Goese nieuwbouw op erfpachtgrond in trek Vodafone weer mobiel CDA: ZorgSaam heeft recht op bereikbaar in centrum bijdrage voor beschikbaarheid 66 Inmiddels is de keuze gemaakt het dorpshuis van Ritthem te verkopen 28 WALCHEREN DORPSHUIS Laatste beheerder van het dorpshuis in Ritthem voelt zich gepasseerd door de gemeente Vlissingen. Het kleinschalige nieuwbouwpro ject van ontwikkelaar Heeren- huys Zeeland kent een 'storm loop aan interesse', zegt directeur Hans Timmerman. „Leek de wo ningmarkt vorig jaar nog niet heel zichtbaar op te krabbelen, de behoefte bij de startende koper was er wel degelijk." Fase 1, acht woningen aan de Jo seph Lunslaan nabij het vernieuw de winkelcentrum De Spinne, was direct uitverkocht en wordt momenteel gebouwd. „Fraaie een gezinswoningen op een aantrekke lijke plek, waar de kopers zeker met veel plezier zullen gaan wo nen", aldus Timmerman. Met name de mogelijkheid om de woning op erfpachtgrond te kun nen kopen, bleek volgens Timmer man voor veel kopers de ultieme kans op een woning. Die construc tie van de gemeente Goes, waar bij de koper van een woning al leen het huis zelf, de stenen dus, bij de bank hoeft te laten financie ren en dus lagere maandlasten heeft, slaat aan. Eind 2014 waren er al 35 erfpachtovereenkomsten gesloten, zes daarvan betroffen ko pers uit de eerste fase van het pro ject in de Goese Polder. De ver koop van fase 2, acht woningen aan de Marshallstraat, is inmid dels ook in volle gang en belooft volgens Timmerman ook een suc ces te worden. „Fase 2 bedient ook de andere doelgroep met moderne wonin gen met een compleet woonpro- gramma op de begane grond. Wo nen naar wens is op dit moment belangrijk, de woningen kunnen dus op alle manieren ingedeeld worden." Ook hier is erfpacht een mogelijk heid. Naast de woningen in de Goese Polder, is ook begonnen met de bouw van 2 van 4 half vrij staande woningen in Mannee. Ook in die wijk werkt de gemeen te mee aan de erfpachtconstruc tie. Kopers kunnen nog tot eind juli profiteren van een lage over drachtsbelasting. in de Goese wijk Goese Polder komen woningen op erfpachtgrond. De woningen zijn populair. RITTHEM - De laatste beheerder heeft het dorpshuis van Ritthem verlaten met niets dan schulden en hoofdpijn. Toch wil hij terug. Als de gemeente Vlissingen met geld over de brug komt. „Het was uitgewoond", vertelt Al- bert van der Meule, terwijl hij fo to's van een vervallen pand laat zien. Hij en zijn vrouw Joke na men in juni 2012 het beheer van het Ritthemse dorpshuis op zich, met de bedoeling het samen com mercieel te gaan uitbaten. Ze ruimden op, schilderden de boel, kochten nieuw meubilair en hore- ca-apparatuur, creëerden een tuin terras en verbouwden de boven verdieping tot bed breakfast. „Dat begon aardig te lopen. Tij dens O die Zee zaten we hele maal vol. Ook fietsers wisten ons steeds beter te vinden." Toch gaf Van der Meule afgelopen september de sleutel terug aan de gemeente Vlissingen. Hij kon de huur niet langer opbrengen. „We betaalden per maand 900 euro en dat bedrag zou oplopen naar ge lang de inkomsten. Alle investe ringen deden we met privégeld. Misschien wel vijftienduizend eu ro. We zitten nog drie jaar vast aan de huur van de koffiemachi ne, die achttienduizend euro kost te. We betalen nog elke maand huur voor de opslag van de meu bels. De energierekening bedroeg 550 euro per maand. Daar hebben we ons enorm op verkeken. We wisten het niet, simpelweg omdat er nooit iets was bijgehouden. De gemeente betaalde toch wel. De gemeente stelde 25.000 euro be schikbaar voor de verbouwing bo ven, maar dat was bij lange na niet genoeg. Uiteindelijk kregen we een bijdrage van de Stichting Moerman voor de verwarming bo ven, maar toen was het al te laat. We waren net gestopt." Dat besluit nam Van der Meule op basis van het advies van zijn ac countant. „En ik weet hoe het is om failliet te gaan, dus ik heb ge luisterd. Voor het dorpshuis had den we een huurschuld opge bouwd van vierduizend euro. We hebben de gemeente steeds ge- zegd dat we het niet rond kregen, maar de communicatie was lastig. Ons contactpersoon viel weg en er kwam geen nieuwe. Ja, de me vrouw die een deurwaarder op ons af wilde sturen. Later is de schuld kwijtgescholden. Tja, wat er niet is, dat is er niet hè? Dat vond ook de wethouder." Die wethouder, Dick Verboom, heeft volgens Van der Meule nog meer gezegd. „Hij vond het jam mer dat we zouden stoppen. Hij zei: als blijkt dat niemand het dorpshuis wil uitbaten en als de gemeente besluit dat er toch weer geld bij moet, dan bent u onze eer ste gesprekspartner. Dat zei hij. Nou, iedereen wil het dorpshuis wel doen, tot ze de energiereke ning zien. En nu is ineens Orio- nis in beeld. Maar dat is gemeen schapsgeld, dus geld van de ge meente. Ik voel me gepasseerd, in de vernieling geholpen door de ri gide houding van de gemeente. Ons is de tijd niet gegeven om te groeien. Ik wil terug, mét geld van de gemeente." Daar hoeft Van der Meule echter niet op te rekenen, blijkt uit na vraag bij de gemeente Vlissingen. Wethouder Dick Verboom is zelf afwezig, maar via zijn voorlichter laat hij weten dat hij heeft gezegd dat wanneer de gemeente een nieuwe beheerder zoekt voor het dorpshuis van Ritthem, dat Van der Meule zich kan aanmelden. „Maar inmiddels is de keuze ge maakt het dorpshuis te verkopen via openbare inschrijving", citeert de voorlichter. „Dit is nog in de opstartfase. De mogelijke koper krijgt wel de verplichting mee om de activiteiten van het dorps huis te blijven uitvoeren." De Vodafone-gebruikers in de straat hadden al verschillende klachten naar het bedrijf ge stuurd. Tot gisteren was het pro bleem niet opgelost, maar volgens woordvoerster Alexis van Lieber- gen van Vodafone is de verstoring na een herstart opgelost. Op de Markt en in de Korte Noordstraat en Herengracht had men geen be reik. Bewoner van de Korte Noordstraat Sander Lenken is te leurgesteld in de service van de provider. „Het werd bijna een strop, ik heb heen en weer moe ten lopen om te kunnen bellen. En dan wordt je bij Vodafone van het kastje naar de muur wordt ge stuurd. Ik vind het erg jammer, in mijn ogen heeft het te lang ge duurd voor de oplossing er was", vertelt hij. „Ik heb het wel gezien. Als mijn contract voorbij is, stap ik over naar KPN." Vodafone kon niet vertellen wat de oorzaak van het probleem was. Tot twee keer toe heeft de NZa de toelage aan ZorgSaam afgewezen. De ziekenhuisorganisatie zou niet in aanmerking komen voor de extra bijdrage voor spoedeisende hulp en acute verloskunde, omdat dit volgens de NZa een zaak zou zijn voor de ziektekostenverzeke raars (met name CZ). De extra kosten die het continu in de lucht houden van spoedeisende hulp en acute verloskunde in het dun bevolkte Zeeuws-Vlaanderen met zich meebrengt, kunnen volgens de NZa betaald worden door CZ. Hanke Bruins Slot is daar verbijs terd over. Het is naar haar oordeel zonneklaar dat ZorgSaam in aan merking komt voor de beschik- baarheidsbijdrage a 2,4 miljoen euro per jaar. Het is volgens haar ook niet aan de NZa om die toela ge af te wijzen. Minister Schip pers moet daarom ingrijpen, oor deelt het CDA-Kamerlid. „Een zie kenhuis moet kennelijk zo goed als failliet zijn om voor de bijdra ge in aanmerking te komen." ZorgSaam, dat in financieel zwaar weer zit, heeft bezwaar aangete kend tegen de afwijzing van de beschikbaarheidstoelage over 2013 en 2014. Het gaat voor die twee jaar om in totaal 4,8 miljoen euro. 'Ik wil terug, mét geld van de gemeente' door Luc Oggel GOES - De Goese Polder, de groot ste wijk van Goes, breidt in. Aan de Joseph Lunslaan en de Marshall straat verrijzen in totaal zestien nieuwe woningen die zich in grote belangstelling mogen verheugen. door Wendy Wagenmakers wethouder Dick Verboom door Remi Mesu MIDDELBURG - De netwerkstoring van Vodafone die ervoor zorgde dat gebruikers in de Korte Noord straat in Middelburg een week niet konden bellen of mobiel internet ten, is opgelost. Dat meldt het tele foniebedrijf. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Minister Schippers van Volksgezondheid moet zich niet langer achter de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verschuilen en ervoor zorgen dat de ziekenhuis organisatie van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen een beschik baarheidstoelage krijgt, vindt CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot wil dat het ziekenhuis van ZorgSaam bereikbaar heidstoeslag krijgt. Nieuwbouw aan de Joseph Lunslaan foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28