I 95 'WKM Lekker Moeder, Ik Wil Bij De Revue Trajectcontrole almanak Jeroen Klemann rugbyt weer alsof er niets gebeurd is NS rijdt Zeeuwse stations voorbij indien nodig Zeeuwse renners van start 36 ZEEUWS-VLAANDEREN WOENSDAG 4 februari 2015 25 Bestuurder grondverzetbedrijf De Feijter Groep Biervliet moet vijf miljoen euro voorschot betalen op faillissementstekort. t#s h johnny Hoogerland en Brian van Goethem gaan vandaag voor het eerst van start voor het nieuwe wielerteam Roompot BIERVLIET - De rechtbank in Mid delburg heeft Mark de Feijter, be stuurder van de BV's van de in 2012 failliet verklaarde De Feijter Groep, onlangs veroordeeld tot het betalen van vijf miljoen euro. Het gaat om een voorschot op de schulden die de firma heeft ach tergelaten. Bij het faillissement be droegen die ruim 12,5 miljoen eu ro. Door de verkoop van materia len en gronden is de schuldenlast inmiddels teruggebracht tot ruim 11 miljoen euro. Jan de Meester, die als curator het faillissement van de De Feijter Groep afhandelt, spande de zaak bij de rechtbank in Middelburg aan. Na uitgebreid onderzoek kwam hij tot de conclusie dat on behoorlijk bestuur aan de onder gang van het grondverzetbedrijf ten grondslag ligt. De financiële administratie was niet op orde, waardoor onvoldoende zicht was op de bedrijfsresultaten. Zo is de (voorlopige) jaarrekening over 2010 pas in april 2012 inge diend. Dat was buiten de wettelij ke termijn. Over 2010 leed de fir ma een verlies van ruim 1,6 mil joen euro op een netto omzet van 19,6 miljoen euro. De De Feijter Door onderaannemers in te schakelen en die niet te betalen, zijn kosten in feite bij derden gelegd Groep schreef vaak te laag in op projecten om die in de wacht te kunnen slepen. De Rabobank Oosterschelde trok april 2012 de stekker uit het be drijf door de geldkraan dicht te draaien. De Rabobank had toen ruim 6,8 miljoen euro tegoed van de De Feijter Groep, nu is dat nog 4,3 miljoen euro. De bank maakt, evenals uitkeringsinstantie UWV en de Belastingdienst, als eerste aanspraak op de opbrengsten uit de failliete boedel. De grootste pijn zit bij andere schuldeisers en dat zijn er niet minder dan 320, met name onder aannemers. De kans dat zij hun geld nog terugzien, is het kleinst. De rechtbank oordeelt hier hard over: „Door voor de uitvoering van projecten onderaannemers in te schakelen en die niet (volledig) te betalen, zijn de kosten in feite bij derden gelegd." De Feijter vindt dat hij heeft ge handeld als 'redelijk denkend be stuurder', staat in het vonnis van de rechtbank. Hij verwerpt de aan- tijging dat het faillissement hem persoonlijk te verwijten valt. Hij voert onder meer aan dat hij in overleg met de bank kostenbespa rende maatregelen heeft doorge voerd en investeerders heeft ge zocht. De Feijter heeft tot 15 april de tijd om hoger beroep aan te te kenen. Het is nog niet duidelijk of hij dat doet, aldus zijn advocate Cynthia Beijersbergen. BV'S DE FEIJTER GROEP 24 APRIL 2012 FAILLIET VERKLAARD Werknemers in 201182 Totale schuldenlast: ruim 12,5 miljoen euro, nu na verkoop materieel en gronden nog ruim 11 miljoen euro Netto omzet 2010:19,6 miljoen; verlies 1,6 miljoen euro Grootste schuldeiser: Rabobank Oosterschelde eerst 6,9 miljoen euro, nu 4,3 miljoen Totaal aantal schuldeisers: 320 (onder wie vele onderaannemers) Musical- arrangement y Kras.nl/revue of bel 0900-9697i5cPm DEN HAAG - In de loop van dit jaar komen er weer trajectcontroles in de Westerscheldetunnel en op de A58 tussen Bergen op Zoom en Roosendaal. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu heeft dat dinsdag be kendgemaakt. Sinds enige tijd zijn beide systemen uitgescha keld. Daardoor zijn er ook geen cij fers over het aantal overtredingen op die trajecten. Landelijk zijn vo rig jaar 8.306.094 bonnen uitge deeld. In 2013 waren dat er nog 10.334.619. Koken is een hobby van de Schouw- se. Regelmatig neust ze dan ook in kookboeken om een creatieve en vooral gezonde maaltijd op tafel te zetten. Omdat de frequentie van experimen tele gerechten met exotische ingre diënten wel wat hoog ligt, vraagt ze voor de zekerheid telkens aan haar echtgenoot of het smaakt. „Natuur lijk, alles wat jij maakt is lekker", is steevast het antwoord. En dus experimenteert ze vol zelfver trouwen vrolijk verder. Maar on langs liep dat vertrouwen toch een flinke deuk op. Het gebeurde op op de terugweg na een bezoekje aan familie. In de auto bespraken zij en haar man de mage re kookkwaliteiten van een schoon zus. „Dat is niet veel, maar natuur lijk zegt mijn broer iedere dag dat het heerlijk heeft gesmaakt. Net als ik." Veroordeling voor faillissement door Harmen van der Werf pagina 29: Te grote ambities in crisistijd SmartBoom Kijkdag voor veiling op terrein De Feijter Groep bij Biervliet, juli 2012. archieffoto Peter Nicolai WEG-Z 6.3.1 nel. hotelovernachting 2-3 dagen al v.a. Een oer-Hollandse musical met de liedjes van toen (Wim ^p|. Sonneveld, Gerard Cox, Frans Halsema), gezongen door de sterren van nu Simone Kleinsma en Jon van Eerd. 3- of 4-sterren hotel in Utrecht, incl. ontbijt en entreekaart Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25