-G> <DC leuke boodschap <D !i!l!r////Mül WH <2> lil'//////li 44 Onze kleren overleven ons gewoon. Confronterend, vond ik dat CONSUMENT 19 Waterschoenen voor hippe kinderen Vrolijke kattentas van De Kunstboer Even bijkomen op Luxe set kopjes met een kartonnen krat Japanse patronen Ontwerpster Anneke Michels verwerkt kleding van een overleden dierbare in een handgemaakte tas. „Ik vertaal de liefde voor de gestorvene in iets tastbaars, dat maakt het verdriet vaak makkelijker te dragen." Anneke Michels (45) staat bol van de creativiteit. Net als haar overleden vader, een kleermaker, die directeur was van de modevakschool waar zij haar opleiding volg de. „Mijn zus Anuschka en ik hadden een heel bijzondere band met hem. Ook na zijn dood blijft hij ons inspire ren." Michels, die ooit een bedrijf in exclusieve ambachtelijke cadeautjes had, hoopt de mo dewereld te veroveren met een concept dat ze onder de merknaam Manichel lanceer de: een collectie designtassen - handge maakt en met een zelfontwikkeld magne tisch sluitsysteem - bestaande uit drie lij nen. Uitgangspunt van de collectie zijn vijf stoere en stijlvolle modellen, voorzien van slimme vakjes en zakjes. Handig voor de drukbezette (zaken)vrouw. Michels: „Het leuke is dat mijn tassen volle dig kunnen worden aangepast aan de wen sen van de draagster. Zo kun je de voering- stof kiezen en deze laten bedrukken met je lievelingsfoto's, favoriete dichtregels of bij voorbeeld het logo van je bedrijf." Zus Anuschka - schoonheidsspecialiste, huidcoach en yogadocente - was een van de eersten die voor zon persoonlijk exem plaar ging. „Ik ben zakenvrouw, moeder, echtgenote en geïnteresseerd in de spiritue le wereld. Mijn tas weerspiegelt al die facet ten van mijn persoonlijkheid." Trots toont ze het interieur van de designerbag in ze- brastreep, vlak voor haar op de tafel: „Mijn bedrijfslogo laat zien wat ik doe, de foto's van mijn familie geven aan wie ik ben en dit - de filosofische uitspraken aan de zij kanten - laat zien wat ik vind." Anuschka is in haar nopjes met haar geper- sonaliseerde tas. Maar het model uit de Me mory Lane-serie, dat haar zus voor haar creëerde, betekent nog meer voor haar. Vreemd is dat niet, als je je realiseert dat het lievelingskostuum van Michels senior erin is verwerkt. Anneke kreeg het idee hiervoor vlak na het overlijden van haar va der in 2014. Ze vertelt: „Hij was een echte pakkenman. Ook na zijn pensionering ging hij altijd keurig gekleed. De laatste jaren van zijn leven kon je hem bijna uittekenen in het maatkostuum dat ik voor hem heb gemaakt." Dit pak was haar zo dierbaar, dat ze het niet weg kon doen na de dood van haar vader. „Dus besloot ik het jasje te gebruiken voor een tas. Mijn zus en mijn moeder vonden dat ook een mooi idee." Toch viel het Michels zwaar de schaar in de stof te zetten. „Opeens realiseerde ik me dat mijn vader er niet meer was, maar zijn pak nog wel. Onze kleren overleven ons ge woon. Confronterend, vond ik dat. Ook bij zonder: tijdens het creatieproces heb ik de aanwezigheid van mijn vader gevoeld." Het maken van de tas was uiteindelijk een positieve ervaring. Voor de ontwerpster zelf, maar ook voor haar zus Anuschka, die nauw bij het geheel betrokken was. Anne ke maakt nu dus Memory Lane-tassen op verzoek. Iets dat haar veel voldoening schenkt. „Ik vertaal de liefde voor een over ledene in iets tastbaars. Dat kan helpen de pijn te verwerken." Haar zus beaamt: „Samen kozen we de fo to's en bepaalden we de teksten die op de tas moesten komen. We spraken over onze vader en moesten afwisselend lachen en huilen. Dat alles heeft ons geholpen het verdriet los te laten. En nog steeds helpt de tas mij om met het gemis om te gaan. Als ik ernaar kijk, voelt het bijna of mijn vader weer bij me is." OOK ZO'N UNIEKE TAS? WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 Het is wellicht nog wat vroeg om met zomerse omstandigheden rekening te houden. Maar voor wie toch alvast op zoek gaat naar nieuwe waterschoenen voor de kinderen: Duukies Beach- socks zijn een fijne combinatie van sokken en schoenen. Kinderen zijn be schermd tegen heet zand, scherpe steentjes en schelpen, tegen verbran den en ze hebben minder kans op uit glijden. Duukies Beachsocks (19,95) zijn gemaakt van nylon/neopreen, met als groot voordeel dat je er mee kunt zwemmen en dat ze snel drogen. De waterschoenen zijn te krijgen van af maat 20-21 t/m 32-33, in verschil lende kleurige designs. www.duukies-beachsocks.com De Kunstboer is een uiterst creatief bedrijf uit Amsterdam met drie win kels, in Amsterdam en Haarlem. In de webshop van De Kunstboer staan de eigen collecties kleurige tassen en ei genzinnige kinderkleding. Daarnaast vind je er ook door De Kunstboer ge selecteerde en zelf geïmporteerde ar tikelen. Opvallend is deze Catbag, een schattig klein schoudertasje. Zeer i scherpe, gedetailleerde print op de voorkant, achterkant van zwart kunst leer. Extra lange, verstelbare schouder band. Rood strikje met polkadots en 'diamantje' in rechteroor. Binnenkant is gevoerd met zacht afwasbaar nylon. De tas kost 27,95 euro. www.dekunstboer.nl Denkend aan bier, realiseer je je vast pas heel laat dat deze krat eigenlijk een stoel is. De grappige kartonnen hoeker komt altijd van pas in huis, in de tuin of op het balkon als er tijdelijk extra zitplaatsen nodig zijn. De doos is ook handig als nachtkastje of bijzet tafeltje. Door zijn ingenieus ontwerp heeft deze hoeker een draagvermo gen van 200 kilo. Makkelijk en snel in elkaar te zetten en plat te maken voor opslag. De hoeker meet 32.5 x 32.5 x 44.4 cm en kost 19,95 euro. De hoek er is afkomstig uit een grote collectie designproducten van het merk Re member, die opvallen door de grafi sche vormgeving en het kleurgebruik. www.skoeq.nl De tijd van strakke serviezen is voor bij. Serviesgoed op tafel zetten dat in verschillende uitvoeringen is beschil derd, is een echte trend. Met zijn rust gevende, exotische blauw-wit ont werp past deze set van 4 kopjes (24 euro) er helemaal bij in het moderne huishouden. De set kopjes van Pols Potten is gemaakt van echt porselein en gedecoreerd met verschillende ty pisch Japanse patronen. De kopjes zijn 9 x 8 cm en kunnen per stuk 200 ml thee of koffie bevatten. Ze zijn stevi ger dan ze eruit zien: de kopjes zijn geschikt voor de vaatwasser en de magnetron. De kopjes zijn ook erg geschikt als luxe geschenk. www.bijzondermooi.nl door Janice Deul wtóM' De tas die Anneke Michels maakte van haar vaders pak. foto's PR Een tas vol herinneringen Anneke Michels, ontwerpster Je eigen Memory Lane-tas laten creëren? Zo werkt het: Voor de buitenkant kies je samen met ontwerpster Anneke Michels het materiaal. Dit kan een gang baar materiaal zijn, maar ook een kledingstuk van de overledene of bijvoorbeeld een kunstwerk of de bekleding van de stoel waar hij of zij graag op zat. Je levert foto's, gedichten of tek sten aan, waarmee de voeringstof wordt bedrukt. Persoonlijke aandenkens (bijvoor beeld een haarlok) krijgen een plekje in het interieur van de tas. Meer info: www.manichel.com reageren? consument@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19