Bestuurders De Feijter in het nauw Sloophuis wordt r<><> O :o Ski's gestolen tt Zonder subsidie hadden we de woning van binnen nooit honderd procent kunnén vernieuwen Dijksma wil zandbank voor Westerschelde Prins Charles onzekere man Sylvia Mecking verlaat na 16 jaar Westenschouwen Minister Kamp neemt plan om economie en onderwijs Zeeland en West-Brabant op te peppen in ontvangst. Rustig winterweer 32 en 33 .iy Buiten WOENSDAG 4 februari 2015 De Zeeuws-Vlaamse aannemer zat in 2012 in de financiële proble men. De oplichter beloofde een enorm rendement als hij 250.000 euro zou krijgen. De twee be stuurders trapten erin. De Feijter: „Je bent in zo'n situatie soms blind voor die waanzin." De man verdween met de noor derzon. De Feijter en C. hoorden april 2013 dat hij bij een crematie in Tilburg zou zijn. C. ging daar heen met het geweer van De Feij ter en schoot een kogel door de ruit van de oplichter. „Per onge luk", zei hij voor de rechter, maar hij stuurde later wel dreigende sms'jes naar de man. C. had naar eigen zeggen 75.000 euro privé- geld in de deal gestoken. Uitspraak 17 februari. BERGEN OP ZOOM - Het bedrijfsle ven en overheden in West- Brabant en Zeeland willen tiental len miljoenen euro's investeren om de industrie slimmer, groener en daardoor concurrerender te maken. Dat moet honderden ar beidsplaatsen opleveren en be staande banen zeker stellen. Dat staat in het Actieplan Economi sche Structuurverwerking, dat is gemaakt na de sluiting van sigaret- tenfabrikant Philip Morris in Ber gen op Zoom. Die kostte 1200 mensen hun baan, onder wie 300 in Zeeland, met name op Tholen. Meteen na de aangekondigde slui ting werd besloten tot een plan. Minister Henk Kamp van Econo mische Zaken nam het plan giste ren in Bergen op Zoom in ont vangst. Hij was er vol lof over. „De regio gaat investeren in secto ren waar kansen liggen." Speerpunten liggen op de terrei nen waar de Strategie Board Delta Region, waarin Zeeland meedoet, zich al een tijd hard voor maakt. De productie van groene grond stoffen voor de industrie bijvoor beeld. Cosun in Steenbergen is daarbij een voorhoedespeler. Ook uitwisseling van reststromen en energie (Smart Delta Resources in Zeeland) is een stap in de goede richting. Maar ook slimme logis tieke ketens moeten de concurren tiekracht van Zeeland en West- Brabant opvijzelen. Wat industri eel onderhoud betreft wordt een impuls verwacht van het onder houd van JSF-motoren bij Logis tiek Centrum Woensdrecht. Daar naast moet worden geïnvesteerd in onderwijs. Het actieplan is een samenwer king van het bedrijfsleven, Ber gen op Zoom, provincies Noord-Brabant en Zeeland, het ministerie van Economische Za ken, Brabantse Ontwikkelings Maatschappij, de Regio West-Bra bant, Rewin, Strategie Board Del ta Region en Philip Morris. WENEN - Wintersporters in Oos tenrijk doen er goed aan hun ski's niet onbeheerd achter te laten tij dens de lunch. Het is voor dieven een waar eldorado. In het winter seizoen 2013 verdwenen er per dag dertig paar ski's, in een heel seizoen een slordige vijfduizend. 18% 82% Richard Sterk en Mirjam van Koeveringe zijn blij met de subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen. Die is bedoeld om krotten te slopen, oude woningen te koppelen en op te knappen of bloksgewijs te renoveren. Editie: Walcheren Een nieuwe biografie over prins Charles zorgt voor veel commotie. Zo zou hij zijn bruiloft met Diana hebben willen afblazen. 257e jaargang nr. 29 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 door Pieter van Klinken BREDA - Bestuurders Mark de Feij ter en Ton C. van de failliete De Feijter Groep hangt een celstraf bo ven het hoofd van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk. C. wordt ervan verdacht met het jachtgeweer van De Feijter te heb ben geschoten op een oplichter. pagina 30: Veroordeling voor faillissement Plan voor honderden banen in Zeeland door Frank Balkenende DE STELLING Reageer op pzc.nl Zeeland heeft meer dan genoeg natuur zie pagina 32 en 33 UW MENING 326 reacties Minister moet ingrijpen in Zeeuwse gezondheidszorg ma - vr ro tr> EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1