaakt voor verhuur aan 55-plussers die zelfstandig willen wonen in een be schutte omgeving. uit het ouderlijk huis Albert Barentsen verhuist half maart naar zijn nieuwe appartement bij de Dokhaven, foto Lex de Meester door Joeri Wisse YERSEKE - Het college van B en W van Reimerswaal heeft gisteren in gestemd met het plan van de Gere formeerde Gemeente in Yerseke voor een nieuwe kerk aan de Stee- weg. De bouw van het bedehuis, dat plaats biedt aan 2000 mensen, begint op z'n vroegst in 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31